0

2 مقصد خارجی بیشترین دانشجویان ممتاز ایرانی/ درباره انگلیس تابع دولتیم

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

2 مقصد خارجی بیشترین دانشجویان ممتاز ایرانی/ درباره انگلیس تابع دولتیم

 

چهارشنبه 1 دي 1389 ۰۹ : ۵۶ ساعت
منبع : مهر
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
مسلمی نایینی خبر داد:
مدیرکل امور بورس و دانشجویان خارج وزارت علوم درباره آمار خروج از کشور دانشجویان ممتاز کشورمان گفت: بیشترین تعداد دانشجویان ممتاز کشورمان برای تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکتری به صورت آزاد به کشورهای آمریکا و کانادا می روند.

 حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: دانشجویان ممتاز کشورمان که می خواهند به صورت آزاد و با هزینه خودشن مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را در خارج از کشور بگذرانند ابتدا کشور آمریکا و سپس کانادا را انتخاب می کنند.


وی درباره منبع استخراج این آمار که آمریکا رتبه اول و کانادا رتبه دوم از نظر پذیرش دانشجویان ممتاز در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را دارد گفت: این آمار بر اساس مراجعه این افراد به وزارت علوم جهت درخواست معافیت استخراج شده است.


مدیرکل امور بورس و دانشجویان خارج وزارت علوم خاطرنشان کرد: نیمی از دانشجویان ممتازی که برای مقطع فوق لیسانس و دکتری به صورت آزاد به آمریکا و کانادا می روند توسط دانشگاههای این دو کشور بورس می شوند.


مسلمی نائینی با یادآوری اینکه از حدود 5 سال گذشته اعزام دانشجوی بورسیه به سه کشور آمریکا، کانادا و انگلیس ممنوع است به مهر گفت: طی 8 ماه گذشته تعدادی دانشجوی دکتری به آمریکا و کانادا جهت فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت اعزام شده اند اما هیچ دانشجویی حتی برای فرصت مطالعاتی کوتاه مدت به انگلیس اعزام نشده است.


وی در پاسخ به اینکه سیاست ها در عرصه علمی برای ارتباط با انگلیس چگونه است گفت: در خصوص ارتباط با انگلیس تابع سیاست های مسئولین دولتی و دستگاه دیپلماسی کشور هستیم. 

 
 
چهارشنبه 1 دی 1389  10:51 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها