0

کنترل کامل یک هواپیمای مسافربری توسط هکر آمریکایی

 
lovermohamad
lovermohamad
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 6840
محل سکونت : سوادکوه

کنترل کامل یک هواپیمای مسافربری توسط هکر آمریکایی

 

کنترل کامل یک هواپیمای مسافربری توسط هکر آمریکایی

 

یک محقق امنیتی آمریکایی موفق به کنترل سیستم تفریحی یک هواپیما و سپس هک کردن موتورهای آن شد.

 

به نقل از جام جم، یک محقق امنیتی آمریکایی موفق به کنترل سیستم تفریحی یک هواپیما و سپس هک کردن موتورهای آن شد، امری که به وی امکان داد هدایت یک هواپیما را در آسمان برای مدت کوتاهی در اختیار بگیرد.

پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی نیز این موضوع را تایید کرده است. بر همین اساس کریس رابرتز که از محققان امنیتی مشهور ایالات متحده است در ماه فوریه به اف بی آی اعلام کرده بود که وی در پروازهای متعددی موفق به هک کردن سیستم های تفریحی هواپیماهای گوناگون شده و در یک مورد توانسته رایانه‌ای را که برای مدیریت پیشرانه موتور جت هواپیما مورد استفاده قرار می گیرد کنترل نماید.

وی افزوده که با افزایش سرعت موتور هک شده توانسته کاری کند که هواپیما به یک سمت متمایل شده و حرکت مستقیم آن برای مدتی مختل شود. پس از اینکه محقق امنیتی مذکور موضوع را به اف بی آی اطلاع داد، پلیس رایانه های وی را توقیف کرده و وی را مورد بازپرسی قرار داد.

این محقق قبلا با ارسال توییتی در حساب شخصیش اذعان کرده بود می تواند کاری کند که سیستم هشدار یک هواپیمای مسافربری به صدا درآمده و ماسک های اکسیژن مسافران از مخزنشان خارج شده و در دسترس آنان قرار بگیرد. بر اساس اسناد منتشر شده وی در فاصله ماه های فوریه تا مارس وی توانسته از سال 2011 تا سال 2014 سیستم های تفریحی 15 تا 20 هواپیما را هک کند.

وی برای این کار پوشش یک جعبه الکترونیک که زیر صندلی مسافران قرار دارد را باز کرده و لپ تاپ را با سیم به آن متصل کرده است. وی همچنین شبکه رایانه ای موجود را برای شناسایی حفره های امنیتی اسکن کرده و حتی توانسته از ارتباطات کابین خلبان نیز مطلع شود.

پلیس اقدامات وی را که امنیت مسافران را به خطر انداخته تقبیح کرده و آن را روش درستی برای انجام تحقیقات امنیتی ندانسته است. هک کردن هواپیماها تا حدی که کنترل آنها از دست خلبان خارج شود تاکنون سابقه نداشته و این امر نشانگر ناامنی فراوان سیستم های رایانه ای مورد استفاده در آنهاست.

💘نام زهرا مشتق از نام خداست
زینت کرسی و عرش کبریاست💘

http://s4.picofile.com/file/8182645092/GM_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B5_70502.gif تالارفناوری وعلوم نظامی وبلا من

💘علاج درد مشتاقان طبیب عام نشناسد
مگر لیلی کند درمان غم مجنون شیدا را💔
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394  10:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها