0

افزايش اشتها و چاق شدن با انگور

 
daneshmandan
daneshmandan
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 2202
محل سکونت : بوشهر

افزايش اشتها و چاق شدن با انگور

 

افزايش اشتها و چاق شدن با انگور  

 

انگور ميوه‌اي بهشتي، شيرين و لذيذ است و از نوع ميوه‌هاي خوشه‌اي مي‌باشد. انگور سرشار از ويتامين‌هاي A، B و C است و داراي مقداري منيزيم، كلسيم، آهن، فسفر و پتاسيم مي‌باشد. ميوه‌ انگور به دو نوع دانه‌دار و بي‌دانه تقسيم مي‌شود. هر يك از اين دو نوع در رنگ‌هاي سرخ، سياه، زرد و تقريبا سبز ديده مي‌شوند. در ضمن درخت انگور را تاك يا مو نيز مي‌گويند.

 خواص درماني انگور

مهم‌ترين خواص انگور تصفيه خون و خون‌ساز بودن اين ميوه است لذا چنانچه از كم‌خوني رنج مي‌بريد خوردن انگور قرمز يا ياقوتي را توصيه مي‌كنيم. افرادي كه خيلي لاغرند و مي‌خواهند چاق ‌شوند مي‌توانند يك ليوان صبح و يك ليوان عصر آب انگور بخورند. انگور و آب اين ميوه براي افرادي كه بر اثر يك بيماري طولاني ضعيف شده‌اند بسيار مفيد است. انگور براي سل، يبوست، بواسير و سياه‌سرفه اثر شفابخش دارد. در ضمن غذاي بسيار خوبي براي مبتلايان به اوره خون بالا است. به دليل مقوي بودن آن برخي از پزشكان عقيده دارند كه آب انگور تازه نوعي شير با منبع گياهي است كه مواد غذايي آن به مراتب بيشتر از شير حيواني خواهد بود. انگور موجب افزايش اشتها مي‌شود و سموم بدن را دفع مي‌كند و يبوست را برطرف مي‌سازد. انگور براي كساني كه مبتلا به ورم مفاصل، روماتيسم، نقرس و سنگ كليه هستند مفيد خواهد بود. همچنين براي افرادي كه دچار مسموميت، عوارض فشار خون بالا و سوءهاضمه، اختلالات پوستي، اگزما شده‌اند سودمند مي‌باشد. انگور عاملي مهم براي بازگشت نيروي عضلاني است و يك غذاي بسيار خوب براي سلسله اعصاب مي‌باشد و فشار عصبي را تسكين مي‌دهد. انگور دو برابر گوشت در بدن انرژي توليد مي‌كند ولي بر خلاف گوشت اوره خون را به هيچ وجه زياد نمي‌كند و باعث پاكسازي معده و روده از مواد زايد و مضر خواهد شد. بايد يادآور شد كه انگور تازه براي بهبود بيماري‌هاي قلبي بسيار سودمند بوده و قند خون را نيز تنظيم خواهد كرد. انگور در زدودن اندوه و غم و بي‌تابي شديد بسيار موثر است.  امام‌صادق (ع) فرمود: پس از طوفان نوح كه آب، زمين را شست و حضرت نوح در قبرستان‌ها، استخوان مردگان را ديد و بسيار اندوهناك گشت خداوند متعادل به او وحي كرد كه انگور سياه بخور تا غم تو از بين برود.

 

آب انگور و سلامتي كليه و كبد

آب انگور تازه براي بيماراني كه دچار ورم كليه هستند نوشيدني مناسب است زيرا ادرارآور مي‌باشد در ضمن آب انگور براي كساني كه نارسايي كبد دارند توصيه شده است زيرا عمل ذخيره قند در كليه و دفع صفرا را تسهيل مي‌كند. كبد را تقويت كرده و به فعاليت سالم آن كمك شاياني مي‌كند. اگر پس از يك روز سخت كاري و پر تنش احساس خستگي زيادي داريد بهتر است هر صبح قبل از شروع كار يك ليوان آب انگور بنوشيد. بنابراين با نوشيدن انواع آب انگورها انرژي خود را افزايش داده و نشانه‌هاي خستگي را از خود دور كنيد.

مضرات انگور

 

مصرف زياد انگور باعث دل‌پيچه و اسهال مي‌شود بنابراين در خوردن آن نبايد زياد‌ه‌روي كرد. در ضمن مصرف انگور براي مبتلايان به ديابت و مرض‌قند مضر است. خوردن انگور ترش و نارس، باعث بروز اختلال در معده مي‌شود همچنين خوردن آب سرد بلافاصله پس از تناول انگور براي معده زيان‌آور است. بايد مراقب باشيد كه هسته انگور سرد و خشك در معده‌هاي ضعيف ايجاد نفخ مي‌كند.

چهارشنبه 1 دی 1389  5:04 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها