0

کتاب «سینمای مستند صنعتی ایران» به چاپ دوم رسید

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

کتاب «سینمای مستند صنعتی ایران» به چاپ دوم رسید

کتاب «سینمای مستند صنعتی ایران» به چاپ دوم رسید
 

کتاب «سینمای مستند صنعتی ایران» نوشته محمدسعید محصصی، با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت به چاپ دوم رسید و همزمان با روز صنعت و معدن توزیع شد.

خبرگزاری فارس: کتاب «سینمای مستند صنعتی ایران» به چاپ دوم رسید
 

به گزارش 

خبرگزاری فارس، این کتاب از دو بخش «شناخت فیلم مستند صنعتی» و «بررسی تاریخی/ تحلیلی سینمای مستند صنعتی ایران» تشکیل شده است. فصل اول این کتاب به تعریف فیلم مستند صنعتی می پردازد و فصل دوم مروری بر نحوه پیدایش مستند صنعتی در ایران و صنعت نفت دارد.

کتاب «سینمای مستند صنعتی ایران» در غرفه سومین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی در مراسم «بزرگداشت صنعت و معدن» در اختیار صنعتگران قرار گرفت و در ایام برگزاری جشنواره نیز توزیع خواهد شد.

در بخشی از مقدمه کتاب «سینمای مستند صنعتی ایران» به قلم محمد تهامی نژاد آمده است: فیلم صنعتی سرانجام آموخت که باید بر موضوع مورد توافق با صاحب کار متمرکز باشد و گرایش خود را تعیین کند. چنین فیلمی (کوتاه یا بلند) محملی برای کندو کاوهای اجتماعی و زیبایی شناختی بوده است. فیلم های کوتاه صنعتی در دوران آوانگارد با تمرکز بر تکنیک و شکل عالی ساخته می شدند و در شیوه شناسی بیل نیکولز، در رده ی مستندهای شاعرانه قرار می گیرند. این نوع فیلم در دهه های 1920 و 30 میلادی شکوه انسان دوران مدرن را بازتاب می داد و فیلم کوتاه هنری بود؛ اما جدا از این تمایلات زیبایی شناسانه، آن چه اهمیت دارد همان ذهنیت مدرن و نقد عصر مدرن است و سینمای مستند صنعتی می تواند در حد خود، در تحقق بخشیدن به آن بسیار کارساز باشد. به دلیل این نوشتن درباره ی این سینما و کارکردهایش دارای اهمیت والایی است.

این کتاب در 1000 نسخه و با قیمت 15000 تومان به سفارش جهاد دانشگاهی هنر در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف منتشر شده است.

سومین جشنواره ملی فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا) از هفتم تا نهم مردادماه به دبیری مسعود نجفی، توسط جهاد دانشگاهی و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه هنر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

چهارشنبه 10 تیر 1394  1:58 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها