0

چراغی منحصر به فرد که با نیروی جاذبه روشن می شود!

 
lovermohamad
lovermohamad
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 6840
محل سکونت : سوادکوه

چراغی منحصر به فرد که با نیروی جاذبه روشن می شود!

چراغی منحصر به فرد که با نیروی جاذبه روشن می شود!


 به نقل از مهر، با وجود اینکه در عصر ارتباطات و فناوری زندگی می کنیم اما باز هم بسیاری از خانواده ها در کشورهای فقیر از ساده ترین امکانات مانند برق یا آب شرب سالم محروم هستند.

 

بسیاری از خانواده هایی که در کشورهای افریقایی زندگی می کنند برای روشنایی مجبور به سوزاندن چوب، نفت سفید یا ... هستند. اما محققان انگلیسی موفق به ساخت چراغ متفاوتی شده اند که با جاذبه زمین کار می کند و می تواند راه حل مفیدی برای چنین خانواده هایی باشد.

 

GravityLight چراغ ارزان قیمتی است که می تواند روشنایی را به منازل بیاورد. این چراغ به جای استفاده از سیم و دو شاخه یا پنل های خورشیدی گران قیمت تنها با یک سیم ثقلی ارزان قیمت کار می کند.

 

 

چگونگی عملکرد این چراغ را می توان در برداشت انرژی از جسمی دانست که دارای ارتفاع است. کاربران با کشیدن یک ریسمان سبب بالا رفتن یک وزنه ۱۱ کیلوگرمی می شوند سپس با رها کردن سیم و بازگشت جسم به حالت اولیه خود باعث ایجاد پروسه ای می شوند که بسیار آهسته اما با گشتاور بالایی همراه است. حرکت چرخ زنجیر در زمان پایین آمدن وزنه باعث می شود تا ژانراتور DC با سرعتی در حدود هزاران دور در دقیقه به چرخش درآید.

 

این انرژی برای روشن شدن لامپ هایLED کم مصرف کافی بوده و به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه را با توجه به ارتفاع وزنه روشن خواهد بود و نوری سفید رنگ را در اطرافش پخش می کند. اولین مصرف کنندگان این چراغ ها شهروندان کنیایی خواهند بود.

 

💘نام زهرا مشتق از نام خداست
زینت کرسی و عرش کبریاست💘

http://s4.picofile.com/file/8182645092/GM_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B5_70502.gif تالارفناوری وعلوم نظامی وبلا من

💘علاج درد مشتاقان طبیب عام نشناسد
مگر لیلی کند درمان غم مجنون شیدا را💔
چهارشنبه 13 خرداد 1394  7:00 PM
تشکرات از این پست
Lovermohamad
دسترسی سریع به انجمن ها