0

98 درصد درآمد موقوفات بوکان در وقف مساجد است

 
salma57
salma57
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 35471
محل سکونت : گیلان

98 درصد درآمد موقوفات بوکان در وقف مساجد است

مهاباد - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بوکان گفت: 98 درصد از درآمد موقوفات این شهرستان برای مساجد هزینه می شود.

 

محمد هادی سعادتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این شهرستان 180 موقوفه منفعتی وجود دارد که بیشترین این موقوفات وقف مساجد بوده و دو درصد آن وقف سرای سالمندان، دانش آموزان بی بضاعت و بیماریهای خاص شده است. 

وی گفت: در حال حاضر 50 درصد از کل موقوفات این شهرستان سنددار هستند که از این تعداد 47 سند در سال گذشته اخذ شده و امید می رود که این تعداد موقوفات سندار در سال جاری افزایش پیدا کند. 

سعادتی از تشکیل سه انجمن یاوران وقف در بوکان خبر داد و اظهار داشت: این انجمن ها در حوزه سلامت، تحصیلی و فرهنگی فعالیت می کنند. 

وی در مورد فعالیتهای قرآنی این اداره نیز اضافه کرد: در زمینه فعالیتهای قرآنی سهمیه سال گذشته 984 نفر بود که یک هزار و 33 نفر در این طرح ثبت نام کردند که اکثر آنها موفق به حفظ یک تا سه جزء قرآن شدند. 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بوکان از افزایش 22 درصدی سهمیه این شهرستان از طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم نیز خبر داد و اظهار کرد: در سال جاری سهمیه طرح ملی تربیت حافظان قرآن به یک هزار و 157 نفر رسیده است. 

وی ادامه داد: در سال جاری در طرح حافظان قرآن کریم دو نفر به نامهای حدیقه آقادوست و الناز الماسی با موفقیت در مسابقات قرآنی به ترتیب کمک هزینه سفر حج عمره وعتبات عالیات را دریافت کردند. 

در شهرستان بوکان تعداد یک هزار و 240 رقبه وجود دارد که از این تعداد 107 مورد آن غیرمتصرفی و یک هزار و 133 مورد نیز متصرفی می باشند. 

شهرستان بوکان با 227 هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی قرار دارد. 

 

جمعه 25 اردیبهشت 1394  7:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها