0

هر آنچه که می‌بایست در خصوص خودرو اپل بدانید!

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

هر آنچه که می‌بایست در خصوص خودرو اپل بدانید!

کمپانی اپل تاکنون محصولات بسیار زیادی را معرفی کرده است که در این میان می‌توان به اسمارت فون‌ها، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها اشاره کرد. این غول دنیای تکنولوژی در طول ماه‌های گذشته یک محصول جدید را نیز در اختیار کاربرانش قرار داد که اپل واچ یا ساعت هوشمند اپل نامیده می‌شود. این محصول نیز همانند سایر دستگاه‌های اپل دوست داشتنی است و توانسته استقبال خوبی از سوی کاربران داشته باشد.

اپل خود را تنها به این چند بخش محدود نکرده است و تاکنون اطلاعات بسیاری در خصوص فعالیت این شرکت در زمینه تلویزیون‌ها و حتی خودرو منتشر شده است. بله، خودرو نیز یکی از بخش‌هایی است که اپل تصمیم دارد وارد آن شود و در واقع این بخش نیز از استیو جابز به ارث رسیده است. اکنون در این مقاله تصمیم داریم بیشتر با این موضوع آشنا شویم.

apple_icar_illo-970-80

شایعات به زمان‌های گذشته باز می‌گردد!

وال استریت ژورنال چندی پیش گزارشی را منتشر کرد که در آن گفته شده بود چندین هزار کارمند اپل در حال کار بر روی خودرو اپل هستند و این اقدام نیز در یک آزمایشگاه مخفی در کوپرتینا انجام می‌شود. اما اخبار در خصوص خودرو اختصاصی اپل به هشت سال پیش باز می‌گردد. این خودرو که گفته می‌شود iCar نام خواهد داشت، شاید در ابتدا کلیدش توسط کمپانی فولکس واگن زده شد. زمانی که این کمپانی تصمیم گرفت خودرو‌های خود را هر چه بیشتر با تکنولوژی آشتی دهد. در آن زمان فولکس با اپل قرار داد‌هایی را منعقد کرد و به سراغ سیستم CarPlay رفت.

استیو جابز خود به پتانسیل‌های خودرو اپل اعتقاد داشت و می‌خواست که هر چه سریع‌تر این پروژه عملی شود و البته این کمپانی توانست در زمینه تکنولوژی و تفریح در داخل خودرو گام‌های موثری بردارد و سیستم CarPlay نتیجه این تلاش بوده است . (این سیستم در حال حاضر توسط برخی از خودرو‌های روز مورد استفاده قرار می‌گیرد) سال گذشته نیز Mickey Drexler در خصوص علاقه این شرکت به خودرو اپل صحبت کرد و افزود که اگر استیو زنده بود بدون شک یک iCar را طراحی می‌کرد.

Apple-CarPlay-screen-650-80

ماه گذشته نیز Mike Ramsey در گزارشی که در وال استریت ژورنال منتشر کرد، مدعی شد که اپل در حال کار بر روی یک پروژه سری است که گویا Titan نامیده می‌شود و به این خاطر صد‌ها کارمند در این خصوص فعالیت می‌کنند تا بتوانند خودرو اپل را تحقق بخشند. او در این خصوص مدعی شده است که شاید اپل توانسته زنگ هشدار را در سیلیکون ولی به صدا در آورد. زیرا تعدادی کارمند را خارج از زمینه تکنولوژی استخدام کرده است. یکی از این استخدام‌های عجیب جذب رئیس تحقیق و توسعه مرسدس بنز در آمریکا شمالی بود که یک اقدام واقعا عجیب محسوب می‌شود و Ramsey این موضوع را در مصاحبه اخیر خود بیان کرده است.

شاید بگویید که اپل این کار را برای توسعه سیستم CarPlay خود انجام می‌دهد اما در واقع این سطح از تمرکز نمی‌تواند به یک سیستم تفریحی در خودرو مربوط باشد. بعد از اینکه ادعای مذکور منتشر شد ساکنان کالیفورنیا سوخت بیشتری را بر آتش جدید رسانه‌ها افزودند و مدعی شدند که اخیرا ون‌هایی را در خیابان‌ها مشاهده کرده‌اند که از LIDAR و تکنولوژی‌های راداری استفاده می‌کردند. البته رئیس ارشد یک مرکز فناوری در کانادا اعلام کرد که این خودرو مورد بحث توسط مردم بیشتر به یک اتومبیل جمع آوری اطلاعات خیابانی شباهت دارد که کمپانی‌ها از آن برای نقشه برداری و… استفاده می‌کنند.

googlecar-650-80

البته می‌توان به این موضوع از جهت دیگر نیز نگاه کرد که این خودرو دارای تکنولوژی رادار، شاید یک اتومبیل بدون سرنشین بوده است که از آن رادار‌ها برای موقعیت یابی خود استفاده می‌کرده و در این صورت با خودرو بدون سرنشین گوگل رقابت شدیدی را برپا خواهد کرد. اما انتشار دهنده این گزارش در خصوص رقابت خودرو گوگل و اپل چندان خوشنود نیست.

Tesla08-650-80

البته این تنها گوگل و اپل نیستند که در زمینه خودرو‌های هوشمند گام برداشته‌اند و یکی از محصولاتی که اکنون در خیابان‌ها حضور دارد و تکنولوژی بسیار زیادی در پشت آن خوابیده محصولی با نانم تسلا است.

Tesla01-650-80

اپل در خصوص یک باتری قدرتمند نیز وارد عمل شده است که گویا این باتری در خودرو تسلا (نام باتری: A123) مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته این اتهام نیز به اپل وارد است که تصمیم داشته تعدادی از کارمندان تسلا و باتری سازی را به سوی خود جلب کند. البته این بدون شک برای بهبود روند توسعه و تحقیق در زمینه باتری‌های این شرکت بوده است.

یک شنبه 3 خرداد 1394  10:19 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها