0

اگر نوشابه میخورید 4 کیلومتر بدوید

nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 81124

اگر نوشابه میخورید 4 کیلومتر بدوید

خبرگزاری مهر: آگاه کردن نوجوانان از اینکه بعد از مصرف یک نوشابه باید چقدر راه رفت یا دوید تا انرژی وارده شده توسط آن به بدن را سوزاند ممکن است آنها را متقاعد کند تا کمتر از این نوع نوشیدنی ها استفاده کنند.

دکتر «سارا بلیچ» دانشیار دانشگاه جانز هاپکینز در این باره می گوید: «وقتی به مردم می گوییم یک بطری نوشابه ۲۵ کالری انرژی دارد اکثرا معنای واقعی این جمله را نمی دانند.»

او می گوید برای فهم بهتر مطلب و برای اینکه با دانستن این اطلاعات شما بتوانید تغییری در رفتارتان بدهید راه بهتر آن است که به شما بگویند برای سوزاندن این مقدار انرژی چقدر باید راه بروید یا بدوید. این توضیح ملموس تر و قابل فهم تر است.

او به کمک همکارانش در یک فروشگاه که در یک محله فقیرنشین شهر بالتیمور بود ۶ تابلو نصب کردند که بر روی آنها اطلاعاتی به این مضمون بود که مصرف یک قوطی کوچک نوشابه یا آب میوه (۲۵۰ سی سی) آنقدر کالری دارد که برای سوزاندن آن نیاز است تا ۲۵ دقیقه دوید یا ۴ کیلومتر راه رفت. آنها با نوجوانان مراجعه کننده به فروشگاه در این باره صحبت کردند. حدود ۴۰ درصد مصاحبه کنندگانی که تابلوها را دیده بودند گفتند که با دیدن این اطلاعات میزان خرید نوشابه شان را تغییر داده اند.

آنها همچنین دریافتند که بعد از نصب تابلوها میزان خرید نوشابه های شیرین کاهش پیدا کرده و مصرف کنندگان بیشتر تمایل پیدا کرده بودند تا نوشابه های کوچکتر بخرند. تعداد افرادی که قصد خرید نوشابه نداشتند از ۲۷ درصد به ۳۳ درصد افزایش پیدا کرد و تعداد کسانی که تنها آب خریده بودند از یک درصد به ۴ درصد رسید.

نتایج این مطالعه نشان می دهد که تغییر در روش توضیح مطلب تا چه اندازه می تواند در فهم آن و تاثیر در تغییر رفتار شنونده موثر باشد.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

پنج شنبه 21 خرداد 1394  10:35 AM
تشکرات از این پست
09130670628 khodaeem1 amirhossein1392
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 89277

پاسخ به:اگر نوشابه میخورید 4 کیلومتر بدوید

یه سوال ؟ من دیشب اندکی نوشابه نوشیدم . یک استکان . باید 4 کیلومتر بدوم ؟؟ کمتر نمیشه ؟؟

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 21 خرداد 1394  12:33 PM
تشکرات از این پست
nazaninfatemeh hossein201273 amirhossein1392
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 81124

نقل قول khodaeem1

یه سوال ؟ من دیشب اندکی نوشابه نوشیدم . یک استکان . باید 4 کیلومتر بدوم ؟؟ کمتر نمیشه ؟؟

فکر کنم برای یه استکان ، شما اگه تا سر کوچه بدویین کافی باشه

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

پنج شنبه 21 خرداد 1394  12:35 PM
تشکرات از این پست
09130670628 amirhossein1392
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 26938

نقل قول khodaeem1

یه سوال ؟ من دیشب اندکی نوشابه نوشیدم . یک استکان . باید 4 کیلومتر بدوم ؟؟ کمتر نمیشه ؟

شما باید 783/5متر باید بدوید 

مهربان همیشگی من... خودت گفتی:ادعونی استجب لکم... بخوانید مرا تا اجابت کنم شمارا...
گوش کن... این منم که اینروزها بیش از همیشه میخوانمت... اجابت کن مرا...

پنج شنبه 21 خرداد 1394  12:37 PM
تشکرات از این پست
nazaninfatemeh amirhossein1392
amirhossein1392
amirhossein1392
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 16026

با این خبر نان کوکا کولا و پزشکان را سنگ نکنید.blush

اگر کسی را یافتی که در لبخندت غمت را دید، در سکوتت حرف هایت را شنید و در خشمت محبتت را فهمید؛ بدان او بهترین دارایی توست :)

پنج شنبه 21 خرداد 1394  12:40 PM
تشکرات از این پست
nazaninfatemeh
دسترسی سریع به انجمن ها