0

۱۴ راهکار عالیِ افراد مثبت اندیش برای فرار از انرژی منفی

 
tachberdee
tachberdee
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1391 
تعداد پست ها : 4133
محل سکونت : گلستان

۱۴ راهکار عالیِ افراد مثبت اندیش برای فرار از انرژی منفی

انرژی منفی تقریباً در همه جا یافت می‌شود. همیشه در اطراف ما افرادی هستند که دائماً از زندگی و شرایط خود شکایت می‌کنند، دیگران را سرزنش می‌کنند، عادت‌های بدی دارند و سعی می‌کنند شما را نیز با افکار و انرژی منفی و سمی خود عقب نگه دارند و مانع از موفقیت و خوشبختی شما شوند. نگرش و احساساتی که این افراد منفی در محیط پیرامون خود منتشر می‌کنند تأثیر بسیار مهلکی بر روی افکار و اعمال شما خواهد داشت؛ بنابراین اگر می‌خواهید موفق شوید باید از این افراد که منابع اصلی انرژی منفی هستند دوری کنید.

در دنیای امروزی هر انسانی به سادگی می‌تواند تحت تأثیر احساسات منفی پیرامون خود قرار بگیرد اما فقط کسانی که یاد گرفته‌اند چطور با انرژی منفی پیرامون خود برخورد کنند و آن را به درستی مدیریت و کنترل کنند خواهند توانست از این مهلکه جان سالم به در ببرند. در ادامه با ۱۴ راهکار عالی افراد مثبت برای فرار از انرژی منفی آشنا خواهیم شد که می‌توانید با مطالعه و کاربرد این راهکارهای اثربخش و مفید از این پس زندگی شیرین‌تر و موفق‌تری داشته باشید.

۱۴ راهکار عالی افراد مثبت اندیش برای فرار از انرژی منفی


۱-افراد مثبت اندیش به دنبال شادی درونی هستند

انسان‌هایی که واقعاً احساس خوشبختی می‌کنند هرگز شادی و خوشبختی خود را وابسته به عوامل بیرونی نمی‌دانند. آن‌ها می‌دانند اگر مرتکب این اشتباه شوند به محض اینکه این عامل یا محرک بیرونی از بین برود شادی و حس خوشبختی که داشته‌اند به کلی نابود خواهد شد. در عوض، افراد مثبت اندیش به دنبال انرژی‌های مثبت درونی هستند و آگاهی و تمرکز بر نعمت‌ها و داشته‌ها را تمرین می‌کنند.


۲-آن‌ها مثبت فکر می‌کنند

افکار شما بر اعمالتان تأثیر خواهد گذاشت، بنابراین اگر منفی فکر کنید هیچ آینده‌ی روشنی در انتظار شما نخواهد بود. افراد مثبت اندیش هیچ اعتقادی به عذر و بهانه‌هایی که ذهنشان تولید می‌کند ندارند. آن‌ها از دو روش جالب برای متمرکز کردن ذهنشان بر موفقیت استفاده می‌کنند: جملات تأکیدی مثبت و پیدا کردن بعد مثبت مشکلات.


۳-علی رغم همه‌ی مشکلات خودشان را باور دارند

هرگز اجازه ندهید افکار منفی بر شما غلبه کنند و موجب شکست شما شوند. انسان‌های زیادی تاکنون قربانی این افکار و انرژی‌های منفی شده‌اند اما تا زمانی که به خودتان، توانایی‌ها و استعدادهایتان ایمان داشته باشید می‌توانید مطمئن باشید که هیچ‌گاه اسیر این افکار بیهوده و پوچ نخواهید شد.

حتی اگر احساس ناتوانی و بی‌ارزش بودن می‌کنید باز هم دلایل زیادی وجود دارد که ثابت می‌کنند هنوز هم می‌توانید خودتان را باور کنید و تغییرات مثبتی در زندگی کنونی خود به وجود آورید. این افکار منفی موانع موقتی هستند که بیشترشان دروغین و ساخته و پرداخته‌ی ذهن شما هستند.


۴-افراد مثبت اندیش به رابطه‌ی خود با افراد منفی پایان می‌دهند

محیط اطراف تأثیر فوق‌العاده‌ای بر سبک زندگی شما دارد. اگر با افراد مثبت وقت بگذرانید، احتمال موفقیت، خوشبختی و خوشنودی شما در زندگی بیشتر خواهد شد. از سوی دیگر، اگر با افرادی که نگرش منفی دارند و دائماً غر می‌زنند و دیگران را عامل شکست‌های خود می‌دانند وقت بگذرانید به احتمال زیاد شما هم دیر یا زود مثل آن‌ها خواهید شد و یا در خوش‌بینانه‌ترین حالت برای جدایی و قطع رابطه با آن‌ها روزهای سختی در انتظار شما خواهد بود.


۵-آن‌ها همیشه به دنبال آموزش و ورزش هستند

همان‌طور که می‌دانید ورزش و فعالیت‌های جسمی موجب آزاد شدن اندورفین‌ها می‌شود که مسئول احساسات خوب در وجود آدمی هستند. اگر با بدنتان خوب تا کنید و همیشه آن را سرحال نگه دارید نتایج بی‌نظیری از جمله کاهش استرس و افزایش حس خوشبختی و رضایت را به شما هدیه خواهد داد. از سوی دیگر، اگر نیازهای بدن خود را نادیده بگیرید، به زودی با عواقبی تلخ و بعضاً غیر قابل جبران رو به رو خواهید شد.


۶-آن‌ها وقتی را به گشت و گذار در طبیعت اختصاص می‌دهند

بودن در طبیعت و قدم زدن در محیط سر سبز و آرام ذهن شما را پاک‌سازی می‌کند و فرصتی برای استراحت بدنتان فراهم می‌کند. افراد مثبت اندیش هر روز کمی از وقت خود را به پیاده‌روی در طبیعت و تحسین زیبایی‌های هستی اختصاص می‌دهند. گشت و گذار در طبیعت راهی عالی برای شارژ مجدد باتری بدن است.


۷-اجتناب از خریدهای احساسی یکی از قواعد اصلی افراد مثبت اندیش است

در دنیای امروزی معاملات و فرصت‌های خرید به شدت با نگرش شما در حال مبارزه و کشمکش هستند؛ بنابراین، گرفتار شدن در دام خریدهای احساسی و بی‌دلیل خیلی ساده و معمول است. شاید این خریدهای بی مورد در کوتاه‌مدت حس خوبی به شما دهند اما در نگاه بلندمدت این خریدها فقط عادتی منفی و ناسالم است که موجب تحمیل هزینه‌های بی‌دلیل و غیرمنطقی بر دوش افراد و خانواده‌ها می‌شود. به جای اینکه پولتان را صرف خریدهای بی‌دلیل کنید بهتر است آن را پس‌انداز و برای کشف جهان پیرامون و ثبت خاطرات لذت‌بخش هزینه کنید.


۸-آن‌ها شکست را می‌پذیرند

افراد مثبت اندیش به خوبی درک کرده‌اند که تنها راه یادگیری و پیشرفت در آغوش کشیدن شکست‌ها است. هر وقت سقوط می‌کنند، به جای تسلیم شدن دوباره روی پای خود می‌ایستند و با سخت‌کوشی بیشتر قله‌های موفقیت و ترقی را یکی پس از دیگری فتح می‌کنند. حتی اگر شکست‌های موقتی انرژی منفی بر آن‌ها تحمیل کند خوب می‌دانند که این شرایط گذراست و به زودی از بین خواهد رفت. افراد مثبت اندیش برای سرعت بخشیدن به این روند، تفکر و نگرش مثبت را در پیش می‌گیرند.


۹-آن‌ها مسئولیت کامل زندگی خود را بر عهده می‌گیرند

افراد مثبت اندیش فقط خودشان را مسئول تمام چیزهایی می‌دانند که تاکنون در زندگی‌شان اتفاق افتاده است. آن‌ها می‌دانند که موفقیت و شکستی که به دست آورده‌اند فقط نتیجه‌ی افکار و اعمال خودشان بوده است. افراد مثبت اندیش هرگز عوامل بیرونی را مقصر نمی‌دانند و همیشه بر بهبود عواملی تمرکز می‌کنند که در دسترس هستند.

با این نگرش، افراد مثبت اندیش به جای اینکه توسط عواملی که کنترل آن‌ها از دستشان خارج است ناامید و افسرده شوند، راه رشد و ترقی دائمی را پیش خواهند گرفت.


۱۰-آن‌ها کنترل افکار خود را به دست می‌گیرند

افکار منفی به راحتی می‌توانند ذهن انسان را از مسیر صحیح منحرف کنند. افراد مثبت اندیش می‌دانند که اگر کنترل افکار خود را در دست نگیرند دیگر نمی‌توانند هیچ کنترلی بر اعمال و رفتار خود داشته باشند. به همین دلیل، افراد مثبت اندیش با به کار گیری روش‌های خاصی مانند مدیتیشن ذهن خود را کنترل می‌کنند.


۱۱-آن‌ها زمان مشخصی را به استراحت و تجدید قوا اختصاص می‌دهند

افراد مثبت اندیش به جای اینکه تلاش کنند همیشه و در همه حال انسان کاملی باشند می‌دانند که گاهی اوقات باید اهداف و جاه‌طلبی‌ها را کنار گذاشت، کمتر تلاش کرد و بیشتر به استراحت و بازسازی جسم و ذهن پرداخت. با این کار آن‌ها خودشان را از دام انرژی‌های منفی غیر ضروری که در نتیجه‌ی خستگی بیش از حد ایجاد می‌شود نجات می‌دهند.

به طور خلاصه، امروز یک قدم به عقب برمی‌گردند تا فردا با شور و نشاط بیشتر ده قدم رو به جلو حرکت کنند.


۱۲-آن‌ها باور دارند که همیشه یک راه حل وجود دارد

به قول استیو جابز گاهی اوقات زندگی با آجر به سر شما می‌کوبد. معمولاً بیشتر آدم‌ها در چنین شرایط سخت و پیچیده‌ای به توانایی خود برای حل مشکلات پیش رو شک می‌کنند؛ اما حقیقت این است که همیشه یک راه حل برای غلبه بر موانع پیش رو وجود دارد و افراد مثبت اندیش با جان و دل به این حقیقت ایمان دارند و آن را در ذهن خود حک کرده‌اند. حتی اگر این افراد مثبت و باهوش شکست بخورند و همه چیز خود را از دست بدهند باز هم اعتقاد دارند که این شکست‌ها فرصتی در اختیار آن‌ها قرار داده است تا بار دیگر با نیرو و صلاحیت بیشتر باز گردند و تمام موفقیت‌ها را از آن خود کنند.


۱۳-آن‌ها می‌دانند کی باید نه بگویند

ارزش گفتن نه یا بله در موقعیت درست و مناسب بسیار مهم و حیاتی است. بر خلاف تصورات غلط موجود در جامعه این کلمات از قدرتی غیر قابل توصیف برخوردارند که نحوه‌ی کاربردشان تعیین‌کننده‌ی اصلی رویدادهای زندگی شما خواهد بود.


۱۴-افراد مثبت اندیش هرگز دنبال تأیید و تصدیق دیگران نیستند

آن‌ها اجازه نمی‌دهند نظرات دیگران زندگی‌شان را فلج کند. افراد مثبت اندیش همیشه به دنبال افکار و اهداف خود هستند و با بی‌اعتنایی به نظرات دیگران از زندگی خوب و شادی برخوردارند. بیشتر مردم از اینکه دیگران از آن‌ها انتقاد کنند می‌ترسند اما مثبت اندیش ها اصلاً به این موضوع اهمیت نمی‌دهند.

آن‌ها از مخالفت دیگران به عنوان معیاری ایده آل برای سنجش درستی افکار و اعمال خود استفاده می‌کنند. واقعیت این است که با بی‌اعتنایی نسبت به تأیید و تصدیق دیگران موفق‌تر خواهید شد.

دوشنبه 8 تیر 1394  10:22 PM
تشکرات از این پست
borkhar
دسترسی سریع به انجمن ها