0

از هم اکنون شاهد سقوط نینتندو باشید

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7868

از هم اکنون شاهد سقوط نینتندو باشید

«شیگرو میاموتو» زیر بار حرف‌های هیچ‌کس نمی‌رود و می‌گوید که وضعیت نینتندو هیچ مشکلی ندارد.

شرکت بازی‌سازی نینتندو اصلا در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد. کنسول خانگی این شرکت که چند سالی است از عرضه‌اش می‌گذرد، حتی نتوانسته است یک-دهم کنسول‌های مایکروسافت و سونی بفروشد، اما با این حال نینتندو بدون توجه به این موضوع رویه‌ی کاری قبلی‌اش را ادامه می‌دهد.
احتمالا می‌دانید که دل خوشی از نمایش نینتندو در نمایشگاه E3 نداریم. این شرکت حتی یک بازی درست و درمان هم در برنامه‌ای که برای E3 ساخته بود نشان نداد. نینتندو به‌جای اینکه چند بازی به‌درد بخور برای کنسول‌های‌اش نشان و خود را از وضعیت فعلی‌اش نجات دهد، عروسک‌هایی از «ساتورو ایواتا» و «رجی فیزامه»، مدیران ژاپنی و آمریکایی‌اش، آورده بود تا حرکات موزون اجرا کنند.
اما مشکل این جا است که نینتندو زیر بار حرف‌های دیگران نمی‌رود و اشکالی در وضعیت فعلی‌شان نمی‌بیند. اخیرا نینتندو به صحبت‌هایی که تحلیل‌گران صنعت بازی‌های ویدیویی درباره‌ی نمایش ضعیف آن‌ها در E3 زده‌اند پاسخ داده است؛ آن هم پاسخی که بی‌خیالی آن‌ها نسبت به شرکت‌شان را بیشتر گوش‌زد می‌کند.
«شیگرو میاموتو»، یکی از تهیه‌کننده‌های اصلی شرکت نینتندو، اخیرا در جلسه‌ی سهام‌داران این شرکت از برنامه‌های‌شان دفاع کرده است. میاموتو معتقد است چون فقط بازی‌های شرکت خودشان را نشان داده بودند، نمایش E3شان ضعیف به نظر رسیده است.
میاموتو با اشاره به کنفرانس‌های مایکروسافت و سونی گفته است: «سونی و مایکروسافت رونمایی‌های زیادی کردند که هیچ‌کدام قابل بازی نبودند. واقعیت مجازی هم در نمایش‌های‌شان بیشتر یک رویا بود. تصاویری هم که از بازی‌های واقعیت مجازی نشان دادند هیچ‌کدام قابل بازی نبودند.»
میاموتو می‌گوید هر کس وارد غرفه‌ی آن‌ها شده، از بازی‌ها لذت برده بود: «عناوین نینتندو قابل بازی بودند و بازخورد خوبی گرفتند. غرفه‌ی نینتندو با غرفه‌های مایکروسافت و سونی تفاوت داشت؛ همه خوشحال بودند و از بازی‌ها لذت می‌بردند.»
شاید بد نباشد به میاموتویی که چشم خود را به روی واقعیت بسته است تلنگری بزنیم و بگوییم که دلیل اصلی نشان ندادن بازی‌های غیر نینتندویی در نمایش‌شان این است که به غیر از خودشان، کسی حاضر به ساخت بازی برای کنسول‌های نینتندو نیست. هیچ‌کدام از شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی، مثل الکترونیک‌آرتز، اکتیویژن یا اسکوئرانیکس، برای Wii U یا 3DS بازی نمی‌سازند. یوبی‌سافت هم چند وقت پیش تمام بازی‌هایی که قصد داشت برای Wii U عرضه کند را لغو کرد و گفت که دیگر نمی‌خواهد این کنسول را پشتیبانی کند.
مجسمه های نینتندو از بازی های اش بیشتر فروش دارد
منبعVG247
سه شنبه 9 تیر 1394  12:19 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها