0

چرا مردان متاهل مردان مجرد را از ازدواج نهی می كنند؟

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

چرا مردان متاهل مردان مجرد را از ازدواج نهی می كنند؟

چرا مردان متاهل مردان مجرد را از ازدواج نهی می كنند؟
بارها شنیدیم از اطرافیان خود هنگامی كه در یك جمع نشستیم در آن جمع اگر پسری در مورد ازدواج كردن صحبتی به میان بیاورد اكثر مردان متاهل در آن جمع می گویند یه موقع ساده نشی بری زن بگیری یا اینكه بارها به این و آن میگویند عجب اشتباهی كردم زن گرفتم امروز تصمیم دارم در این مقاله به دلایل این مسئله بپردازم .

خب همه ما می دانیم معنی ازدواج برای پسرها یا دخترها در برخی زمینه ها مشترك و در برخی زمینه ها متفاوته اولین مسئله ای كه برای پسرها در امر ازدواج مهم تلقی میشود حفظ مسئولیت میباشد و در مورد دختران اولین مسئله معمولا آزادی میباشد این نقطه اختلاف و اما نقطه اشتراك اینه كه خواه یا نا خواه هر دوی آنها قبل از ازدواج اكثر مواقع مسائل جنسی هم مدنظرشون قرار میگیره پس اینجا شد نقطه اشتراك در اینجا دو طرف به جای آنكه به نقاط مشترك فكر كنند باید به نقاط اختلاف فكر كنند و آنها ار به حداقل كاهش دهند . حالا آقا پسرا زمانی كه تشكیل خانواده میدهند به لحاظ مسئولیت پذیری بیشتر یكسری محدودیتها نسبت به دوران مجردی براشون شكل میگیره كه این طبیعیه و بایدم همینطور باشه مسلم بدونید درامد مالی مردها در دوران متاهلی چند برابر درامد آنها در دوران مجردی میباشد و اگر یك همسر خوب اختیار كرده باشند به خیلی چیزا میرسند كه در دوران مجردی آن چیزها را نداشتند بعد از یك مدتی كه از زندگی گذشت مردها به این فكر میرسند كه خوب منی كه مثلا الان فلان میزان درامد دارم و فلان ماشین و فلان جا هم خونه دارم چه كاری بود زن بگیرم اگه مجرد بودم كه بیشتر لذتش رو میبردم تا الان كه صبح تا شب باید كار كنم اما جالب اینجاست كه همین آقا به این فكر نمیكنه چرا زمانی كه مجرد بود این تشكیلات رو نداشت پس اگر مسئولیت زندگی مشترك به دوش او نبود مسلما فقط به اندازه تامین نیازهای خودش تلاش میكرد نه بیشتر پس به این درامد و این امكانات نمیرسید البته این درمورد افرادیست كه دستشون تو جیب خودشونه نه جیب پدرشون.

به هر حال نگاه كردن به ازدواج از دید هوس اشتباهه چون هوس مقطعی میباشد و زود گذر ، كسی شما آقایون را مجبور به ازدواج نكرده ، كرده ؟ پس به خاطر داشته باشید شما خودتان خواسته اید اما اینم در نظر داشته باشید ازدواج یك ریسك بزرگیست در زندگی اگر همسری انتخاب كنید كه از هر نظر ایده ال باشد شما را به عرش میبرد مردان بزرگ همیشه زنان بزرگی داشتند و بالعكس اگر یك انتخاب نا صحیح انجام دهید از عرش به فرش سقوط می كنید به جای آنكه در انتخابهاتون اولین معیار شما از انتخاب همسر ظاهرو ... اولین معیار را بر پایه صداقت ، صبر ، تقوا و سایر خصوصیات باطنی بگذارید بعدا برید سراغ ظاهر . هیچوقت همسری انتخاب نكنید كه از شما بزرگتر باشد ، از شما زیبا تر باشد یا از نظر مادی و سطح تحصیلات از شما برتر باشد همسری انتخاب كنید كه در سطح شما باشد حتی المقدور كمی پایین تر تا بتواند به شما تكیه كند و شما را در تمامی مراحل زندگی قبول داشته باشد .

قبل از ازدواج سعی كنید اول خودتون را بشناسید و سپس سعی كنید با توجه به شناختی كه از خود پیدا كردید همسری را انتخاب كنید و او را بشناسید عجله نكنید اكثر این احساساتی كه فكر میكنید دوست داشتن و علاقه است و یا شاید عشق احساساتی مجازی بیش نیستند كه بعد از 6 ماه زندگی از بین رفته و جای خود را كم كم به احساست حقیقی می دهند اگر همسر خود را نشناخته باشید تازه اونروزی كه احساسات حقیقی شما شكل گرفت میبنیید كه معیار انتخاب شما اشتباه بود و دیگر یك عمر سوختن و ساختن بهمراه دارد . مسلم و پر واضح است كه یكسری از شناختها در طول زندگی بدست می اید و قبل از ازدواج مشخص نمیشود حتی این درمورد شناخت فردی هم صادقه یعنی شما برخی رفتارهاتون رو زماینی میشناسید كه وارد زندگی مشترك شده اید این درمورد خودتون بود در مورد شناخت دیگری كه جای خود دارد.

زیاد میبینم و میشنوم كه سایرین در مورد فلان شخصی كه مشكل داره می گویند زن كه بگیره خوب میشه تازه اگر ازدواج كرد و خوب نشد میگن بچه دار كه بشه خوب میشه و درآخرم باز میگن طلاق كه بیگره خوب میشه جالبه ، خواهشن اگر میخواهید انسان موفقی باشید به اینگونه حرفها توجه نكنید اگر احساس میكنید ضعفی دارید باید قبل از ازدواج اون ضعف رو برطرف كنید حتی مسائل كوچك به عنوان مثال خیلی از پسرها بد غذا هستند و همه جور غذایی نمیخورند ( از جمله خوده من ) خوب اطرافیان میگویند زن كه بیگره دست پخت زنشو مجبور بخوره ای بابا این مسئله چه ربطی به ازدواج داره اگرم اونروزی كه ازدواج كرد و اون غذا رو خورد به خاطر این نیست كه چون همسرش این غذارو جلوی اون گذاشته ، این كارو انجام میده به خاطر اینه كه چون در ابتدای زندگی دو نفر بیشتر نیستند حالا اگر قرار باشه یكی از آنها هم سر سفره نیاید كه دیگه نشد زندگی . و البته دلیل كم رنگ دیگری هم دارد و اون مخارج زندگی كه باعث میشه هر انچه كه هست رو با جان و دل نوش جان كند .

سخن آخر :

باز هم یاداور میشوم ازدواج بزرگترین ریسك در طول زندگی انسان است در انتخاب همسر دقت كنید اگر ازدواج كردید و زندگی بدی دارید دلیل نمیشه دیگران را از ازدواج منع كنید . در مورد امر ازدواج آینده نگر باشید اما گام به گام پیشروی كنید و عجله نكنید اكثر مواقع زندگی بعد از ازدواج اون چیزی نیست كه قبل از ازدواج بهش فكر میكردیم بلكه دقیقا چیزایی هستش كه ما بهشون فكر نمیكردیم پس دقت كنید . در انتخاب همسر هم باید منطق به خرج داد و هم احساس اما كفه منطق در ترازو باید سنگین تر باشد . خودشناسی یك هنر محسوب میشه انسانی موفقه كه بتونه خودش رو بشناسه پس امیدوارم هنرمندان قابلی باشید . زیاد سخت نگیرید همه اینها زودتر از انچه فكر كنید میگذرد . موفق باشید.

 
 
پنج شنبه 2 دی 1389  6:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها