0

12 قلعه باشکوه افسانه ای در جهان

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

12 قلعه باشکوه افسانه ای در جهان

معروف ترین قلعه های افسانه ای احتمالا از افسانه ها و اسطوره ها سرچشمه می گیرند. شناخته شده ترین نمونه ها کاملوت شاه آرتور ، سیندرلا ، قلعه زیبای خفته ، را می توان در چندین پارک در سراسر جهان یافت. این لیست شامل همتاهای دنیای واقعی و منبعی از الهامات می باشد. این قلعه های افسانه ای واقعی به همان اندازه جادویی هستند و بسیاری از آنها با داستان ها و افسانه های خودشان مرتبط می باشند.

12 قصر کارانا (Qasr Kharana) 

قصر کارانا

قصر کارانا یا قصر خرانا یکی از بهترین و شناخته شده ترین قلعه های صحرایی در شرق اردن امروز است. این قلعه مدتی قبل از قرن 8 ساخته شد، و یکی از اولین نمونه های معماری اسلامی در منطقه است. داشتن یک منبع تامین آب محدود باعث شد که از قصر کارانا به طور موقت استفاده شود و تئوری های مختلفی در مورد عملکرد قلعه وجود دارد ، ممکن است یک قلعه یا یک محل ملاقات برای بادیه نشینان بوده است. 

11 قلعه کُنوی (Conwy Castle)

قلعه کُنوی

قلعه کنوی بین سال های 1283 و 1289 در طول نبرد شاه ادوارد دوم در شمال ولز ساخته شد. شش سال بعد قلعه توسط آخرین شاهزاده بومی ولز محاصره شد. محاصره چند ماه طول کشید و ذخیره آذوقه ها کم شدند. با این حال قلعه و شهر تسخیر نشدند. تخمین زده می شود که معادل 162 میلیون پوند در سال 2009 صرف ساخت قلعه و دفاع از شهر شده است. هزینه تمام پنج قلعه بزرگ در ولز 60000 پوند بود. کل هزینه های ادوارد برای مبارزات و بنای قلعه در منطقه یک سوم یک میلیون پوند بوده است. ده برابر بیشتر از درآمد سالیانه خودش.

10 قلعه برَن (Bran Castle)

قلعه برَن

قلعه برَن در رومانی قرار دارد و اغلب به عنوان "قلعه دراکولا" به آن اشاره می شود، در حالی که ولاد تپس هرگز این قلعه را خانه خودش ننامید. این قلعه برای اولین بار در سال 1378 در دفاع در برابر امپراتوری عثمانی مورد استفاده قرار گرفت. در حالی که ولاد تپس، این شخص تاریخی که در رمان خون آشام برام استوکر (Bram Stoker) وجود دارد ، در واقع در این قلعه زندگی نکرد، هنگامی که عثمانی ها کنترل ترانسیلوانیا (Transylvania) در دست داشتند ، او دو روز در سیاه چال زندانی بود.

 قلعه هایدلبرگ (Heidelberg Castle) 

قلعه هایدلبرگ

قلعه هایدلبرگ در 80 متری بخش شمالی تپه ای قرار دارد و به چشم انداز مرکز قدیمی شهر هایدلبرگ ، آلمان مسلط است. ویرانه های قلعه از مهم ترین ساختارهای رنسانس در شمال کوه های آلپ می باشد. این قلعه به طور کامل در طول جنگ سی سال توسط فرانسوی ها در قرن 17 از بین رفت و بعد از آن در سال 1764 توسط رعد و برق ضربه خورد که حتی سنگ های آن برای ساخت خانه های جدید در هایدلبرگ برده شد. تمام بازسازی ها به سبک های معماری متنوعی منجر شد که به جذابیت قلعه اضافه کرد.

 قلعه دو هوت کُنیقزبورگ (chateau du haut- koenigsbourg)

قلعه دو هوت کُنیقزبوق

قلعه دو هوت کُنیقزبورگ در یک موقعیت استراتژیکی بر روی تپه ای مشرف به دشت آلزاس در فرانسه قرار دارد. این قلعه توسط قدرت های پی در پی از قرون وسطی تا جنگ سی سال مورد استفاده قرار گرفت که قلعه به آتش کشیده شد و توسط سربازان سوئدی پس از محاصره 52 روزه غارت گردید. بعد از آن این قلعه برای چند صد سال بدون استفاده باقی ماند و تبدیل به جنگل شد. در سال 1899 این قلعه به امپراتور آلمان ویلهلم دوم داده شد و در آستانه جنگ سی ساله بازسازی شد. هنگامی که فرانسه بعد از جنگ جهانی اول قلعه را تسخیر کرد ، به دلیل ارتباطش با امپراتور به عنوان تمسخر قلعه مد روز در نظر گرفته شد.

 قلعه د چیلن (Chateau de Chillon) 

قلعه د چیلن

قلعه چیلن در یک محیط زیبا بین سواحل دریاچه ژنو و رشته کوه های آلپ قرار دارد که بیشترین بازدید بنای تاریخی در سوئیس را دارد. این قلعه شامل 100 ساختمان مستقل که به تدریج به هم متصل شده اند می باشد و در حال حاضر به صورت یک واحد کلی هستند. این قلعه تا حد زیادی در قرن 13 گسترش یافت و هرگز در محاصره قرار نگرفت ، اما به وسیله معاهدات دستخوش تعییراتی شد.

 قلعه ماتسوموتو (Matsumoto Castle)

قلعه ماتسوموتو

قلعه ماتسوموتو در قرن 16 ساخته شد و یکی از معروف ترین قلعه های ژاپن است. این قلعه مسطح می باشد ، به دلیل اینکه بر روی تپه یا بین رودخانه ساخته نشده بلکه در یک دشت است. دفاع کامل این قلعه شامل سیستم های گسترده ای از دیوارهای مرتبط ، خندق ها و دروازه ها می شود. در زمان ادو ، قلعه توسط 23 ارباب ماتسوموتو که نماینده 6 خانواده مختلف دایمیو (Daimyo) بودند اداره می شد.در این دوره به دلیل وجود دیوارها و سقف سیاه که مانند بال های گسترده بودند این قلعه به عنوان قلعه کلاغ ها شناخته می شد.

 بورگ التز (Burg Eltz) 

بورگ التز

بورگ التز قلعه ای قرون وسطی می باشد که بر روی تپه ای بالای رودخانه مُسِل بین کوبلنز (Koblenz) و تریر (Trier) در آلمان قرار دارد.این قلعه هنوز متعلق به شاخه ای از خانواده التز است که در قرن 12 ، 33 نسل پیش در اینجا زندگی می کردند. دیدن خانه خانواده های روبناخ و رُدندُرف برای عموم آزاد می باشد ، در حالی که شاخه خانواده کِمپِنیچ (Kempenich) از بخش سوم قلعه استفاده می کنند.

 قلعه وارویک (Warwick Castle)

قلعه وارویک

قلعه وارویک توسط ویلیام فاتح در سال 1068 ساخته شد. از زمان ساخت و ساز آن از قرن 11 ، قلعه توسط اضافه کردن برج ها و طراحی مجدد ساختمان دستخوش تغییراتی شد. این قلعه در اصل ساختاری چوبی داشت اما در قرن 12 با سنگ بازسازی شد. در طول جنگ صد ساله ، نمای روبه روی شهر دوباره مستحکم شد ، در نتیجه تبدیل به یکی از نمونه های برجسته معماری نظامی قرن 14 گردید. در سال 2001 قلعه وارویک به عنوان یکی از 10 بنای تاریخی توسط سازمان گردشگری بریتانیا نام گذاری شد و محبوب ترین جاذبه توریستی در انگلستان است. 

 قلعه شوالیه ها (Krak des Chevaliers)

قلعه شوالیه ها

قلعه شوالیه ها به طور گسترده ای به عنوان قلعه صلیبی اولیه شناخته شده می باشد. کراک (Krak) از کلمه سریانی کرک به معنی قلعه آمده است. که توسط لورنس عربستان به عنوان بهترین و تحسین برانگیزترین قلعه در جهان عنوان شده است. قلعه اصلی در سال 1031 برای امیر آلیپو (Aleppo) یا همان امیر حلب در جنگ صلیبی اول ساخته شد. و تبدیل به مقر شوالیه های هوسپیتالر گردید. این قلعه بین سال های 1150 و 1250 گسترش یافت و در نهایت پادگانی 2000 نفری شد. امروزه این قلعه یکی از جاذبه های توریستی برتر در سوریه است.

 قلعه سگوویا (Alcazar of Segovia)

قلعه سگوویا

قلعه سگوویا بر روی تخته سنگی صخره ای بالاتر از محل تلاقی رودخانه های ایرسما و کلامُرس در سگوویا قرار دارد و یکی از معروف ترین قلعه ها در اسپانیا می باشد. در اصل این مکان به عنوان قلعه عرب شناخته شده بود اما به عنوان کاخ سلطنتی ، یک زندان ایالتی ، یک کالج توپخانه سلطنتی و یک آکادمی نظامی در نظر گرفته می شد. در طول قرون وسطی این قلعه یکی از استراحتگاه های مورد علاقه پادشاهان کاستیل و قلعه اصلی برای دفاع از پادشاه بود. در طول این دوره اکثریت ساختمان فعلی ساخته شده بود.

 نئوشوانشتاین (Neuschwanstein)

نئوشوانشتاین

قلعه افسانه ای نئوشوانشتاین روی تپه های ناهموار در فوسن (Füssen) در جنوب غربی باواریا واقع شده است. این مکان الهام گرفته از قلعه های زیبای خفته در پارک های دیزنی لند است.این قلعه توسط شاه لودیگ دوم از بایرن به عنوان عقب نشینی و ادای احترام به ریچارد واگنر راه اندازی شد. این قلعه در نزدیکی تکمیل شدن بود که در سال 1886 یک کمیسیون دولتی اعلام کرد که شاه دیوانه می باشد و چند روز بعد هم او فوت شد. از آن زمان به بعد 50 میلیون نفر از نئوشوانشتاین دیدن کردند. این ساختمان یکی از محبوب ترین مقصدهای گردشگری در آلمان است.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 22 اردیبهشت 1394  8:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها