0

ترسناک ترین پل های عابر پیاده در جهان

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

ترسناک ترین پل های عابر پیاده در جهان

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: یکی از رایج ترین ترس های موجود بین انسان ها، ترس از ارتفاع یا آکروفوبیا (با رتبه 5) است. اما افرادی هستند که از هیجان لذت می برند و می توانند بر ترس خود غلبه کنند. ما برای این دسته از افراد، ترسناک ترین پل های هوایی جهان را آورده ایم. ممکن است هنگام عبور از آنها، دست و پایتان از ترس بلرزد، اما مطمئن باشید که یکی از بهترین تجربه های زندگی تان خواهد بود.
 
1. برج ویلیس، شیکاگو

ترسناک ترین پل های عابر پیاده در جهان
برج ویلیس که قبلا به «برج سیرز» معروف بود، بلندترین ساختمان آمریکا و سومین برج بلند جهان است. بالکن شناور آن در سال 1874 افتتاح شد. این بالکن که 1.30 متر از سطح ساختمان جلوتر آمده، این امکان را به بازدیدکنندگان می دهد که از طبقه 103 این برج، شهر را زیر پای خود مشاهده کنند. هر ساله بیش از یک میلیون توریست از این مکان ترسناک بازدید می کنند. 


2. درخت های خورشیدی سنگاپور

ترسناک ترین پل های عابر پیاده در جهان
این درخت های غول پیکر که 25 تا 50 متر ارتفاع دارند، با انرژی خورشیدی برق خود را تامین می کنند و یکی از بهترین جذابیت های موجود در کشور سنگاپور است. آنها در طول روز سایبانی برای توریست ها هستند و در شب چراغ های رنگی بی نظیری را برای عموم به نمایش می گذارند. بازدیدکنندگان می توانند تا ارتفاع 22 متر از این درختان بالا روند. این پل عابر پیاده جزو یکی از ترسناک ترین پل های جهان است.


3. کوه تیانمن چین

ترسناک ترین پل های عابر پیاده در جهان
این پل 800 مایل از شانگهای فاصله دارد و حدود 1.43  کیلومتر بالاتر از سطح زمین است. بازدید کنندگان هنگام عبور از این مکان باید جوراب های مخصوص به پا کنند. هنگام پیاده روی بر فراز این پل، هم از مناظر طبیعی و بسیار زیبای آن لذت می برید و هم قدم زدن میان ابرها را تجربه می کنید. واقعا نفس گیر است!


4. تیرول- اتریش

ترسناک ترین پل های عابر پیاده در جهان
کوههای اتریش از قدیم مکانی جذاب و دیدنی برای توریست ها بوده است، اما پلی که به تازگی در این مکان ساخته شد، این امکان را به افراد می دهد تا منظره زیبای کوهستانی، حتی ایتالیا را از ارتفاع 3 کیلومتری مشاهده کنند. شما می توانید روی این پل معلق، که به ندرت در زمستان باز است، افراد زیادی را در ماههای تابستان در حال یوگا و مراقبه ببینید. اگر چه این مکان بیشتر شبیه یک سکو است تا پل هوایی، اما بسیار ترسناک به نظر می رسد.


5. گرند کنیون، آریزونا

ترسناک ترین پل های عابر پیاده در جهان
این پل یک جاذبه توریستی است که در سال 2007 کار آن به اتمام رسید. این مکان که به شکل نعل اسب است، 1200 متر از سطح زمین فاصله دارد،‌ ارتفاعی که بلندترین آسمان‌خراش‌های دنیا را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. شما می توانید بر فراز این مکان منظره زیبایی از رودخانه کلرادو را مقابل چشم تان ببینید.


6. گلد کوست، استرالیا

ترسناک ترین پل های عابر پیاده در جهان
شاید به ذهن تان هم خطور نکند اما این مکان دارای پل های هوایی بسیار ترسناکی است. در گلد کوست شما می توانید منظره زیبایی از موج های سوار بر ساحل و کوهستان های گرمسیری را مشاهده کنید. این پل بلندترین پل هوایی موجود در استرالیا است.


7. آوکلند، نیوزیلند

ترسناک ترین پل های عابر پیاده در جهان
بر فراز مشهورترین برج نیوزیلند، فضای بازی است که  بازدیدکنندگان می توانند روی آن پیاده روی کنند. این پل هوایی که در ارتفاع 192 متر از سطح زمین واقع شده، بسیار ترسناک است. اما اگر می خواهید ترس بیشتری را تجربه کنید، می توانید پرش بانجی را امتحان کنید. برای آنها که می خواهند این کار هیجان انگیز را انجام دهند باید بگوییم که سرعت سقوط شما، 85 کیلومتر در ساعت خواهد بود.


8. کوههای راکی، آلبرتا

 
یکی از جاذبه های جدید کوههای راکی، پل هوایی است که در نزدیکی مرز زیبای پارکهای ملی بنف و جاسپر واقع شده است. این پل 220 متر بالاتر از دره قرار دارد و منظره آن چشمگیر و به یاد ماندنی است. شما در طول 1 ساعت پیاده بر فراز این پل، ارتباط خوبی با جهان طبیعی برقرار خواهید کرد.


9. برج ماکائو، چین

 
این برج که حدود 233 متر بالاتر از سطح زمین قرار دارد، راه باریکی را به پیاده روی توریست ها اختصاص داده و هیجان آن در این است که هیچ حفاظ یا نرده ای به عنوان تکیه گاه وجود ندارد. افراد شجاع می توانند لبه این برج بنشینند یا دراز بکشند. شب ها منظره ای که از بالا مشاهده می کنید، فوق العاده است.


10. برج سی‌ان، تورنتو

ترسناک ترین پل های عابر پیاده در جهان
 
اولین کف پوش شیشه ای را می توان در این مکان مشاهده کرد، اما این تمام ماجرا نیست. این پل هوایی با ارتفاع 447 متر، بلندترین پل هوایی است که هیچ محافظ و نرده ای به عنوان تکیه گاه ندارد.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

یک شنبه 27 اردیبهشت 1394  2:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها