0

درآمد ۴۹۰۰ میلیارد تومانی دولت از مخابرات

 
ehsan007060
ehsan007060
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 10952
محل سکونت : خراسان رضوی

درآمد ۴۹۰۰ میلیارد تومانی دولت از مخابرات

 

درآمد ۴۹۰۰ میلیارد تومانی دولت از مخابرات

 

معاون شرکت مخابرات ایران درآمد این شرکت را ۱۲هزار میلیارد تومان در سال ۹۳ اعلام کرد که سهم دولت از این مقدار، ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

به گزارش مهر، مهرداد حاج حسین‌خانی،‌ معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت مخابرات ایران در مجمع عمومی سالیانه شرکت مخابرات ایران گزارش عملکرد سال ۹۳ این شرکت را به جای مدیرعامل قرائت کرد.

به گفته‌ی وی، ۹۵۱ هزار خط تلفن ثابت، ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار خط موبایل و یک‌میلیون و ۳۱۰ هزار خط اینترنت پرسرعت در سال ۹۳ دایر شده است.

معاون شرکت مخابرات ایران گفت: درصد تحقق عملکرد مخابرات در بخش تلفن ثابت و موبایل تقریبا به صددرصد نزدیک است اما در بخش دایری پورت اینترنت پرسرعت ۴۳ درصد اهداف مدنظر محقق شده است.

حاج حسین‌خانی تعداد شماره‌های مشغول به کار تلفن ثابت را در کشور ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار شماره و ضریب نفوذ این نوع تلفن را ۳۷.۶۶ درصد عنوان کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۴ میلیون و ۷۶ هزار خط اینترنت پرسرعت ADSL توسط مخابرات در کشور به بهره‌برداری رسیده است، گفت: تعداد مشترکان سیم کارت‌های اعتباری مخابرات ۴۵.۴۵ میلیون مشترک و شمار مشترکان سیم کارت‌های دائمی ۱۷.۴۵ میلیون مشترک است.

معاون شرکت مخابرات ایران ۹۶.۴ درصد پوشش جمعیتی کل کشور را تحت پوشش ارتباطات عنوان کرد و گفت: ۱۱۳ شهر جدید در سال ۹۳ تحت پوشش موبایل قرار گرفته است. همچنین رومینگ سیم کارت‌های دائمی با ۱۱۰ کشور برقرار است و مخابرات ۶۱ درصد سهم بازار سیم کارت‌های فعال را در اختیار دارد.

حاج حسین‌خانی با اشاره به درآمد ۳ هزار و ۹۸۰ میلیارد تومانی دولت در سال ۹۲ گفت: در سال ۹۳ دولت از مجموع درآمد ۱۲هزار میلیاردی مخابرات، مبلغ ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان سهم کسب کرده است.

وی کل دارایی‌های تلفیقی شرکت مخابرات ایران برای سال منتهی به ۱۳۹۳ را ۲۴۴ هزار و ۳۱۱ میلیارد ریال و حقوق صاحبان سهام را ۸۴ هزار و ۲۳۴ میلیارد ریال اعلام کرد.

در این مراسم به ازای هر سهم مبلغ ۴۰ تومان برای سال ۹۳ به سهامداران اختصاص یافت.

شنبه 26 اردیبهشت 1394  9:45 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها