0

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > دارا راهخداپور

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > دارا راهخداپور

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > دارا راهخداپور


شهيد دارا راهخداپور


 

 

تاريخ تولد :1340

نام پدر :

تاریخ شهادت : 11/3/1373

محل تولد : /- /-

طول مدت حیات :33

محل شهادت :تنگ پيرزال

  مزار شهید :گلزارشهداي سوق (دهدشت)

دارا راهخداپور در سال 1340 در آغوش پر مهر خانواده جاي گرفت.
سبزپوشي مؤمن و معتقد به اسلام و انقلاب که صداقت و مهرباني و نجابت در تمامي حالات و رفتارش موج مي‌زد. او هميشه به افراد سالخورده احترام مي‌گذاشت و هر وقت فرصت پيدا مي‌کرد همنشيني با آن‌ها را غنيمت مي‌شمرد و اعتقاد داشت سالخوردگان گنجينه‌ي تجربه مي‌باشند.
او رابطه‌ي بسيار صميمي با دوستان و آشنايان داشت و تا آن‌جا که ممکن بود براي رفع مشکلات آن‌ها تلاش مي‌کرد. اهل دنياي مادي نبود، هرچه داشت با ديگران تقسيم مي‌کرد.
دارا از متوسلين به امام حسين (ع) بود و فعاليت‌هاي عبادي و معنوي او بر هيچ کس پوشيده نبود و پاي ثابت برگزاري مراسم شب‌هاي قدر و تاسوعا و عاشوراي حسيني (ع) بود و هميشه در برگزاري نماز جمعه و جماعات نقش ارزنده‌اي ايفا مي‌کرد.
راهخداپور بسيار جوان بود که انقلاب شکوهمند اسلامي به پيروزي رسيد. به امام و انقلاب عشق مي‌ورزيد و به ارزش‌هاي والاي اسلامي پاي‌بند بود، با نهادهاي انقلابي براي برخورد با ضد انقلاب همکاري مستمر داشت، به طوري که او را شناسايي کرده بودند و چندين بار مورد سوء قصد قرار گرفته بود.
راهخداپور با شروع جنگ تحميلي بر اساس احساس مسئوليت عازم جبهه‌هاي نبرد گرديد و در آن‌جا از خود حماسه‌ها به يادگار گذاشت. او که به عنوان فرمانده گروهان و مربي آموزش نظامي خدمت مي‌کرد، پيروزمندانه تا پايان جنگ در جبهه‌ها حضوري فعال پر ثمر داشت.
پس از جنگ تحميلي راهخداپور که يکي از رهروان صديق حضرت امام (ره) و تداوم انقلاب آرزوي ديرينه‌اش بود، با داير کردن کلاس‌هاي عقيدتي، آموزش قرآن و احکام فعاليت‌هاي خويش را ادامه داد تا وظيفه‌اش را نسبت به دين و ميهن ادا کند.
او که مسئوليت‌هاي گوناگوني را از جمله سرپرستي حفاظت و اطلاعات نيروي انتظامي، معاونت مديريت کشف جرايم، و مسئوليت دايره آگاهي را بر عهده داشت و سرنوشت مرگ با عزت و شهادت در راه خدا را براي او رقم زده بود، در يازدهم خرداد ماه سال 1373 در درگيري شديد با عده‌اي از اشرار فراري در منطقه‌ي تنگ پيرزال از توابع دهدشت پس از ايثار و رشادت فراوان به آرزوي ديرينه خود که همانا پيوستن به همرزمانش بود دست يافت و در سن 33 سالگي به فيض عظيم شهادت نايل آمد.
مزار پاکش در گلزار شهداي دهدشت قرار دارد.

منبع:كتاب خاطرات نور   -  صفحه: 87

 
 
پنج شنبه 2 دی 1389  5:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها