0

دومین «پرنده سیاه» جاسوسی فراصوت آمریکا ساخته می‌شود

 
amirhossein1392
amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 16034
محل سکونت : اصفهان

دومین «پرنده سیاه» جاسوسی فراصوت آمریکا ساخته می‌شود

دومین «پرنده سیاه» جاسوسی فراصوت آمریکا ساخته می‌شود

 

1434872726324_00.jpg مهندسان آمریکا در حال کار بر روی یک هواپیمای جاسوسی فراصوت هستند که به زودی جای هواپیمای افسانه‌ای SR-71 را می‌گیرد.

 

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، هواپیمای سری پرنده سیاه SR-71 که در دوران جنگ سرد ساخته شده بود، سریعترین هواپیمای نظامی مکنده هوای شناخته‌شده در جهان است. این هواپیما بقدری بالا و سریع پرواز می‌کند که پدافندهای دشمن قادر به جلوگیری از آن نیستند.

 

در سال 1998 این هواپیما از سوی نیروی هوایی آمریکا بازنشسته شد. مهندسان شرکت لاک‌هید مارتین و Aerojet Rocketdyne در سالهای گذشته به طراحی نسخه جدید SR-72 پرداخته‌اند که از حمله دشمن فرار کرده، تصاویر جاسوسی گرفته و با سرعت نزدیک به شش ماخ که دو برابر سرعت نمونه پیشین آن است، به اهداف خود حمله می‌کند.

 

پرنده سیاه SR-72 یک پهپاد جاسوسی با سرعت نزدیک به 6500 کیلومتر در ساعت است که از قابلیت حمله برخوردار است. این هواپیما نیازمند سیستم رانش هیبریدی است: یک توربو جت معمولی که سرعت هواپیما را از روی باند به سه ماخ می‌رساند، و یک رم‌جت/اسکرم‌جت فراصوت که در ادامه مسیر آن را به سرعتهای بالاتر خواهد رساند.

 

بدنه این هواپیما باید حرارت شدید پرواز فراصوت را تحمل کند، زیرا تنها اصطکاک هوا می‌تواند فولاد را ذوب کند. بمبهای پهپاد SR-72 باید از ارتفاع نزدیک به 24 هزار کیلومتری به سوی هدف پرتاب شوند.

 

به گفته شرکت لاک‌هید مارتین، این هواپیما احتمالا تا سال 2030 اجرایی خواهد شد. در آن زمان، قابلیت SR-72 برای پوشش‌دهی یک مایل در ثانیه به این معنی خواهد بود که این هواپیما می‌تواند طی یک ساعت به هر موقعیتی در هر قاره برسد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

اگر کسی را یافتی که در لبخندت غمت را دید، در سکوتت حرف هایت را شنید و در خشمت محبتت را فهمید؛ بدان او بهترین دارایی توست :)

یک شنبه 31 خرداد 1394  5:49 PM
تشکرات از این پست
Lovermohamad sahel22
sahel22
sahel22
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آذر 1393 
تعداد پست ها : 5
محل سکونت : همدان

پاسخ به:دومین «پرنده سیاه» جاسوسی فراصوت آمریکا ساخته می‌شود

انسان هرچی بخواد میتونه درست کنه .انشالله ما ایرانی ها هم به اونجا میرسیم یا شایدم رسیدیم ولیماها خبر نداریم

 

چهارشنبه 18 اسفند 1395  2:40 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها