0

وحشت افزار SpeedUpKit

 
mosadegh
mosadegh
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1388 
تعداد پست ها : 1778
محل سکونت : ایران

وحشت افزار SpeedUpKit

یک دکمه اشتباه، شما را به دام “وحشت افزار”ها می‌کشد

 

دهها نام دامنه (Domain) مشهور که با دیکته غلط ثبت و راه اندازی شده اند، کاربران ناآگاه را به دام “وحشت افزار” (Scareware) جدیدی به نام SpeedUpKit می کشانند.

برای جلب آسان کاربران به استفاده از نرم افزارهای نه چندان بافایده و خوشنام، سازندگان اینگونه محصولات با سودجویی از نام دامنه شرکتهای مشهور و پر طرفدار و همچنین سوء استفاده از اشتباهات تایپی کاربران، آنها را بطور ناخواسته به سایت هایی می کشند که این محصولات نرم افزاری بی فایده را تبلیغ و عرضه می کنند.

اخیراً با استفاده از این روش، عرضه نرم افزاری به نام SpeedUpKit که در ظاهر یک ابزار بازسازی و پاکسازی کامپیوتر است، آغاز شده است. مثلا اگر سایت تسلیت گویی legacy.com در آمریکا را که طرفداران زیادی دارد، به اشتباه legady.com تایپ کنید به سایتی هدایت خواهید شد که نرم افزار SpeedUpKit را تبلیغ می کند. به این روش بازاریابی و تبلیغ ناسالم، Typosquatting می گویند.

نرم افزار SpeedUpKit که ۳۰ دلار قیمت دارد، ادعا می کند که Registry را بازسازی کرده و فایلهای اضافه و بیهوده را از روی کامپیوتر پاکسازی می کند. ولی یک آزمون ساده نشان داده که این ابزار حتی بر روی کامپیوتر کاملا نو و جدید هم صدها مورد برای بازسازی و پاکسازی پیدا می کند! بر روی یک کامپیوتر نو با سیستم عامل Windows 7 که به تازگی نصب شده بود، ابزار SpeedUpKit بیش از ۶۴۰ مشکل و مورد برای رسیدگی پیدا کرد.

به این محصولات که سعی در ایجاد وحشت و رعب در کاربران دارند تا آنها را وادار و ترغیب به خرید محصول نمایند، “وحشت افزار” یا Scareware گفته می شود.

نام دامنه شرکتهایی نظیر Microsoft ،Google ،Adobe و Wikipedia از جمله نام هایی هستند که مورد سوء استفاده نویسندگان “وحشت افزار” قرار گرفته اند.

دامنه های جعلی که ابزار SpeedUpKit را تبلیغ می کنند، با نمایش پنجره های هشدار درباره به روز نبودن سیستم عامل و ضدویروس و همچنین هشداری با عنوان Please repair MSIE security update کاربر را به ترس و دلهره می اندازند تا کاربر بدون دقت و فکر کافی، فورا برای نجات سیستم خود دست بکار شده و اقدام به خرید ابزار SpeedUpKit نماید.

 

فسا-پسا

.تفکر از تخصص مهمتر است📌

یک شنبه 7 تیر 1394  9:34 AM
تشکرات از این پست
1332214
دسترسی سریع به انجمن ها