0

10 راز مخفی درباره گل های باغچه

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

10 راز مخفی درباره گل های باغچه

گل های باغچه,باغبانی,نگهداری از گل ها
 

رازهای زیادی در میان شاخ و برگ و گیاهان باغچه شما وجو دارد که تا به حال بدان ها فکر هم نکرده اید. 10 راز مخفی در باغچه را اینجا بخوانید.

باغبانی و نگهداری از گل و گیاه کار ساده ای نیست، بلکه به مهارت، زمان، حوصله، سلیقه، دقت و صبر نیاز دارد. نکات زیادی درباره باغبانی و گلکاری وجود دارند که هر کسی که اهل این کارها باشد از آنها مطلع است اما در عین حال اطلاعات جالب و بامزه ای نیز وجود دارند که ممکن است خیلی از ما از آنها اطلاع نداشته باشیم. در ادامه به 9 مورد از این نکات جالب اشاره می کنیم.

1.آیا می دانستید که گل آفتابگردان تنها یک شاخه گل نیست بلکه تمام سطح قهوه ای و گلبرگ های زرد آن مجموعه ای از 1000 تا 2000 گل است که کنار هم قرار گرفته اند.

2.آیا می دانستید که تعداد میکرو ارگانیسم های موجود در یک قاشق خاک از تعداد آدم های روی زمین بیشتر است.

3.آیا می دانستید که گیاهان به صداها از جمله موسیقی و صدای صحبت کردن انسان واکنش نشان می دهند. از قدیم خانم های خانه دار به تاثیر صحبت کردن با گل ها روی میزان رشد و گل دهی آنان معتقد بودند اما این بیشتر شبیه یک افسانه بود اما در حال حاضر مطالعات علمی این واقعیت را ثابت کرده است.

4.آیا می دانستید که پروانه ها بیش از آنکه به گل ها و رنگ زیبای آنها علاقه داشته باشند جذب و عطر و شهد آنها می شوند به همین خاطر است که آنها بیشتر سراغ گیاهان خود رو مانند قاصدک و شبدر علاقمند می روند.

5.آیا می دانستید که با استفاده از مقداری جوش شیرین می توانید گوجه فرنگی های شیرین تری را پرورش دهید. باید مقداری جوش شیرین را به خاک بوته گوجه فرنگی بپاشید.

6.آیا می دانستید که اغلب میوه های مورد علاقه شما از گونه گلسرخ ها هستند. سیب،هلو،زردآلو،گیلاس،توت فرنگی و ….. همگی انواعی از خانواده گلسرخ ها هستند.

7.آیا می دانستید که انواع مختلف گل ارکیده بویی مانند رایحه های دسرهای محبوب شما را دارند. مثلا رایحه وانیل، شکلاتی،لیمویی،دارچینی را می توان در انواع گل ارکیده یافت.

8.آیا می دانستید که با تغییر PH موجود در خاک می توانید رنگ گل ادریس را تغییر دهید. مثلا اگر گل آبی تری می خواهید می توانید پوست تخم مرغ و یا دانه های قهوه داخل خاک بریزید.

9.آیا می دانستید که برای غنی کردن خاک باغچه خود می توانید از کودهای ارگانیک مانند پوست تخم مرغ، پوست موز و قهوه مصرف شده استفاده کنید.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 29 اردیبهشت 1394  7:38 AM
تشکرات از این پست
nargesza
دسترسی سریع به انجمن ها