0

«يکتا ناصر»: در "جاده قديم" لهجه اي دارم که به کسي برنخورد!

khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 89277

«يکتا ناصر»: در "جاده قديم" لهجه اي دارم که به کسي برنخورد!

ايسنا/ يکتا ناصر گفت: کار با آقاي بهراميان و گروه سازنده مسلما تجربه جديدي بود و از همکاري با ايشان خيلي خرسندم.
يکتا ناصر متولد ۱۳۵۷در تهران است. او که فعاليت در سينما را با بازي در فيلم "ساقي" شروع کرد، برنده سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش مکمل زن از سي‌امين جشنواره فيلم فجر براي فيلم "يکي مي‌خواد باهات حرف بزنه" است.
به بهانه پخش سريال "جاده قديم" که از شنبه، دوم خرداد ماه از شبکه يک سيما شروع شده است با او به گفت‌وگو نشستيم.
بازيگر مجموعه تلويزيوني "جاده قديم" درباره اين سريال گفت: من و همه بازيگران در اين مجموعه طنز متفاوتي را تجربه کرديم و فکر مي‌کنم هنگام پخش اين مجموعه بينندگان هم تاييد کنند که اين سريال حاوي طنزي متفاوت از ساير سريال‌هاست.
يکتا ناصر افزود: کار با آقاي بهراميان و گروه سازنده مسلما تجربه جديدي بود و از همکاري با ايشان خيلي خرسندم.
او ادامه داد: داستان اين سريال موضوع مهاجرت از نقاط مختلف کشور به پايتخت را روايت مي‌کند که کوچ يک تازه عروس و دامادي به نام نعمت و زينت، يکي از لايه‌هاي پنهان اين پديده اجتماعي و مشکلات پيرامون آن‌را به تصوير کشيده است، بدون اينکه آنها از شرايط اجتماعي و رسم و رسوم زندگي شهري اطلاعي داشته باشند. همين تفاوت عدم آگاهي از آداب زندگي شهري، اتفاقاتي طنز را در سريال "جاده قديم" رقم مي‌زند که براي بينندگان حتما جالب خواهد بود.
بازيگر مجموعه تلويزيوني "دختران حوا" اظهار کرد: جالب است که هيچکدام از بازيگران در اين سريال، هيچ حرکت و کار طنز انجام نمي‌دهند بلکه اين موقعيت است که طنز را در سريال ايجاد مي‌کند. در خيلي از سکانس ها براي ما که بازيگر بوديم شايد موقعيت تراژدي بود، ولي شايد همين صحنه براي بيننده طنز به نظر برسد اين هم از ويژگي هاي سريال جاده قديم است.
ايفاگر کاراکتر زينت با اشاره به اينکه تصويربرداري اين مجموعه تلويزيوني حدود پنج ماه به طول انجاميد تصريح کرد: با توجه به اينکه مدت زيادي از ساخت اين سريال گذشته شايد نتوانم بگويم از کدام سکانس بيشتر رضايت دارم ولي در مجموع لحظات زيادي در اين سريال بود که از تجربه کردن آن لذت بردم که يکي از آنها فضايي از طنز بود که تاکنون آن را تجربه نکرده بودم و بايد اذعان کنم که در سريال جاده قديم با چالش جديد روبرو شدم و الان خيلي دوست دارم خودم را در قاب تلويزيون ببينم که چگونه در اين کار محک خوردم.
يکتا ناصر ادامه داد: بيشتر لوکيشن‌ها در تهران بود و ما کمتر فضاي داخلي داشتيم اکثر صحنه‌ها در خارج از خانه و فضاهاي پوشيده تصويربرداري شد.
بازيگر فيلم "زندگي جاي ديگريست" در پايان درباره اقبال مخاطبان از سريال "جاده قديم" هم گفت: براي اينکه يک کاري ديده شود عوامل زيادي بايد دست به دست هم دهند تا آن کار مورد پسند مخاطب قرار بگيريد از کارگردان گرفته تا طراح صحنه و لباس و گريم و بازي بازيگران. اگر همه عوامل پشت و جلوي دوربين به کار دل بدهند همراه با يک قصه خوب حتما مخاطبان با آن ارتباط خوبي برقرار خواهند کرد. به هر حال اميدوارم هموطنان از تماشاي سريال جاده قديم لذت ببرند.

وي افزود: هيچ چيز اين نقش با خود من ارتباط و نزديکي ندارد و علاوه بر اين از لهجه هم برخوردار است. البته اين لهجه چندان به فضاي خاصي اشاره نمي‌کند. همانطور که مي‌دانيد از هر لهجه‌اي که در تلويزيون استفاده کنيد به يک نفر برمي‌خورد بنابراين در اين کار ما سعي کرديم از لهجه‌اي استفاده کنيم که متعلق به فضاي خاصي نباشد و کسي ناراحت نشود.

مجموعه تلويزيوني "جاده قديم" به کارگرداني بهران بهراميان و تهيه‌کنندگي علي تقي‌پور در 24 قسمت 45 دقيقه‌اي توليد شده که هر شب به غير از جمعه ها ساعت ۲۲ از شبکه اول سيما به روي آنتن مي‌رود.

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 5 خرداد 1394  8:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها