0

با این افزونه‌ها هیچ زبانه‌ای را در مرورگر کروم گم نخواهید کرد!

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

با این افزونه‌ها هیچ زبانه‌ای را در مرورگر کروم گم نخواهید کرد!

مرورگری اینترنت یکی از کار‌هایی است که روزانه توسط افراد بسیار زیادی انجام می‌شود. یکی از قابلیت‌هایی که در این کار ما را بسیار یاری می‌کند، بخش تب‌ها هستند که از طریق آن‌ها می‌توانید چندین وب‌سایت را به صورت همزمان اجرا کنید و نمایش دهید اما گاهی میزان تب‌هایی که اجرا کرده‌ایم افزایش می‌یابد و در واقع پیدا کردن یک سربرگ کار سختی می‌شود اما خوشبختانه گوگل برخی افزونه‌ها برای مدیریت تب دارد که کاربران می‌توانند از طریق آن‌ها وارد عمل شوند. در ادامه با این افزونه‌ها آشنا خواهیم شد. التبه توجه داشته باشید که این افزونه‌ها تنها در مرورگر کمپانی گوگل با نام کروم قابل استفاده هستند.

Tabman

یک افزونه بسیار مشهور که برای مدیریت تب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، Tabman Tabs Manager نام دارد که بعد از نصب تنها کافی‌ست دکمه‌های Alt+Z را فشار دهید تا این افزونه اجرا و نمایش داده شود. از طریق این افزونه تمامی تب‌ها به صورت لیست شده به همراه نام و اطلاعاتی که دارند نمایش داده می‌شوند که کاربران از طریق آن هرچه ساده‌تر می‌توانند تب‌های خود را بیابند. علاوه بر این یک بخش نیز برای جستجو در بین تب‌ها وجود دارد تا هرچه سریع‌تر بتوانید آن‌ها را پیدا کنید. گفتنی است که این افزونه یک آیکون نیز در کنار نوار جستجو قرار می‌دهد که از طریق آن نیز می‌توانید برای مشاهده تب‌ها وارد عمل شوید.

Tab-Manager

یک افزونه دیگر نیز با نام Tab Manager وجود دارد که بر خلاف افزونه قبلی می‌تواند تمامی تب‌های اجرا شده در همه پنجره‌های کروم را نمایش دهد. برای افرادی که در چندین صفحه مرورگر کروم را اجرا می‌کنند و در هر صفحه نیز چندین تب را نمایش می‌دهند، این افزونه می‌تواند بسیار کاربردی باشد. این افزونه به کاربران خود امکان می‌دهد که بتوانند یک تب موجود در یک پنجره دیگر را به پنجره‌ای متفاوت انتقال دهند و این کار نیز از طریق نگهداشتن و کشیدن تب در محیط برنامه Tab Manager انجام می‌شود. علاوه بر این کاربران می‌توانند چندین تب را به صورت همزمان انتخاب نمایند و یا ببندند و همچنین امکان جستجو بین تب‌ها نیز وجود دارد.

TooManyTabs

سومین برنامه‌ای که قصد داریم برای مدیریت تب‌ها در کروم معرفی کنیم، TooManyTabs نام دارد که رابط کاربری آن کمی شلوغ است و چندان هم جذاب نیست اما برای افرادی که دوست دارند اطلاعات بیشتری در خصوص تب‌ها را مشاهده کنند می‌تواند بسیار جالب باشد. در این افزونه مدیریتی، کاربران می‌توانند یک نمای کلی از وب‌سایت‌ها را نیز مشاهده کنند و همچنین قادر هستند تا تب‌های مختلف را بر اساس نام و یا آدرس URL طبقه بندی کنند. یکی از قابلیت‌های کلیدی این برنامه نیز به متوقف کردن تب‌ها باز می‌گردد که باعث می‌شود عملکرد دستگاه ارتقا یابد (چون زمانی که چندین تب را به صورت همزمان اجرا کنیم ممکن است عملکرد و سرعت دستگاه کاهش یابد).

یک افزونه دیگر که می‌تواند شما را در زمینه مدیریت تب‌های کروم یاری کند، Merge Windows نام دارد. همان طور که از نام این برنامه بر می‌آید، تمام تب‌ها در یک صفحه جمع‌آوری و نمایش داده می‌شوند که کاربران از طریق آن می‌توانند به تب‌هایی که اجرا کرده‌اند هرچه سریع‌تر دسترسی داشته باشند.

پیشنهاد می‌کنیم که اگر شما نیز تب‌های زیادی را در مرورگر کروم اجرا می‌کنید از این افزونه‌ها برای مدیریت آن‌ها استفاده کنید اما اگر نظر ما را بخواهید افزونه Tabman عملکرد و کارایی خوبی دارد ولی در مقابل افزونه TooManyTabs نیز از قابلیت‌های جالب زیادی بهره می‌برد. شما کدام یک را پیشنهاد می‌دهید؟

شنبه 6 تیر 1394  8:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها