0

هیات انتخاب بخش فیلم جشنواره فیلم و عکس مادر معرفی شدند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

هیات انتخاب بخش فیلم جشنواره فیلم و عکس مادر معرفی شدند

هیات انتخاب بخش فیلم جشنواره فیلم و عکس مادر معرفی شدند
 

اعضای هیات انتخاب بخش فیلم نخستین جشنواره ملی فیلم و عکس مادر معرفی شدند.

خبرگزاری فارس: هیات انتخاب بخش فیلم جشنواره فیلم و عکس مادر معرفی شدند
 

به گزارش 

خبرگزاری فارس، پریوش نظریه، ماهایا پطروسیان، مرجان اشرفی زاده٬ علی علائی و مهدی یارمحمدی بعنوان اعضای هیات انتخاب بخش فیلم جشنواره فیلم و عکس مادر معرفی شدند.

پریوش نظریه

پریوش نظریه متولد سال 1348 در گچساران است و تحصیلات خود را در رشته تئاتر از دانشگاه هنر به پایان رساند. وی در سال 1369 وارد عرصه حرفه ای و جدی سینما شد اما نگاه سخت گیر او به مقوله هنر وسینما باعث شد برای بازی در فیلم بعدی اش پنج سال صبر کند. نظریه در سال 1374 با فیلم پدر ساخته مجید مجیدی به عنوان یک چهره شاخص در بازیگری سینما درخشید. وی در انتخاب نقش ها و فیلم هایش همواره با حساسیت برخورد کرده، چنانکه این حساسیت او را به بازیگری شاخص تبدیل کرده است. از فعالیت های وی در زمینه تئاتر می توان به بازی در تئاتر کولی و کارگردانی تئاتر عروسکی میوه ممنوع اشاره کرد.از جمله ویژگی های او بعنوان یک هنرمند زن، دغدغه اش در عرصه فیلمسازی ست که در حوزه سینمای مستند در کنار بازیگری ادامه یافته است، وی همچنان در زمینه عکاسی هنری بطور جدی فعالیت می کند. وی همچنین فیلم هایی همچون ، پدر، سجده برآب، دوئل، پاداش سکوت و دوزخ برزخ بهشت و... ایفای نقش کرده است.نظریه ساخت مستند کولی ها ، من و عروسکم، سوت ماگ و هورامان و نزدیکتر از نفس را در کارنامه کاری خود دارد.

ماهایا پطروسیان

ماهایا پطروسیان متولد 1348 در تهران است. وی لیسانس بازیگری تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران را دارد. وی در نهمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم پرده آخر کاندید جایزه بهترین بازیگر نقش دوم زن شد و در دهمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم دیگه چه خبر؟ از او تقدیر شد. همچنین در نوزدهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم هفت پرده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن را از آن خود کرد. همچنین وی برای فیلم نابخشوده کاندید برای بازیگری نقش مکمل نیز بوده است. وی برای بازی در فیلم کوتاه سه کیلومتر جلوتر  به کارگردانی شهرام شاه حسینی کاندید دریافت جایزه از جشن سینمای آزاد بود. پطروسیان فیلم کوتاه «یک روز قشنگ برفی» را در سال 88 به طور مشترک با امیر توده روستا ساخت ضمن اینکه فیلمنامه و بازی نیز بر عهده خودش بوده است.این فیلم در ایران در جشنواره فیلم کودک همدان موفق به کسب جازه شد و در بخش بین الملل جشنواره فیلم کوتاه تهران نیز درخشید و و در خارج از ایران نیز در جشنواره زنگبار جایزه بهترین فیلم کوتاه را گرفت  همچنین در جشنواره های زوم  و جشنواره کان لهستان نیز جایزه ویژه هیات داوران را از آن خود کرد. وی همچنین سال گذشته داور جشنواره فرهنگی هنری مربوط به بیماران ام اس بوده است.

مرجان اشرفی زاده

مرجان اشرفی زاده متولد 1360 در تهران و لیسانس کارگردانی سینما و فوق لیسانس ادبیات نمایشی از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر می باشد. وی ساخت بیش از 20 فیلم کوتاه و مستند را در کارنامه دارد که در اکثر جشنواره های داخلی و خارجی موفق به کسب جایزه شده است. وی همچنین تله فیلم ها و فیلم های ویدئویی شاخصی ساخته است که از این میان می توان به نامه های خیس فیلم تحسین شده اولین جشنواره فیلم های ویدئویی تهران اشاره ای داشت. وی داوری در جشنواره های مختلف از جمله جشنواره فیلم کیش، جشنواره فیلم رضوی، جشنواره فیلم 100، جشنواره سینما حققیت، جشنواره فیلم یاس، جشنواره فیلم شهر و ... را هم در کارنامه هنری پربار خود دارد.اشرفی زاده مؤسس «کارگاه قلم» به منظور نگارش فیلمنامه است که تاکنون چندین فیلمنامه در این کارگاه به رشته تحریر درآمده و توسط کارگردانان و تهیه کنندگان نام آشنایی چون: محمدحسین حقیقی، فرزاد مؤتمن، عباس رافعی، مرتضی رزاق کریمی و ... وارد پروسۀ تولید شده است.

علی علائی

علی علائی روزنامه نگار و منتقد سینمایی متولد سال 1347 است و از سال 1371 فعالیت نوشتاری در زمینه سینما را با مجله هفتگی سینما آغاز و سپس در نشریات مختلفی قلم زده است.وی چهار دوره سابقه عضویت در شورای مرکزی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی و یک دوره سه ساله نیز ریاست شورای مرکزی این انجمن را بر عهده داشته است. علائی در رشته های فیزیک هسته ای ، مهندسی برق و کارشناسی ارشد مردم شناسی تحصیل کرده است. او در دو دوره جشنواره بین المللی فیلم های مستند « سینما حقیقت » و در جشنواره منطقه ای سینمای جوان داوری کرده و در جشنواره های مختلف و موضوعی مختلفی نیز به عنوان داور انجمن منتقدان و کارشناس نقد و تحلیل حضور داشته است. علائی همچنین کتاب « سینمای ملی در هشت برداشت » را نیز تدوین و منتشر کرد و چند عنوان کتاب سینمایی دیگر را نیز در آستانه انتشار دارد. علی علائی همچنین بازیگری در سینما را نیز با فیلم های « بوتیک » و «بی پولی » و چند فیلم کوتاه تجربه کرد و در چند فیلم سینمایی نیز به عنوان مشاور تهیه کننده حضور داشت.

مهدی یارمحمدی

مهدی یارمحمدی متولد سال 1357 و فارغ التحصیل رشته فیزیک است. وی فیلمساز، تهیه کننده و توزیع کننده فیلم های کوتاه و مستند، دبیر و موسس جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید، مدیر و موسس پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل و عضو انجمن مستند سازان خانه سینما است. یارمحمدی دریافت لوح تقدیر از سازمان ملل متحد و صلیب سرخ جهانی، حضور در جشنواره های متعدد داخلی و بین المللی و کسب جوایز متعدد را در کارنامه هنری خود دارد.

نخستین جشنواره فیلم و عکس مادر به دبیری فاطمه گودرزی مردادماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دوشنبه 8 تیر 1394  10:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها