0

ابتلای «عمر شریف» به آلزایمر حاد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ابتلای «عمر شریف» به آلزایمر حاد

«عمر شریف»، بازیگر فیلم «لورنس عربستان»، به گفته خانواده‌اش از بیماری آلزایمر حاد رنج می‌برد.

 

خبرگزاری فارس: ابتلای «عمر شریف» به آلزایمر حاد
 

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، «عمر شریف»، بازیگر 83 ساله مصری که بیش از همه برای بازی در فیلم‌های «لورنس عربستان» و «دکتر ژیواگو» شهرت دارد، مدتی است که به بیماری آلزایمر مبتلا شده است.

 

«طارق شریف»، پسر وی، ضمن تأیید این خبر، در مصاحبه با یک روزنامه اسپانیایی عنوان کرده است که اوضاع جسمانی پدرش به هیچ عنوان خوب نیست و بیماری آلزایمر او از نوع حاد و پیش‌رونده است.

به گزارش گاردین، جزئیات بیشتری در رابطه با بیماری «عمر شریف» و دوره درمان وی ذکر نشده است ولی خبرها حاکی از آن است که وی تا سال ۲۰۱۳ همچنان حرفه بازیگری ادامه می‌داده است.

بنا بر این گزارش، «عمر شریف» با نام اصلی «میشل دیمیتری شلهوب» در یک خانواده مسیحی بدنیا آمد، وی پس از ورود به سینمای مصر با یکی از ستارگان وقت سینمای مصر به نام «فاتن حمامه»  آشنا شد و رفته رفته به او علاقمند شد، به طوری که برای ازدواج با «فاتن حمامه» که یک مسلمان بود، به اسلام گروید و نامش را به «عمر شریف» تغییر داد.

حاصل ازدواج فاتن حمامه و عمر شریف پسری است به نام «طارق شریف» که در سال ۱۹۵۷ بدنیا آمد.زندگی مشترک عمر شریف و فاتن حمامه، ۲۰ سال ادامه داشت تا نهایتاً در سال ۱۹۷۴ میلادی، از یکدیگر جدا شدند.

عمر شریف پس از جدایی از فاتن حمامه دیگر هیچگاه ازدواج نکرد.[

وی در سال ۱۹۶۳ میلادی برای بازی در فیلم لورنس عربستان نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

 وی همچنین در سال ۱۹۶۵ میلادی برای بازی در فیلم دکتر ژیواگو برنده جایزه گوی زرین برای بهترین نقش اول مرد شد.وی در فیلم سیزدهمین سلحشور و سریال جزیره اسرارآمیز نیز ایفای نقش کرده است.

انتهای پیام/

سه شنبه 5 خرداد 1394  6:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها