0

پیامدهای عفاف و حجاب

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

پیامدهای عفاف و حجاب

پیامدهای عفاف و حجاب
ف.قاسمی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۴
کد مطلب: 68032
 
 
عفاف و حجاب ،نه تنها برای انسان ها محدودیت نمی آورد بلکه با حفظ شخصیت و کرامت و مصونیت زنان ،زمینه های حضور فعال و رشد و بالندگی در مسیر صحیح را برای آنان در اجتماع فراهم می سازد.
 
پیامدهای عفاف و حجاب
پیامدهای عفاف و حجاب

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از  نیک نما،عفاف و حجاب ،تنها ویژه زن نیست بلکه مردان نیز باید پاکدامنی و پوشش داشته باشند .ولی از آن روی که زن نماد زیبایی در خلقت و شاهکار آفرینش است بیشترین تاکید در حجاب ،متوجه زنان شده است.

ظرافت آفرینش زن همچون گل است.مانند گل ،مظهر نشاط،طراوت،لطافت و زیبایی است و به راحتی نیز پژمرده می شود.زن،کانون عاطفه و احساسات است از این رو با هر تلنگری فرو میریزد .هر میوه ای که ارزشمند تر و ظریفتر است ،پوششی محکمتر نیاز دارد.

فواید و پیامدهای مثبت حجاب را در چهار محور فردی،خانوادگی ،اجتماعی و اقتصادی میتوان تقسیم نمود.در بعد فردی ایجاد آرامش روحی و روانی و عدم تهییج و تحرک جنسی از مهمترین فواید حجاب می باشد.

در بعد خانوادگی باید گفت رعایت حجاب باعث استحکام بیش از پیش خانواده می گردد و عدم رعایت آن موجب تزلزل بنیان خانواده می شود.

در بعد اجتماعی حفظ و استیفای نیروی کار در سطح جامعه از یک سو و ایجاد ثبات و فضای معنوی و به دور از بی بند باری و در حقیقت پیشرفت و توسعه کشور مبتنی بر حفظ حجاب است،اسلام میخواهدلذت های نامشروع جنسی صرفا در چارچوب خانواده شکل بگیرد.

در بعد اقتصادی به دلیل سادگی و ایجاد یک دستی در پوشش زنان در بیرون از منزل ،می تواند از بعد اقتصادی نیز کاهش تقاضاهای مد پرستی و تجمل گرایی زنان تاثیر مثبتی داشته باشد.

از میان همه این پیامدها شاید بتوان گفت مهم ترین پیامدهای مثبت عفاف و حجاب در بعد خانوادگی و اجتماعی رقم می خورد.
انتهای پیام/4382

 

 
 
یک شنبه 17 خرداد 1394  12:21 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها