0

عطر افشانی گل ها طبق ساعت شبانه روزی درونی💐

 
Lovermohamad
Lovermohamad
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 6840
محل سکونت : سوادکوه

عطر افشانی گل ها طبق ساعت شبانه روزی درونی💐

عطر افشانی گل ها طبق ساعت شبانه روزی درونی
به نقل از ایرنا، محققان آمریکایی موفق به کشف مکانیزمی در گل های اطلسی شدند که نشان می دهد گل ها با یک زمانبندی مشخص و براساس ساعت شبانه روزی درونی خود عطرافشانی می کنند. به نظر می رسد که گل های اطلسی دارای یک ساعت شبانه روزی هستند که بر انتشار مواد شیمیایی که موجب جذب گرده افشان ها می شود، کمک می کند.

محققان متوجه شدند، یک توالی ژنی به نام LHY به گل های اطلسی ( و سایر گل ها) کمک می کند که زمان را در نظر داشته باشند و بدانند که چه زمانی گل خود را جمع کنند و چه زمانی روند تولید عطر خود را افزایش دهند. این ژن تا زمانیکه خورشید شروع به غروب کردن می کند، رایحه گل را در سطح حداقلی نگاه می دارد.


گرده افشان ها برای گل های اطلسی بسیار حائز اهمیت هستند؛ این گرده افشان ها شامل پروانه ها هستند که در طول غروب خورشید تا اوایل شب بسیار فعالند. تاکاتو ایمایزومی استادیار زیست شناسی در دانشگاه واشنگتن آمریکا در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: گیاهان زمانی که می خواهند گرده افشان ها را به خود جذب کنند، رایحه خود را منتشر می کنند. این موضوع نشان می دهد که گل ها باید زمان انشار رایحه خود را با زمانی که گردافشان ها در حوالی آنها هستند ، تنظیم کنند.


محققان مدت ها است که توالی ژن LHY را در مجموعه ای از ارگانیسم های مختلف بررسی کرده اند اما این اولین بار است که دانشمندان این توالی را به رایحه یک گل نسبت داده اند. میلز فنسک دانشجوی دکتری زیست شناسی در دانشگاه واشنگتن می گوید: اکنون متوجه شده ایم که رابطه ای میان ساعت شبانه روزی و تولید رایحه و آنتشار آن وجود دارد.
نتایج این مطالعه در مجله PNAS منتشر شده است.

💘نام زهرا مشتق از نام خداست
زینت کرسی و عرش کبریاست💘

http://s4.picofile.com/file/8182645092/GM_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B5_70502.gif تالارفناوری وعلوم نظامی وبلا من

💘علاج درد مشتاقان طبیب عام نشناسد
مگر لیلی کند درمان غم مجنون شیدا را💔
پنج شنبه 11 تیر 1394  4:56 AM
تشکرات از این پست
salma57
دسترسی سریع به انجمن ها