0

سامسونگ در حال کار بر روی باتری‌های با تراکم بیشتر و سنسورهای دوربین باریک‌تر است

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7868

سامسونگ در حال کار بر روی باتری‌های با تراکم بیشتر و سنسورهای دوربین باریک‌تر است

وقتی که نام سامسونگ شنیده می‌شود، ناخودآگاه به یاد گوشی‌های موبایل این شرکت خواهید افتاد. اما در شرایطی که بازار موبایل این شرکت روز به روز با کاهش سهم روبرو می‌شود، دیگر بخش‌های آن از جمله صفحه‌نمایش، حافظه، سنسور و دیگر قطعات سخت افزاری با رشدی قابل‌توجه روبرو هستند.


سامسونگ اخیرا در کنفرانسی از جدیدترین تکنولوژی‌های خود رونمایی کرده که خبر از آینده‌ای درخشان برای گوشی‌های موبایل می‌دهد.

باتری 
هم‌اکنون سامسونگ در حال کار بر روی یک باتری با تراکم 700 Wh/L (وات ساعت بر لیتر) است. انتظار می‌رود که این تراکم تا پایان سال به 750 Wh/L برسد. و تا سال 2017 به باتری‌هایی با تراکم انرژی 780 Wh/L دست پیدا کند. این پیشرفت به این معنا خواهد بود که باتری‌های آینده –با همین سایز کنونی- از خروجی انرژی بیشتری برخوردار خواهند بود.

ولتاژ باتری‌ها نیز افزایش خواهد یافت. سامسونگ اعلام کرده که تا ماه‌های آینده به باتری‌هایی با ولتاژ 4.40V و تا سال 2017 به 4.5V خواهد رسید. افزایش میزان ولتاژ به معنی افزایش عمر باتری گوشی‌های موبایل خواهد بود.

این غول کره ای وعده داده که در حوزه شارژ سریع هم شاهد پیشرفت‌هایی خواهیم بود. سامسونگ می‌گوید که در سال 2017 باتری گوشی‌های موبایل می‌توانند خود را در 30 دقیقه تا 80 درصد شارژ کنند.

سنسور دوربین
علاوه بر پیشرفت‌های حوزه باتری، سامسونگ خبر از بهبود تکنولوژی سنسورهای دوربین هم داد. سامسونگ اعلام کرده که در حال ساخت یک سنسور RWB است. RWB مخفف رنگ‌های قرمز، سفید و آبی هستند که الگوی رنگ سنسورهای آینده سامسونگ خواهند بود. به ادعای سامسونگ چنین الگویی می‌تواند دقت و صحت بیشتر رنگ‌های تصاویر را در پی داشته باشد.

علاوه بر این، سامسونگ خبر داده که سنسورهای آینده این شرکت با پیکسل‌هایی کوچک‌تر تولید خواهند شد. سنسور 16 مگاپیکسلی کنونی این شرکت با پیکسل‌های 1.12 میکرونی تولید شده و سامسونگ در سنسور 16 مگاپیکسلی آینده خود اندازه پیکسل‌ها را به 1 میکرون خواهد رساند. این پیشرفت به کاهش 23 درصدی ضخامت سنسور می‌انجامد.
منبعPhone Arena

 

چهارشنبه 6 خرداد 1394  12:53 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها