0

عجایب بی‌ نظیر طبیعت

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

عجایب بی‌ نظیر طبیعت

احتمالش کم است که نام این عجایب به گوش شما خورده باشد، اما به اطمینان می‌توان گفت که شما قطعا مجذوب این مکان‌های دیدنی خواهید شد.
 
به گزارش فرادید به نقل از گاردین،
دست طبیعت فراتر از دست هر نقاشی می‌تواند مناظری را ترسیم کند که انسان را به حیرت وا می‌دارد. به هیچ وجه نمی‌توان نیروی خارق‌العاده این مکان‌ها را انکار کرد.
 
غار یخی مندِن‌هال – آلاسکا، ایالات متحده
فرض کنید که اطرافتان پر از یخ است و نور آبی شدیدی می‌تابد. سفر به غار یا گودال یخی مندِن‌هال فرصتی تکرار نشدنی برای رفتن به داخل یک یخچال طبیعی را برای شما محیا می‌سازد. این غار 19.3 کیلومتری که به علت گرمایش جهانی هر سال از طول آن کاسته می‌شود در جنوب شرقی آلاسکا واقع شده است. در اطراف این غار مناطق بکری وجود دارد. مسیرهای پیاده‌روی آن فوق‌العاده زیبا است، البته باید مراقب خرس‌ها، جوجه‌تیغی‌ها و عقاب‌های منطقه نیز باشید.
 
http://faradeed.ir/files/fa/news/1394/3/12/6532_210.jpeg
 
تپه‌های شکلاتی – جزیره بُهُل، فیلیپین
شاید با دیدن این تصویر یاد بازی‌های ویدئویی بیفتید، اما «تپه‌های شکلاتی» در واقع آرایش‌های عجیب جغرافیایی هستند که در طبیعت جزیره بُهُل شاهد آن هستیم. حدود 1776 عدد از این پُشته‌ها در مساحت 50 کیلومتر مربعی منطقه پراکنده شده و به نام تپه‌های شکلاتی معروف هستند. اما چرا این نام عجیب برای تپه‌ها انتخاب شده است؟ دلیلش این است که پشته‌های جزیره بهل پوشیده از گیاه است و در فصل‌های گرم سال به رنگ قهوه‌ای درمی‌آیند، به همین دلیل به این نام مشهور شده‌اند. گفتنی است این تپه‌ها از جذابیت‌های گردشگری فیلیپین هستند.
 
http://faradeed.ir/files/fa/news/1394/3/12/6533_236.jpeg

آبشار هِلمکِن - بریتیش کلمبیا، کانادا
در دل جنگل‌های کاج پارک ولس گرِی به چندین آبشار زیبا می‌رسید. آبشار هلمکن دیدنی‌ترین آبشار بین آن‌ها است. به جرات می‌توان گفت که ساخت این پارک برای محافظت از آبشار هِلمکِن بوده است. ارتفاع آبشار هلمکن 141 متر است و اگر از بالای آبشار مناظر اطراف را نگاه کنید کمال زیبایی هنرمندان طبیعت را درک خواهید کرد. پایین آبشار در زمستان‌ها یخ می‌بندد که طول آن به 50 متر می‌رسد.
 
http://faradeed.ir/files/fa/news/1394/3/12/6534_903.jpeg

دره تارا – شهر ژابلیاک، مونته‌نگرو
عمیق‌ترین رودخانه اروپا در رود تارا است که عمیق‌ترین بخش آن 1300 متر عمق دارد. میانگین عمق گرند کنیون آمریکا حدود 1600 متر است بنابراین فاصله زیادی با دره تارا ندارد. این رود 82 کیلومتری از پارک ملی دورمیتور عبور می‌کند. بهترین راه کاوش در این منطقه استفاده از قایق است.
 
http://faradeed.ir/files/fa/news/1394/3/12/6535_653.jpeg

غارهای ساحلی بِناگیل – پرتغال
زمانی که به اینجا می‌روید حس می‌کنید در جهانی دیگر هستید. این غار تنها یک نمونه از غارهایی است که در نزدیکی روستای بناگیل واقع شده است. تنها راه ممکن به این غارها از طریق آب است که می‌توان با یک قایق پارویی به آنجا رفت. حتی اگر هوا خوب باشد، می‌توان تا آنجا شنا کرد.
 
http://faradeed.ir/files/fa/news/1394/3/12/6536_808.jpeg

کانیو کریستالِس – سرانیا دِلا ماکارِنا، کلمبیا
با یک نگاه می‌توان فهمید چرا نام این مکان کانیو کریستالِس (فوران کریستالی) است: رنگین‌کمان مایع. هر سال بین ماه‌های سپتامبر و نوامبر شرایط رودخانه جوری می‌شود که رنگ‌های متفاوتی در آن شکل می‌گیرد. بر اثر تابش خورشید بر گیاهان کف آب، رنگ آن‌ها قرمز می‌شود. رنگ‌های دیگری مانند زرد، قهوه‌ای، آبی و سبز نیز به همین منوال پدید می‌آیند و باعث می‌شود حال و هوای این رودخانه تغییر کند.
 
http://faradeed.ir/files/fa/news/1394/3/12/6537_234.jpeg

غار کرم شب‌تاب وایتومو – جزیره شمالی، نیوزلند
حدود 120 سال پیش این غار کشف شد و به محض ورود به آن حس عجیبی به شما دست خواهد داد. سقف غار به شکلی است که بی‌درنگ شما را یاد فضا خواهند انداخت.
 
http://faradeed.ir/files/fa/news/1394/3/12/6538_300.jpeg

دریاچه ستاره دریایی – پالائو، اقیانوس آرام
اگر این ستاره‌های دریایی سمی بودند شاید رفتن به آن خیلی هیجان‌انگیز نبود. خوشبختانه تنها دو گونه ستاره دریایی در محیط اینجا وجود دارد که آن‌ها هم برای انسان بی‌خطر هستند. میلیون‌ها ستاره دریایی هر روز از یک طرف دریاچه به طرف دیگر آن می‌روند تا تغذیه کنند. می‌توان در 45 دقیقه و با یک قایق از کورور به این دریاچه رفت. این موجودات زیبا مانند فانوسی درخشان بر روی آب شناور می‌مانند. اگر شنای سطحی با استفاده از لوله تنفسی را بلد باشید، شما هم می‌توانید بین آن‌ها شنا کنید.
 
http://faradeed.ir/files/fa/news/1394/3/12/6539_953.jpeg
 
سینوتی ایک کیل – یوکاتان، مکزیک
«سینوتی» نوعی گودال است که بر اثر ریزش سنگ‌بستر آهکی پدیده آمده و آب‌های زیرزمینی را آشکار می‌کند. این واژه از زبان مایا آمده و معنی آن چاه است. سینوتی ایک کیل یک نمونه بزرگ آن است و اهمیتش نیز در مقدس بودنش است. در مسیر شهر باستانی «چیچِن ایتزا» می‌توان این سینوتی را پیدا کرد. این گودال 40 متر عمق داشته و برای شنا کاملا مناسب است. مجموعه مسابقات شیرجه از پرتگاه «رد بول» نیز در این مکان انجام می‌شود و برخی از ماهرترین شیرجه روهای دنیا در آن حاضر می‌شوند.
 
 

سالتس‌ترومن – استان نوردلاند، نروژ
اگر سابقه دریازدگی دارید سفر به این منطقه را فراموش کنید. قوی‌ترین جریان جزر و مدی جهان روزانه در نزدیکی شهر بودو شکل می‌گیرد. بر اثر این اتفاق آب خروشان شده و چندین گرداب نیز در آن پدید می‌آید. قطر بزرگ‌ترین گرداب‌ها آن 10 متر است، بنابراین می‌توان تصور کرد چه حجمی از آب را در برمی‌گیرد. صدای ناشی از تغییرات جزر و مدی بسیار شدید است و می‌توان گفت پدیده سالتس‌ترومن واقعا خطرناک است. بعضی از گردشگران مشتاق با قایق‌های قدرتمند به سمت آن حرکت می‌کنند و زمانی که صاحب قایق موتورها را خاموش می‌کند، آن‌ها بلندی صدا را لمس می‌کنند. افرادی که این کار را تجربه کرده‌اند می‌گویند انگار که گرداب دارد قایق را می‌بلعد.

 
http://faradeed.ir/files/fa/news/1394/3/12/6541_285.jpeg

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 16 خرداد 1394  7:13 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها