0

جان هایی که به پای جراحی زیبایی می ریزد

 
hadis162
hadis162
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 658

جان هایی که به پای جراحی زیبایی می ریزد

روزنامه راه مردم در صفحه خانواده نوشت: جان هایی که به پای جراحی زیبایی می ریزد این نخستین باری نیست که شاهد این قبیل حوادث تلخ هستیم، به راستی در عمل های جراحی بینی چه می گذرد؟

 

 

این گزارش که در روز سه شنبه بیست و نهم اردیبهشت 1394 خورشیدی به چاپ رسیده آمده است: دانشجوی 24 ساله کردستانی در جراحی ساده بینی به علت کم کاری پزشک مربوطه، در انجام عمل به علت مسدود نکردن رگ داخل بعد از عمل و بازگشت خون در یکی از بیمارستان های سنندج جان خود را از دست داد.

جان هایی که به پای جراحی زیبایی می ریزد این نخستین باری نیست که شاهد این قبیل حوادث تلخ هستیم، به راستی در عمل های جراحی بینی چه می گذرد؟

زنان و دختران ایرانی حاضرند به خاطر اندکی زیبایی بیشتر خود را به تیغ جراحان بسپارند، بر اساس پژوهش های صورت گرفته در دانشگاه علوم اجتماعی واحد تحقیقات تهران از میان 426 زن تهرانی بیش از 15درصد از آنان تاکنون عمل جراحی زیبایی را تجربه کرده اند که بیش از 6 درصد آن را عمل زیبایی بینی تشکیل داده است از نظر شخصیتی برخی از افرادی که متقاضی جراحی زیبایی بینی هستند دچار وسواس فکری می باشند و دائما در مورد ظاهر خود دچار تردید می شوند.

دکتر محمد طرزی متخصص جراحی پلاستیک در این باره می گوید: نخستین موردی که در مشاوره قبل از عمل زیبایی بررسی می شود مباحث روانشناسی است چرا که تعداد زیادی از متقاضیان بدون داشتن عیب ظاهری مبادرت به تقاضای عمل جراحی می کنند از این رو بهتر است افرادی که قصد دارند عمل زیبایی را انجام دهند نخست به یک روانشناس مراجعه کنند چرا که در صورت معاینه صحیح روانشناسی چه بسا درصد بالایی از افرادی که چنین قصدی داشته اند به این باور برسند که به عمل زیبایی هیچ احتیاجی ندارند.

*اعتماد به نفس من کجاست؟

بر اساس پژوهش های صورت گرفته برخی از کسانی که حاضرند به بهای زیبایی، ریسک عمل های پر خطر جراحی را بپذیرند افرادی هستند که از فقدان اعتماد به نفس رنج می برند.

کمبود اعتماد به نفس گاهی آنقدر جدی میشود که نه تنها موجب افسردگی است، بلکه باعث می شود فرد به عمل های زیبایی روی بیاورد و بعد از عمل نیز از نتیجه عمل جراحی راضی نباشد و گاه پی در پی عمل های جراحی زیبایی مختلف را تجربه کند.

*جراحی زیبایی با ما چه می کند؟

درباره عوارض زیان بار جراحی زیبایی بینی می توان به ایجاد مشکل تنفسی و احساس خواب آلودگی در طی روز در بین افرادی که مورد جراحی بینی قرار گرفته اند اشاره کرد.

بهترین راه کاهش آسیب های جراحی های خطرناک افزایش آگاهی مردم در مورد خطرهای احتمالی و عوارض بعد از عمل از طریق فرهنگ سازی به وسیله رسانه ها و گاه مدارس و دانشگاه هاست.

بهتر است که در کشور قانونی وضع شود تا افرادی که قصد دارند عمل های زیایی را انجام دهند حتما به مراکز مشاوره روانشناسی معرفی شوند تا شاید درصد بالایی از افرادی که قصد انجام چنین عمل هایی را دارند از خیر انجام این کار بگذرند و به این نتیجه برسند که بدون جراحی زیبایی هم چهره قابل قبولی دارند و نیازی به دستکاری اجزای صورت خود ندارند.

 

سه شنبه 29 اردیبهشت 1394  10:40 AM
تشکرات از این پست
mehdi0014 salma57 alirezaHmzezadh kordabadi ali_kamali ahmadfarm ravabet_rasekhoon
salma57
salma57
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 35471
محل سکونت : گیلان

پاسخ به:جان هایی که به پای جراحی زیبایی می ریزد

سلام.

گاهی آدم یادش میره که معنی فتبارک الله احسن الخالقین چی میشه!

در زندگی بکوشلباس صبر بر تن بپوشبا دانایان بجوشعزت نفس را به هیچ قیمتی مفروش

سه شنبه 29 اردیبهشت 1394  11:18 AM
تشکرات از این پست
alirezaHmzezadh kordabadi hadis162 ravabet_rasekhoon
ahmadfarm
ahmadfarm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1390 
تعداد پست ها : 7792
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:جان هایی که به پای جراحی زیبایی می ریزد

به اين ميگن خوشگلي به قيمت مرگ.....

   

تنها امید خلق جهان یابن فاطمه   ای منتهای آرزوی اولیاء بیا

بالا گرفته ایم برایت دو دست را  ای مرد مستجاب قنوت و دعا بیا

                                     

           برای ظهورش صلوات........ اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم

 
 
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394  8:22 PM
تشکرات از این پست
kordabadi salma57 ravabet_rasekhoon hadis162
دسترسی سریع به انجمن ها