0

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > شريف اشراف

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > شريف اشراف

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > شريف اشراف


شهيد شريف اشراف


 

 

تاريخ تولد :1316

نام پدر :

تاریخ شهادت : -/8/1358

محل تولد :فارس /شيراز /-

طول مدت حیات :42

محل شهادت :سردشت

  مزار شهید :

شريف اشراف در سال 1316 در شهر شيراز ديده به جهان گشود.
هنوز ايام طفوليت را سپري نکرده بود که جور زمانه او را از نعمت وجود پدر و مادر محروم کرد و سايه‌ي مهر عمه تحمل غم فراغ را براي او و سه خواهرش آسان نمود. شريف تحصيلات خود را تا سال اول دبيرستان پي گرفت و دو سال آخر دوره‌ي متوسطه را در دبيرستان نظام شيراز سپري نمود. پس از آن به تهران آمد و به دانشجويان دانشکده‌ي افسري پيوست و سه سال بعد با اخذ درجه‌ي ستوان دومي از اين دانشکده فارغ التحصيل شد و پس از موفقيت در آزمون زبان انگليسي جهت ادامه‌ي تحصيل عازم آمريکا شده و دوره‌هاي رنجر (تکاوري کوهستان)، چتربازي و دوره‌ي عالي را در آن کشور گذراند و در روزهاي پاياني سال 1339 به ميهن بازگشت. وي پس از ازدواج به شيراز منتقل شد و بعنوان استاد اسلحه‌شناسي مشغول به خدمت گرديد. در سال 1342 در مسابقات «سنتو» به مقام دوم تيراندازي با اسلحه کلت دست يافت و به همين سبب مورد توجه فرماندهان قرار گرفت و در اواخر سال1343 از شيراز به گارد شاهنشاهي منتقل گرديد.
در آن ايام شريف با درجه‌ي ستوان يکمي با سمت استاد دوره‌ي تکاوري و کوهستان به خدمت مشغول بود. وي در سال 1347 براساس علاقه شخصي کار نوشتن يک نسخه‌ي خطي از قرآن کريم را آغاز نمود که ده سال بعد اين مهم به سرانجام رسيد. (1)
شريف در سال 1349 براي گذراندن دوره‌ي عالي به شيراز منتقل گرديد و پس از آن به درخواست فرمانده‌ي مرکز پياده در همان يگان مشغول به کار شد و پس از سه سال جهت گذراندن دوره‌ي فرماندهي و ستاد به تهران منتقل گرديد.
پس از اتمام اين دوره به خاش منتقل شد و پس از 8 ماه به دفتر ويژه‌ي اطلاعات فرا خوانده شد، و تحت فرماندهي «ارتشبد حسين فردوست» به کار پرداخت. با پيروزي انقلاب اسلامي مدتي از کار معلق ماند اما پس از چندي با روشن شدن تعهد و سوابق درخشان وي مجدداً به کار فرا خوانده شد و فرماندهي پادگان 06 به وي واگذار گرديد. شش ماه بعد معاونت لشگر 21 حمزه را عهده‌دار شد و پس از آن داوطلبانه به استان کردستان رفت و فرماندهي پادگان سردشت را پذيرفت و سرانجام در آبان ماه سال 1358 مصادف با روز عيد قربان کارنامه‌ي 42 سال زندگي پر شور و پر تلاش به دست عناصر ضدانقلاب بسته شد و سرلشگر شريف اشراف هنگام عزيمت به شهر بانه در منطقه‌ي جنگي پيرانشهر به محاصره درآمد و به شهادت رسيد.روحش شاد
1- اين قرآن در حال حاضر در گنجينه‌ي مرکزي شهداي واقع در خيابان طالقاني تهران سندي بر دلدادگي اين مجاهد خستگي ناپذير مي باشد.

منبع:كتاب بايد رفت   -  صفحه: 13

منبع:سالنامه ايثار

 
 
چهارشنبه 1 دی 1389  7:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها