0

روشی جالب برای جلوگیری از مصرف بیش از حد دارو +عکس

 
Lovermohamad
Lovermohamad
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 6840
محل سکونت : سوادکوه

روشی جالب برای جلوگیری از مصرف بیش از حد دارو +عکس

روشی جالب برای جلوگیری از مصرف بیش از حد دارو +عکس

به نقل از مهر، این فناوری جدید با هدف جلوگیری از مصرف بیش از حد دارو ارایه شده است. محققان دانشگاه جان هاپکینز این فناوری جدید را با این نگرش طراحی و ساخته اند که از این پس ابتلا به عواض مختلف و حتی مرگ ناشی از مصرف بیش از حد داروها به حداقل برسد.

 

دستگاهی که این محققان ساخته اند حتی با چکش و دریل کردن نیز قابل باز شدن نیست و تنها زمانی عمل می کند که فرد مجاز سر انگشت خود را بر روی قسمت مورد نظر قرار دهد. در ادامه دستگاه با اسکن سریع اثر انگشت وی، دارو را بر اساس میزان مجاز خارج می کند.

 

 

در حال حاضر مدل پیش ساخته این فناوری جدید صرفا برای داروهای مسکن ارایه شده است. این دسته از داروها در بین بسیاری از مردم جهان به میزان چشمگیری مصرف می شود که این مسئله در بسیاری از موارد به مسمومیت دارویی و حتی مرگ مصرف کننده منجر می شود.

 

در مدل اولیه فروش این دستگاه این گونه تصور شده که داروها از ابتدا به همراه این دستگاه در اختیار فرد متقاضی قرار می گیرد. کارشناس دارو در داروخانه پس از تنظیم میزان دوزی که باید بر اساس آن دارو از دستگاه خارج شود اثر انگشت فرد را نیز اسکن کرده و سپس دستگاه را تحویل می دهد.

💘نام زهرا مشتق از نام خداست
زینت کرسی و عرش کبریاست💘

http://s4.picofile.com/file/8182645092/GM_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B5_70502.gif تالارفناوری وعلوم نظامی وبلا من

💘علاج درد مشتاقان طبیب عام نشناسد
مگر لیلی کند درمان غم مجنون شیدا را💔
پنج شنبه 11 تیر 1394  5:36 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها