0

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > جهانگير جعفرزاده

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > جهانگير جعفرزاده

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > جهانگير جعفرزاده


شهيد جهانگير جعفرزاده

تاريخ تولد :-/--/1335

نام پدر :

تاریخ شهادت : 26/5/1358

محل تولد : /- /-

طول مدت حیات :23

محل شهادت :پاوه

  مزار شهید :بهشت زهرا (س)

جهانگير در سال 1335 چشم بر جهان هستي گشود.
خانواده، او را به گونه‌اي تربيت کردند که آزارش به کسي نرسد قوي‌دل و صبور باشد و نيازمندان را ياري رساند.بعد از فراگيري قرائت قرآن اغلب شب‌ها آيات الهي قرآن کريم و سخنان گهربار امام علي (ع) را مطالعه مي‌کرد و آنچنان در عشق به حق تعالي ذوب شد که نمازش را در مکاني خلوت مي‌خواند تا فقط خدا شاهد اظهار بندگي او باشد.
در دوران جواني از محل کارش استعفا داد چرا که مدير شرکت يک فرد يهودي بود و مدام با آمريکا و اسراييل در تماس بود. در زمان اوج‌گيري انقلاب در صف ياران امام (ره) ‌قرار گرفت و با پخش اعلاميه‌ و سخنراني‌هاي امام (ره) نهضت را ياري رساند. چندي بعد تصميم گرفت به آمريکا سفر کند. اما زماني‌که ويزاي او آماده شد، به مادر گفت:«آن را پاره کن و دور بريز؛ در اين شرايط که اسلام در خطر است من به آمريکا نمي‌روم».
جهانگير در روز چهارم ماه مبارک رمضان در سال 1358 به استخدام سپاه‌پاسداران درآمد و به کردستان اعزام گرديد. او به مادر گفت:«اگر تا حالا سعادت شهادت نصيب ما نشده به خاطر اين است که تو راضي نيستي و اين منصفانه نيست تو بايد شجاع باشي مثل مادران شهداي ديگر».
سرانجام دو ماه بعد از ورود به سپاه در تاريخ 26/5/1358 در پاوه در سن 23 سالگي شربت شيرين شهادت را نوشيد. پيکر پاکش همانجا ماند و يک ماه بعد چون قابل شناسايي نبود، همراه با پيکر 30 شهيد گمنام ديگر در بهشت‌زهرا (س) به خاک سپرده شد.

منبع:كتاب حماسه شهداي غرب   -  صفحه: 16

 
 
پنج شنبه 2 دی 1389  2:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها