0

🚫فتنه ای که در ایران ناکام ماند!🚫

 
lovermohamad
lovermohamad
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 6840
محل سکونت : سوادکوه

🚫فتنه ای که در ایران ناکام ماند!🚫

فتنه ای که در ایران ناکام ماند!

 حجت‌الاسلام سیدموسی موسوی قائم مقام دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی صبح روز شنبه در دیدار با جمعی از شیوخ اهل سنت استان الانبار عراق، اظهار داشت: بعد از فروپاشی دولت عثمانی سه فتنه بزرگ از سوی استکبار در جهان اسلام شکل گرفت؛ فتنه اول این بود که استعمار و صهیونیسم تلاش کردند که دیگر قدرتی که پناهگاه و پشتیبان دین و پناهگاه احکام اسلامی و قرآن باشد شکل نگیرد.


وی گفت: فتنه دوم که ابتدا انگلیس آن را شروع کرد و سپس آمریکا و صهیونیسم جهانی آن را دنبال کردند فتنه جدایی شیعه و اهل سنت بود، آنها تلاش کردند که برادران شیعه و اهل سنت با هم اختلاف و درگیری داشته باشند.


قائم مقام دبیرکل مجمع جهانی تقریب عنوان کرد: فتنه سوم کاهش قدرت شیوخ و سران قبایل بود. دشمن همواره احساس می‌کرد که حلقه‌های قدرت شیوخ و سران قبایل مانعی بر سر راه توطئه‌های آنها است بنابراین سعی کرد با ایجاد احزاب ساختگی قدرت شیوخ و سران قبایل را از بین ببرد.


وی با اشاره به اینکه همواره عشایر و سران قبایل بیشترین حمایت را از مرزها و کشور داشته‌اند، اظهار داشت: برای نمونه در اوائل پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا و دشمنان انقلاب اسلامی تلاش زیادی برای ایجاد فتنه در کردستان ایران انجام دادند که این فتنه‌ها با کمک شیوخ و سران عشایر منطقه خنثی شد.


حجت‌الاسلام موسوی در ادامه با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب اسلامی همواره تبلیغ می‌کنند که در ایران به اهل سنت توجه نمی شود، ابراز داشت: اکنون در ایران بیش از 14 هزار مسجد برای اهل سنت وجود دارد که بیشتر این مساجد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ساخته شده است.


وی افزود: برای نمونه در استان کردستان ایران که هم مرز با عراق نیز است، قبل از انقلاب کمتر از 30 درصد ساکنین آن از سواد خواندن و نوشتن برخوردار بودند اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مراکز مختلف دانشگاهی در آن استان راه اندازی شد و الان در تمام روستاهای آن مدرسه احداث شده است.


قائم مقام دبیر کل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه تمام مشکلاتی که دشمنان برای جمهوری اسلامی به وجود می‌آورند به خاطر حمایت این کشور از اسلام است، اظهار داشت: عمده مشکلات و فتنه‌هایی که برای ایران پیش می‌آید به خاطر این است که هدف اصلی نظام جمهوری اسلامی، حمایت از کل جهان اسلام و مظلومین است.


وی یادآور شد: پیش‌تر دشمنان سعی کردند فتنه اختلاف بین شیعه و اهل سنت را در ایران اجرا کنند اما چون موفق نشدند الان سعی دارند این فتنه‌ها را در عراق عملی کنند.


حجت‌الاسلام موسوی افزود: شرایط فعلی عراق یک شرایط استثنایی و یک فرصت تاریخی است، شیوخی که مجاهدانه به میدان دفاع از کشور و وحدت عراق آمده‌اند در تاریخ جاودانه خواهد بود.


وی با بیان اینکه عراق برای دنیای اسلام بسیار اهمیت دارد، ابراز داشت: فتنه بزرگی(داعش) که دشمنان برای عراق به وجود آورده‌اند بدین خاطر است که عراق هم برای دنیای اسلام اهمیت دارد و هم اینکه برای دشمنان اسلام بسیار مهم است.


قائم مقام دبیر کل مجمع جهانی تقریب تصریح کرد: اگر قدرت اسلام در عراق شکل بگیرد برکتش برای جهان اسلام است و اگر فتنه‌ای هم در آنجا شکل بگیرد آسیب و مصیبتش برای همه عالم اسلام است.


حجت‌الاسلام موسوی در معرفی مجمع جهانی تقریب و اهداف و برنامه‌های آن گفت: عمده هدف مجمع جهانی تقریب اتحاد و وحدت جهان اسلام است./فارس

💘نام زهرا مشتق از نام خداست
زینت کرسی و عرش کبریاست💘

http://s4.picofile.com/file/8182645092/GM_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B5_70502.gif تالارفناوری وعلوم نظامی وبلا من

💘علاج درد مشتاقان طبیب عام نشناسد
مگر لیلی کند درمان غم مجنون شیدا را💔
شنبه 30 خرداد 1394  5:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها