0

بمباران رسانه‌ای ایران با 1600 شبکه فارسی!

 
ehsan007060
ehsan007060
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 10952
محل سکونت : خراسان رضوی

بمباران رسانه‌ای ایران با 1600 شبکه فارسی!

 

بمباران رسانه‌ای ایران با 1600 شبکه فارسی!

 

 یک استاد دانشگاه با بیان اینکه دشمنان با یک‌هزار و 600 شبکه فارسی‌زبان ایران را بمباران رسانه‌ای کرده‌اند، گفت: 30 درصد اتاق‌های فکر جهان در اختیار آمریکاست.

به گزارش فارس، دانشگاه رازی عصر سه‌شنبه میزبان نشست دانشجویی «میدان جنگ» با موضوع جنگ فرهنگی و نقش جوان دانشجو با سخنرانی علی‌اکبر رائفی‌پور استاد دانشگاه و کارشناس ارشد رسانه بود.

استقبال دانشجویان از این نشست بسیار گسترده بود به‌طوری که حدود یک ساعت قبل از شروع مراسم ظرفیت سالن تکمیل شده و بسیاری از دانشجویان ایستاده منتظر آغاز برنامه بودند.

این استاد دانشگاه در سخنرانی خود اظهار کرد: رسانه‌های فارسی‌زبان خارجی در 24 ساعت شبانه‌روز حدود 3 هزار و 500 ساعت برنامه فقط برای ایرانیان پخش می‌کنند، در حالی‌که رسانه‌های داخلی در مجموع حداکثر 300 ساعت برنامه دارند.

علی‌اکبر رائفی‌پور هجمه رسانه‌ای علیه ایران را یادآور شد و متذکر شد: برخی شبکه‌ها همچون بی.بی.سی که برای پخش برنامه‌های با هزینه‌های میلیاردی از مردم کشور خود مالیات می‌گیرد برنامه‌های خود را برای ایرانیان به‌صورت رایگان پخش می‌کند.

این استاد دانشگاه به اعترافات غربی‌ها در مورد ایران اشاره کرد و گفت: وزیر دارایی آمریکا در زمان ریاست جمهوری ریگان و استراتژیست معروف انقلاب اسلامی ایران را خطرناک‌ترین دشمن مشترک تمدن غرب در سراسر تاریخ آن عنوان کرده است.

این کارشناس ارشد رسانه اضافه کرد: ریچاد نیکسون در کتاب «پیروزی بدون جنگ» در مورد ایران بیان کرده که اسلام خمینی و بنیادگرایی اسلامی خطرناک‌تر از تهدید کمونیسم است.

رائفی‌پور بیان داشت: یکی از نویسندگان غربی در کتاب «نبرد ایده‌ها علیه تروریسم» یکی از راه‌های مبارزه با حکومت‌های اسلامی همچون ایران را ارائه فرصت‌های آموزشی لازم با تاکید بر آموزش زبان انگلیسی دانسته است.

وی با اشاره به کتاب «ایران ـ آمریکا، رهیافت جدید»، یادآور شد: در این کتاب بیان شده که ایران را به لحاظ وسعت سرزمینی، کمیت جمعیت، کیفیت نیروی انسانی، امکانات نظامی خودکفا و منابع طبیعی سرشار دیگر نمی‌توان مورد یورش نظامی قرار داد و آن را سرنگون کرد.

این استاد دانشگاه با تصریح اینکه ایران امروز در نظام بین‌الملل تاثیرگذار و صاحب‌نظر است، اضافه کرد: دشمنان در دیپلماسی پنهان به‌دنبال جلب نظر ایران هستند.

رائفی‌پور تهدید ایران به گزینه نظامی از سوی دشمنان را تنها در حد ادعا دانست و بیان داشت: آنها اگر می‌توانستند این کار انجام دهند تاکنون خاک ایران را به توبره بسته بودند.

وی تصریح کرد: دشمنان با دکترین «مهار» معتقدند که تنها راه مقابله با ایران راه‌اندازی جنگ نرم فرهنگی است و در این ره تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند.

این کارشناس ارشد رسانه با بیان اینکه دشمنان در طرح دلتا به‌دنبال پیاده کردن سه دکترین هستند، گفت: مهار ایران با استفاده از ابزار تحریم‌ها یکی از این دکترین‌هاست.

رائفی‌پور ادامه داد: 30 درصد بیش از پنج هزار اتاق فکر موجود در جهان یعنی حدود یک‌هزار و 800 اتاف فکر متعلق به آمریکاست.

وی نبرد رسانه‌ای را دیگر دکترین طرح دلتا علیه ایران برشمرد و بیان داشت: آنها با حدود سه هزار شبکه که یک‌هزار و 600 عدد آن فارسی‌زبان است ایران را بمباران رسانه‌ای کرده‌اند.

این مدرس دانشگاه ساماندهی نافرمانی‌های مدنی را آخرین دکترین طرح دلتا عنوان کرد و گفت: طرح آمریکا برای خاورمیانه پروژه‌ای 50 ساله است که طی آن کشورها برای توازن قدرت با یک‌دیگر می‌جنگند.

رائفی‌پور با بیان اینکه آمریکا با این کار روزانه 9 میلیون بشکه نفت عراق و 11 میلیون بشکه نفت عربستان را به دست می‌آورد، اضافه کرد: 89 درصد پول نفت عراق و 81 درصد پول نفت عربستان دوباره به آمریکا بازمی‌گردد و در عوض این کشورها به بازار کالاهای آمریکایی تبدیل شده است.

وی به تبلیغات رسانه‌های غربی برای تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی اشاره کرد و ادامه داد: در قرآن رایج بین شیعه و سنی حتی یک مورد اختلافی نیز وجود ندارد، در حالی‌که در تورات بین یهودیان بیش از 6 هزار اختلاف وجود دارد.

این کارشناس ارشد رسانه یادآور شد: باید شعائر دین اسلام را به‌درستی به جهانیان نشان داد تا آنها نیز از برخی موارد همچون قمه‌زنی شهادت امام حسین (ع) با بهره‌برداری‌های منفی برای نشان دادن چهره خشن از اسلام سوءاستفاده نکنند.

رائفی‌پور هجمه‌های رسانه‌ای علیه ایران را یادآور شد و افزود: در گزارش کمیته خطر جاری با حضور چهره‌هایی همچون مک کین، جو بایدن، مادلین آلبرایت، کاندولیزا رایس و ... راه مقابله با ایران برقراری شبکه‌های متعدد رادیویی و تلویزیونی و ارسال پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی عنوان شده است.

این کارشناس ارشد رسانه بیان داشت: عملیات روانی رسانه‌های مختلف در اشکال تهدید، تشجیع و تهییج صورت می‌گیرد.

وی به جنایات گروهک‌های تکفیری در عراق و سوریه اشاره کرد و ادامه داد: از نظر دنیای غرب تنها جریان تکفیری باید تبلیغ شود و به همین دلیل شانتاژهای وسیعی در این زمینه صورت می‌گیرد.

این استاد دانشگاه فاجعه رخ داده در یمن به‌عنوان یکی از 10 کشور فقیر دنیا توسط عربستان سعودی را متذکر شد و خاطرنشان کرد: از این به بعد عربستان سعودی هیچ تفاوتی با اسرائیل کودک‌کش ندارد.

رائفی‌پور افزایش سطح دانش و تزریق عقلانیت در جامعه را وظیفه خطیر دانشجو و جامعه دانشگاهی عنوان کرد و گفت: ارتقای سواد و هوش رسانه‌ای دیگر وظیفه مهم جوان دانشجوست.

چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394  10:50 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها