0

روزانه 40 هكتار از جنگل‌هاي شمال نابود مي‌شود

 
Hosyin
Hosyin
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 1437
محل سکونت : اصفهان

روزانه 40 هكتار از جنگل‌هاي شمال نابود مي‌شود

روزانه 40 هكتار از جنگل‌هاي شمال نابود مي‌شود
جام جم آنلاين: رئيس مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي مازندران با اشاره روند روز افزون نابودي عرصه‌هاي طبيعي اظهار داشت: روزانه 40 هكتار از جنگل‌هاي شمال نابود و جنگل زدايي مي‌شود.

به گزارش مهر، محمد اميني ظهر چهارشنبه در جمع نخبگان و فرهيختگان بسيجي دانشگاه‌هاي مازندران در ساري افزود: متاسفانه روند جنگل زدايي و صدمه زدن به مراتع شمال كشور به طبع انساني زيان وارد مي‌كند.

وي خاطر نشان كرد: تخريب شديد منابع طبيعي در شمال كشور بسيار خطرناك بوده كه بايد از توان نخبگان و فرهيختگان بسيجي در اين زمينه استفاده كرد.

 رئيس مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي مازندران با اشاره به اين‌كه نقش كشاورزي در اقتصاد و خودكفايي كشور بايد ترسيم شود تصريح كرد: عليرغم سوق يافتن ديرهنگام كشاورزي مازندران از سنتي به صنعتي، هنوز تفكر برخي برنامه ريزان براي توسعه كشاورزي در استان‌هاي شمالي سنتي است.

 اميني با اشاره به عضويت 10 هزار مهندس كشاورزي در سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استان افزود: هم اكنون 60 درصد اين افراد جوياي كار هستند.

 وي با اعلام اين‌كه مازندران در حوزه نانوتكنولوژي به توفيقاتي دست يافته است گفت: اين توفيقات و پيشرفت‌ها بايد در بخش كشاورزي نيز حادث شود.

 وي نرخ بيكاري كارشناسان كشاورزي در كشور را 20 درصد و اين ميزان را در مازندران 30 درصد اعلام كرد و گفت: افزايش فارغ التحصيلان اين رشته در استان و كشور تهديد آميز شده است.

 اين مسوول كشاورزي مازندران با اشاره به اين‌كه تكه شدن اراضي و دگرگوني اين اراضي در قالب باغ و ويلا بسيار نگران كننده است افزود: اكوسيستم و حفاظت منابع طبيعي مناطق شمالي ايران به مخاطره افتاده است.

وي با تاكيد بر تقويت استراتژِي توسعه‌اي مازندران مبتني بر كشاورزي گفت: نخبگان بسيجي بايد فعالان بخش كشاورزي را براي رسيدن به اهداف چشم انداز بخش كشاورزي ياري رسان باشند.

عسگر جانعلي زاده، رئيس دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل با اشاره به اين‌كه وضعيت ايران از حيث توليد علم از متوسط كشورهاي جهان رشد داشته است اظهار كرد: ميانگين استفاده توليدات علمي در سطح جامعه بسيار پايين است.

 وي با بيان اين‌كه تحقيقات كاربردي نبايد صرفا در جهت توليد علم سوق داده شود گفت: نيازهاي جامعه بايد از طريق تحقيقات كاربردي دانشگاهيان رفع شود.

 سنگینی باری که خدا به دوش ما می گذارد آنقدر نیست که کمرمان راخرد کند بلکه آنقدر است که ما را برای دعا به زانو در آورد.


 

چهارشنبه 1 دی 1389  8:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها