0

قیمت غذاهای پرمصرف در ماه مبارک رمضان

 
namebaran
namebaran
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1392 
تعداد پست ها : 4155
محل سکونت : تهران

قیمت غذاهای پرمصرف در ماه مبارک رمضان

نایب رییس شورای اصناف گفت: اتحادیه‌های فروشندگان خوراکی‌های محبوب در ماه رمضان، خواستار افزایش قیمت‌ هستند که در این زمینه قیمت جدید زولبیا، بامیه، آش و حلیم در اتاق اصناف در حال بررسی است اما قیمت هر دست کله پاچه بدون افزایش قیمت حداکثر 38 هزار تومان فروخته خواهد شد.

جلال‌الدین شکریه درخصوص افزایش قیمت احتمالی غذاهای پرمصرف در ماه رمضان اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت اجاره مکان‌ها و مواد اولیه، اتحادیه‌های مربوطه پیشنهاد داده‌اند افزایش قیمت با توجه به تورم اعمال شود که این پیشنهاد در حال بررسی است.

وی معتقد است: درخواست افزایش قیمت‌ها منطقی است اما باید طوری عمل کنیم که به مردم هم فشار وارد نشود.

شکریه خاطر نشان کرد: سال گذشته هر کیلوگرم زولبیا و بامیه 8200 تومان به فروش رسید که برای امسال افزایش 14 تا 15 درصدی قیمت ( کیلویی 11 هزار تومان) به اتاق اصناف پیشنهاد شده است.

البته رضا رواسیان - رئیس اتحادیه طباخان - در این باره گفت: صنف کله‌پاچه‌ فروشان تصمیم گرفته‌اند به‌منظور افزایش مصرف و تشویق روزه‌داران برای خوردن کله‌پاچه، از افزایش قیمت در ماه رمضان خودداری کنند.

وی اضافه کرد: قیمت یک دست کله‌پاچه کامل و باکیفیت در سال گذشته 38 هزار تومان بود که همه واحدهای صنفی زیرمجموعه این اتحادیه موظفند براساس کیفیت، کله‌پاچه‌های طبخ‌شده خود را حداکثر تا قیمت 38 هزار تومان بفروشند.

همچنین محمدی - رئیس اتحادیه کبابی، آش و حلیم‌فروشان - گفت: قیمت مصوب آش و حلیم برای ماه رمضان هنوز در اتاق اصناف نهایی نشده و در حال بررسی است.

وی گفت: اتحادیه با 10 تا 15 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، قیمت پیشنهادی خود را اعلام کرده که انتظار می‌رود قیمت‌ مصوب به تصویب اتاق اصناف برسد و طی دو - سه روز آینده ابلاغ شود.

محمدی تصریح کرد: سال گذشته هر کیلوگرم حلیم با مخلفات 8500 تومان، حلیم ساده 8000 تومان، آش شله‌قلمکار 8500 تومان، آش رشته 7000 تومان، حلوا و شله‌زرد نیز با قیمت 7000 تومان در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

چشم برندار ازم می پاشه زندگیم

جمعه 15 خرداد 1394  10:55 AM
تشکرات از این پست
shirdel2 ghasem8224 ria1365
shirdel2
shirdel2
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1393 
تعداد پست ها : 5496
محل سکونت : یزد

پاسخ به:قیمت غذاهای پرمصرف در ماه مبارک رمضان

بنام خدا

افزایش قیمت مواد خوراکی هر چند وقت یکبار برای مردم طبیعی شده و متاسفانه مسئولین توجهی به مشکلاتی که این افزایش قیمت ها برای افراد و قشر ضعیف جامعه ایجاد می کند نداشته و ندارند و فقط در حرف زدن و آمار دادن استاد شده اند.همیشه می گویند که تورم وجود ندارد و تورم سیر نزولی پیدا کرده اما همه ما شاهد هستیم که روز بروز مواد خوراکی و مصرفی مردم گران و گرانتر می شود و ..... خدا خودش رحمی به جال قشر ضعیف جامعه کند تا بتوانند زیز فشار گرانی صورت خود را با سیلی سرخ نگهدارند و اخلاقیات خود را زیر پا نگذارند و از خطوط قرمز دینی عبور نکنند.انشاالله

                  

جمعه 15 خرداد 1394  11:19 AM
تشکرات از این پست
ghasem8224 ria1365
دسترسی سریع به انجمن ها