0

شاهنامه به همراه داستان‌های آن برای اندروید

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

شاهنامه به همراه داستان‌های آن برای اندروید

در مورد زندگی فردوسی افسانه‌های فراوانی وجود دارد که چند علت اصلی دارد. یکی این‌که به علت محبوب نبودن فردوسی در دستگاه قدرت به دلیل شیعه بودنش، در سده‌های اول پس از پایان عمرش کمتر در مورد او نوشته شده‌ است. دیگر اینکه به علت محبوب بودن اشعارش در میان مردم عادی، شاهنامه‌خوان‌ها مجبور شده‌اند برای زندگی او که مورد پرسش‌های کنجکاوانهٔ مردم قرار داشته‌ است، داستان‌هایی سرهم کنند.

پدر فردوسی دهقان بود که در آن زمان به معنی ایرانی‌تبار و نیز به معنی صاحب ده بوده‌است که می‌توان از آن نتیجه گرفت زندگی نسبتاً مرفهی داشته‌است. در نتیجه فردوسی احتمالاً در کودکی مشکل مالی نداشته‌است و نیز تحصیلات مناسبی کرده‌است. بر اساس شواهد موجود از شاهنامه می‌توان نتیجه گرفت که او جدا از زبان فارسی دری به زبان‌های عربی و پهلوی نیز آشنا بوده‌است. به نظر می‌رسد که فردوسی با فلسفه یونانی نیز آشنایی داشته‌است.
 

بزرگداشت فردوسی

اندک مختصری توضیح در مورد فردوسی بیان کردیم. و از آنجایی که داستان های شاهنامه زبان زد می باشد و طرفداران زیادی دارد بر آن شدیم تا در بزرگداشت روز فردوسی نرم افزاری را برای علاقه مندان قرار دهیم تا بتوانند اشعار و داستان های زیبای فردوسی را همیشه همراه خود داشته باشند و در هر محفل ادبی از اشعار و داستان های زیبای فردوسی استفاده کنند. این نرم افزار شاهنامه بصورت کامل و همراه با داستان های شاهنامه می باشد که حتما همه شما دوست دارید که تمامی این داستان ها را بخوانید.

این نرم افزار کاملا رایگان می باشد و علاقه مندان به شاهنامه خوانی و دیگر کسانی که علاقه به خواندن شاهنامه و داستان های آن را دارند توصیه می شود. محیط زیبا و کاربر پسند و از همه مهمتر کامل بودن شاهنامه و حجم کم آن از خصوصیات بارز این نرم افزار می باشد. پس وقت را از دست ندهید و هم اکنون نرم افزار شاهنامه را بر روی تبلت یا تلفن همراه خود نصب کنید و لحظه های خوبی را همراه با شاهنامه سپری کنید.

 • دانلود و مشخصات فایل

دانلود

 • حجم: 3.84مگابایت
 • نسخه: 1.0
 • اجرا در: اندروید 2.3 

 

جمعه 25 اردیبهشت 1394  7:42 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها