0

فعال سازی تم تاریک در ویندوز 10

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

فعال سازی تم تاریک در ویندوز 10

فعال سازی تم تاریک در ویندوز 10

 

فعال سازی تم تاریک در ویندوز 10

 

ویندوز 10 که به تازگی از سوی مایکروسافت نسخه های آزمایشی آن منتشر شده است، در تاریخ 29 جولای 2015 منتشر خواهد شد و دارای امکانات زیاد و جالبی میباشد.

 

یکی از این امکانات که با یک ترفند میتوانید آن را فعال‌ کنید، حالت تاریک یا تم Dark است. با فعال سازی این حالت، منوها و در حالت کلی تم (Theme) ویندوز به حالت تیره تغییر می‌کند. که این تغییر در شرایطی که محیط کار با رایانه از نور کمی برخوردار است یا حتی به هر دلیل دیگر نمی‌خواهید از محیط شفاف و روشن ویندوز استفاده کنید بسیار مفید است.

 

در ادامه مطلب روش فعال سازی حالت تاریک ویندوز 10 را آموزش خواهیم داد.

 

 

1- کلید ویندوز (Winkey) را از روی صفحه‌ کلید فشار داده و در کادر جستجو عبارت regedit را تایپ کرده، کلید اینتر را فشار دهید تا ویرایشگر رجیستری اجرا شود.
 
2- مسیر زیر را در رجیستری دنبال کنید:

 
HKEY_CURRENT_USER > SOFTWARE > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Themes > Personalize3- پس از انتخاب گزینه‌ Personalize ، در بخشی خالی از ستون سمت راست کلیک راست ماوس را فشار داده و پس از مراجعه به گزینه‌ New روی DWORD کلیک کنید.
 
4- پس از ایجاد کلید جدید، روی آن کلیک کرده و F2 را فشار دهید. در این حالت نام SystemUsesLightTheme را به آن اختصاص داده و کلید اینتر را فشار دهید.

5- به‌طور پیش‌فرض مقدار اختصاص یافته به این کلید برابر با 0 است. شما میتوانید برای اطمینان بیشتر دو بار روی این کلید کلیک کرده و مقدار 0 را در بخش Value Data کنترل کنید.
 
6- اکنون حالت تیره در ویندوز شما فعال شده است، و با ریستارت کردن میتوانید آن را ببینید.

 

برای بازگشت به تم روشن کافی است مقدار اختصاص‌یافته به کلید SystemUsesLightTheme را به 1 تغییر دهید.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 7 تیر 1394  1:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها