0

حذف سيم در فناوري‌هاي جديد همراه

 
daneshmandan
daneshmandan
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 2202
محل سکونت : بوشهر

حذف سيم در فناوري‌هاي جديد همراه

 
به سال 1969 ميلادي مي‌رويم؛ زماني كه نيل آرمسترانگ در حالي جمله تاريخي «اين يك گام كوچك براي انسان و خيزشي بزرگ براي بشر است» را بر زبان آورد كه هدست (گوشي ميكروفن‌دار) نسبتا بزرگي در كلاه فضانوردي خود حمل مي‌كرد. از همان زمان به خوبي قابل پيش‌بيني بود كه تنها در عرض 4 دهه، تعداد قابل‌توجهي از مردم جهان، روز خود را در حالي به شب برسانند كه هدست‌هاي بي‌سيم، آن هم با قابليت‌هاي مختلف در گوش خود داشته باشند.

 

 

هدست‌ها از آن دسته فناوري‌هايي هستند كه توسعه آنها به دليل اين‌كه كاربردشان با طيف گسترده‌اي از فناوري‌هاي ديگر در هم گره‌خورده است، شتاب خيره‌كننده‌اي داشته و تنوع زيادي در اين فرآيند ديده مي‌شود. در اين رهگذر فناوري بلوتوث تقريبا تمام ‌جهت‌ها و ايده‌ها را به يك سو كشانده و آن چيزي نيست جز حذف سيم‌هاي دست و پاگير و افزايش كيفيت صدا در گوش كاربران. دنيايي را تصور كنيد كه در آن افراد مي‌توانند با استفاده از يكسري هدست‌هاي بي‌سيم به موسيقي گوش بدهند و تماس‌هاي تلفني خود را با تلفن همراه نيز برقرار كنند؛ آن هم تنها با يك اشاره لمس دستي و اين در حالي است كه هدفون‌ها به بهترين نحو ممكن در گوش قرار گرفته‌اند. اين جاست كه كاربر، امپراتوري صوتي و كنترلي مجهزي در اختيار خود مي‌بيند: كيفيت صدا عالي است، اعمال كنترل بر مجموعه هدست كامل است و از آن گذشته، در حالي كه به موسيقي گوش مي‌دهد، تماس‌هاي تلفني را بدون هيچ فاصله زماني در اختيار دارد.

اما اين تازه بخشي از جذابيت‌ گيراي اين فناوري است. كاربر مي‌تواند اين هدست‌ها را در تمام روز و بدون اين‌كه احساس كند چيزي در گوشش قرار دارد، به كار بگيرد و لذت متفاوتي از زندگي را تجربه كند.

مهم‌ترين تحولي كه در فناوري هدست‌ها روي داده، راهيابي فناوري بلوتوث به ساختار آنهاست؛ به طوري كه شركت‌هاي مختلف سازنده چنين دستگاه‌هايي، تلاش مي‌كنند تازه‌ترين محصولات خود را بر مبناي استفاده از فناوري بلوتوث ارائه كنند و البته كاهش قيمت‌ها را نيز در نظر داشته باشند.

اما زماني كه صحبت از هدست‌هاي فوق مدرن به ميان مي‌آيد، نام نبردن ازJabra Stone اشتباه است. مهم‌ترين نكته درباره اين هدست‌ها اين است كه به بهترين شيوه ممكن در پشت گوش راست جاي مي‌گيرند و تنها اگر بيشتر دقت كنيد، مي‌توانيد وجود آن را روي گوش شخص تشخيص دهيد.

در ضمن با هر بار شارژ مي‌توان تا 8 ساعت در تماس‌ از آن استفاده كرد كه زمان قابل توجهي است. 2 چراغ LED كه در اين هدست به كار گرفته شده، به خوبي نشان مي‌دهند كه ذخيره باتري اين هدست چگونه است. اين چراغ‌ها سبز و قرمزند كه به ترتيب نشان‌دهنده پر بودن و خالي بودن باتري هدست هستند. به نظر مي‌رسد فناوريLED در طيف گسترده‌اي از فناوري‌ها از جمله هدست‌ها راه‌يافته باشد. البته به دليل ساختار خاصي كه در طراحي اين هدست ديده مي‌شود، تنها مي‌توان آن را براي استفاده در گوش سمت راست به كار برد.

اين محصول با شكست دادن طرح‌هاي سنتي هدست بلوتوث، نسل جديدي از هدست‌هاي بلوتوث را به علاقه‌مندان عرضه كرده است.

مهم‌ترين تحولي كه در فناوري هدست‌ها روي داده راهيابي فناوري بلوتوث به ساختار آنهاست

طراحي اين محصول استثنايي است. بدنه آن طوري طراحي شده كه به طور خارق‌العاده‌اي گوش را در بر مي‌گيرد. ضمن آنكه به همراه يك شارژر بي‌سيم قابل حمل عرضه‌شده كه كل آن به آساني در كف دستان شما جاي مي‌گيرد. كافي است هر جا شارژ هدستتان تمام شد، آن را داخل اين شارژر بي‌سيم قرار دهيد و حركت كنيد. هدست شما در حال حركت نيز شارژ خواهد شد!

علاوه بر زيبايي ظاهري، با به كارگيري فناوري حذف نويز)Noise Blackout TM(، دسته ميكروفن در اين مدل به طور كامل حذف شده، به طوري هنگام استفاده از هدست روي گوش، هيچ‌گونه زائده‌اي روي صورت شما ديده نمي‌شود.

مارتين روبرت هرلوف، مدير بازاريابي جبرا، ضمن ابراز خرسندي شركت متبوعش از اختراع اين محصول، معتقد است طرح و ويژگي‌هاي انحصاري آن نگرش مصرف‌كنندگان تلفن همراه را در مورد هدست‌هاي بلوتوث تغيير خواهد داد. اين محصول راحت در جيب جا مي‌شود و كيفيت فوق‌العاده صداي آن همگان را به استفاده از آن ترغيب مي‌كند.

ويژگي امكان كم و زياد كردن شدت صدا به صورت لمسي، از ديگر فناوري‌هاي انحصاري استفاده شده در اين محصول است كه امكان تنظيم شدت صدا را هنگام مكالمه به ساده‌ترين روش فراهم مي‌آورد. يك ژل بسيار نرم كه پيرامون بلندگوي هدست به كار رفته، راحتي فوق‌العاده براي آن به وجود مي‌آورد.

جبرا استون فناوري بسيار پيشرفته حذف كامل نويز را دارد. اين فناوري ضمن كاهش صداهاي پس‌زمينه مزاحم، كيفيت صداي مكالمه را به بهترين حد ممكن ارتقا مي‌دهد. براي نتيجه بهتر، جبرا در ساخت مدل استون از 2 ميكروفن بهره برده است. شركتGN Netcom به اعتبار نام تجاري جبرا، رهبر بازار انواع هدست در جهان است. دفتر مركزي اين شركت در كشور دانمارك قرار دارد و بيش از هزار كارمند در دفاتر مختلف آن در سرتاسر جهان مشغول به كارند. محصولاتGN Netcom طيف گسترده‌اي از هدست‌هاي بي‌سيم براي تلفن همراه تا هدست‌هاي باسيم و بي‌سيم اداري قابل استفاده در مراكز اداري و كال سنترها را در بر مي‌گيرد. دركل آنچه كه در مقايسه انواع هدست‌هاي فوق‌‌مدرن موجود در بازارهاي جهاني ديده مي‌شود تنها يك نكته را به ذهن مي‌رساند: رقابت دشوار و شانه به شانه براي عقب نماندن از ساير رقبا. در اين رقابت سخت برخي فاكتورها به عنوان فاكتورهاي تعيين‌كننده شركت پيروز خودنمايي مي‌كنند كه شايد مهم‌ترين آنها از بين بردن نويز محيطي.

به نظر مي‌رسد اين رقابت دشوارتر از آن چيزي است كه شايد شركت‌هاي پيشرو در آن تا 2 دهه پيش تصور مي‌كردند و البته اين كاربران هستند كه مي‌توانند از نتايج مثبت اين رقابت بهره‌مند شوند.

چهارشنبه 1 دی 1389  12:58 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها