0

«نهنگ عنبر» مرز 3 میلیارد را گذراند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

«نهنگ عنبر» مرز 3 میلیارد را گذراند

فیلم سینمایی «گینس» ساخته محسن تنابنده با فروش 75 میلیونی شب اول خود در ماه مبارک رمضان توانست رکورد فیلم‌های اکران رمضان را از آن خود ثبت کند.

ترکیب اکران سینماها از 3 تیرماه (چهارشنبه) تغییر کرد. در این ترکیب دو فیلم «گینس» و «از رئیس جمهور پاداش نگیرید» بر پرده سینماها رفت همچنین فیلم «عصر یخبندان» با موضوع اجتماعی به جمع فیلم‌های «یاسین» با موضوع قرآنی، «نهنگ عنبر» و «آتیش بازی» اضافه شد. در این میان فیلم سینمایی «گینس» در اولین شب اکران خود توانست جمعیت زیادی را به سینماها بکشاند و معادله افت فروش فیلم‌ها در ماه مبارک رمضان را تغییر دهد.
 
محمدرضا صابری مدیر پخش  نورتابان درباره فروش فیلم گفت: فروش فیلم در شب اول بسیار خوب بود با این که ما هنوز نتوانستیم آمار 4 سالن سینما را در شب اول محاسبه کنیم اما شب اول فیلم 75 میلیون تومان (بدون احتساب 4 سالن) بوده است که بسیار خوب بود.
 
وی ادامه داد: «گینس» براساس مصوبه شورای صنفی نمایش 20 سالن سینما و 5 سالن حمایتی در تهران در اختیار دارد و 50 سالن سینما در شهرستان در اختیار داریم.
 
 فیلم سینمایی «عصر یخبندان» با توجه به موضوع و تعدد بازیگر یکی دیگر از فیلم های اکران شده در ماه رمضان است . محرم براتی مدیر پخش بامداد فیلم در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس گفت: فیلم شب اول 25 میلیون فروش داشت و روز دوم اکران فیلم 45 میلیون تومان فروخت که جمع فروش فیلم در دو روز 70 میلیون تومان بود. هنوز سینماهای فیلم در تهران تکمیل نشده است و 22 سالن در اختیار فیلم است.
 
وی درباره اکران فیلم در شهرستان‌ها توضیح داد: این فیلم متقاضی زیادی در اکران شهرستان دارد وهم اینک 30 سینما در اختیار دارد تلاش می کنیم تا در شهرستان سینماهایی را به فیلم اختصاص دهیم که فیلم را عید فطر هم اکران کنند و تنها منوط به اکران ماه رمضان نباشد.
 
در این میان فیلم «نهنگ عنبر» فیلمی است که هنوز اکران خوبی را تجربه می کند و شب گذشته فیلم در تهران به فروش 95 میلیون تومان رسید. امیر قطبی مدیر فروش فیلمیران در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس گفت: فیلم سینمایی «نهنگ عنبر» در تهران به فروش 2 میلیارد و 280 میلیون تومان و در شهرستان به فروش 800 میلیون تومان رسید که در کل فیلم به فروش 3 میلیارد و 70 میلیون تومان رسید.
 
دفتر هدایت فیلم پخش کننده «آتیش بازی» فروش فیلم را شب گذشته 15 میلیون تومان اعلام کرد و فروش فیلم در تهران 570 میلیون و در شهرستان به فروش 380 میلیون تومان رسید.
 
دفتر راه عرفان فروش فیلم سینمایی «یاسین» را اعلام نکرد. به مناسبت ماه مبارک رمضان سینماها معمولاً از ساعت 18 اکران خود را آغاز می‌کنند و تا پاسی از شب اکران فیلم‌ها ادامه دارد به همین دلیل آمار دقیق فیلم ها کمی دیرتر اعلام می شود.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 6 تیر 1394  9:36 AM
تشکرات از این پست
ali_kamali
دسترسی سریع به انجمن ها