0

دریچه ای به جهان هستی با وضوحی باور نکردنی

 
Lovermohamad
Lovermohamad
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 6840
محل سکونت : سوادکوه

دریچه ای به جهان هستی با وضوحی باور نکردنی

 

دریچه ای به جهان هستی با وضوحی باور نکردنی

 

تلسکوپ فضایی

 

تصویر رندر شده، مربوط به تصویر تلسکوپی است که قرار است تمامی رمز و رازهای جهان هستی را کشف کند.

این تلسکوپ که ساخته بنیاد علوم ملی آمریکا(National Science Foundation) می باشد قدرتمندترین تلسکوپی خواهد بود که تصاویر واقعی تر و دقیق تری را به زمین ارسال می کند.

این کاوشگر که مجهز به دوربین 3200 مگاپیکسلی است قوی ترین دوربین دیجیتال در جهان می باشد که در صورت عملیاتی شدن می تواند کل آسمان شب را به مدت 10 سال رصد کند و دانشمندان را به منابع و بخش های مرموز کیهان متصل کند. علاوه بر ثبت تصاویر مربوط به ابراخترها، این تلسکوپ قادر است شهاب های آسمانی مجاور کره زمین را نیز کشف و بررسی کند.

این دستگاه که 8.4 متر طول دارد محصول مشترک دولت ایالت متحده آمریکا و شیلی به همراه نهادهای خصوصی می باشد و در منطقه Cerro Pachon در شمال کشور شیلی واقع شده است که می تواند به لطف هوای صاف و بدون هر گونه آلودگی نوری بهترین نقطه برای راه اندازی این تلسکوپ باشد.

گفته می شود عملیات ساخت این تلسکوپ رسما از هفته آینده شروع خواهد شد و تا پایان سال 2019 رونمایی نخواهد شد. این طور که شنیده می شود در سال 2022 می توان از این تلسکوپ برای رصد میلیاردها اشیا و اجرام آسمانی، رویدادهای نادر کیهانی و همچنین حرکات سریع اجرام آسمانی با دقت بالا استفاده کرد. خبر خوب اینکه دسترسی به اطلاعات و داده های این تلسکوپ محدود به اخترشناسان نخواهد بود حتی دیگر افراد این حوزه نیز می توانند به 30 ترابایت داده ای که هر شب توسط این تلسکوپ تولید می شود دسترسی داشته باشند.
منبع:engadget.com

💘نام زهرا مشتق از نام خداست
زینت کرسی و عرش کبریاست💘

http://s4.picofile.com/file/8182645092/GM_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B5_70502.gif تالارفناوری وعلوم نظامی وبلا من

💘علاج درد مشتاقان طبیب عام نشناسد
مگر لیلی کند درمان غم مجنون شیدا را💔
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394  8:13 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها