0

🌷راننده اتوبوسی که در فکه شهید شد +عکس🌷

 
Lovermohamad
Lovermohamad
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 6840
محل سکونت : سوادکوه

🌷راننده اتوبوسی که در فکه شهید شد +عکس🌷

راننده اتوبوسی که در فکه شهید شد +عکس
 شهید حسین صابری میرآبادی در 28 اردیبهشت 1347 در تهران به دنیا آمد. پدرش نصیر و مادرش خاور نام داشت.

 

 

 


حسین تحصیلات خود را تا سال اول دبیرستان در رشته تجربی در دبیرستان شهید مطهری به پایان یرد. وی از همان دوران نوجوانی دراغلب مجالس و محافل مذهبی حضوری فعالانه داشت. در دوران انقلاب هم در کنار دیگر برادرانش در بسیاری از راهپیمایی ها حضور می یافت.


در چهارده سالگی به عضویت بسیج مسجد امام حسین (ع) در آمد. او شب ها برای پاسداری، حراست و ایجاد نظم و آرامش در سنگر حضور می یافت.

 

 

 


صابری برای اولین بار در 1362 از سوی پایگاه شهید بهشتی به کردستان اعزام شد و یک سال در مناطق عملیاتی کردستان خدمت کرد. دومین اعزام وی در 1366 به جبهه سومار بود که به عنوان مسئول پشتیبانی فعالیت هایی انجام داد تخصص او در جبهه های نبرد توپ خانه، پدافند، تک تیراندار، تیربارچی و تخریب چی بود و دو بار هم به شدت زخمی شده بود.


صابری پس از پایان جنگ به دنبال شهادت برادرش عباس به جرگه و گروه تفحص مفقودین پیوست و با سمت مدیریت داخلی قرارگاه کمیته جستجوی مفقودین، در جنوب به فعالیت پرداخت و سر انجام در 28 خرداد 1376 در منطقه عملیاتی والفجر 1(فکه) در حین تفحص به شهادت رسید.

 

 

 


پیکرش به تهران انتقال یافت و در قطعه 40 بهشت زهرا به خاک سپرده شد. وی حدود سه سال کارمند شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه بود. هر سه برادر در قطعه 40 دفن شده اند. هم اکنون خانواده شهید صابری در بزرگراه رسالت، انتهای کرمان جنوبی سکونت دارند.

 

 

 


حسین سومین شهید خانواده صابری بود. برادرش حسن در عملیات بیت المقدس  2(ماووت)در اول بهمن 1366 به شهادت رسید و برادر دیگرش عباس در 5 خرداد 1375 در حین تفحص شربت شهادت نوشید.

 

مشرق

💘نام زهرا مشتق از نام خداست
زینت کرسی و عرش کبریاست💘

http://s4.picofile.com/file/8182645092/GM_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B5_70502.gif تالارفناوری وعلوم نظامی وبلا من

💘علاج درد مشتاقان طبیب عام نشناسد
مگر لیلی کند درمان غم مجنون شیدا را💔
چهارشنبه 20 خرداد 1394  9:34 AM
تشکرات از این پست
mehdi0014
دسترسی سریع به انجمن ها