0

دلایل حذف کارت‌های حافظه جانبی از گوشی‌ها توسط سازندگان چیست؟

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

دلایل حذف کارت‌های حافظه جانبی از گوشی‌ها توسط سازندگان چیست؟

ایسنا نوشت:
 

از وقتی که شرکت‌های سازنده گوشی همراه با ایجاد فضای کارت حافظه جانبی امکان داشتن حافظه بیشتر را برای کاربران فراهم کردند مدت زیادی می‌گذرد. اما ظاهرا آن روزها رو به پایان است و سازندگان تلفن همراه برای کسب سود بیشتر دیگر تمایلی به این کار ندارند.

به گزارش ایسنا به نقل از زد دی نت، شرکت چینی شیائومی تصمیم گرفته که در گوشیهای هوشمند خود دیگر از کارتهای اس دی استفاده نکند.

وی پی هوگو بارا - نایب رئیس شیائومی - معتقد است ایجاد فضای الصاق کارت حافظه جانبی در گوشیهای هوشمند ایده بدی است. ما اساسا برای گوشیهایی که عملکرد بالایی دارند، مخالف استفاده از کارت حافظه جانبی هستیم.

بارا گفت: کاربر فکر می‌کند که یک کارت حافظه باکیفیت نظیر کینگ‌استون یا سان دیسک برای گوشی خود خریداری می‌کند ولی در واقع اینطور نیست و آنها به شدت بی کیفیت هستند. آنها کند بوده و هر از گاهی متوقف می‌شوند و این امر مشکلات زیادی را برای کاربران ایجاد می‌کند. اپلیکیشن‌ها درست کار نمی‌کنند و اطلاعات کاربران از بین می‌رود و باعث شکایت و عصبانیت کاربران می‌شود.

این در حالیست که ماتیاس دوآرت - نایب رئیس طراحی گوگل - می‌گوید: به عنوان فردی که کارت‌های میکرو اس دی را در گوشی‌های مختلف تست کرده، هیچ‌گونه بی ثباتی یا هنگی مشاهده نکرده ام. من این کارتها را برای بسیاری از اپلیکیشن‌ها امتحان کردم و با این ادعا که کارت‌های اس دی کینگ‌استون یا سان دیسک بی کیفیت هستند، مخالفم. صادقانه می‌گویم که هرگز کارت‌های میکرواس‌دی را گیج‌کننده نیافتم.

وی افزود: دلیل اینکه شرکتهای سازنده گوشی امکان کارت حافظه جانبی را در گوشی‌های خود به ویژه گوشی‌های رده‌ بالا کنار گذاشته‌اند، بحث پول است. سازندگان گوشی نمی‌توانند برای ایجاد فضای کارت حافظه جانبی در گوشی‌ها از مشتریان پول بگیرند، اما می‌توانند برای چند گیگابایت حافظه داخلی بیشتر 100 دلار طلب کنند.

دوارت گفت: آنچه که شرکت اپل با آیفون شروع کرد، باعث شده دیگر سازندگان در حال حاضر همین کار را با گوشیهای هوشمند خود انجام دهند و از نقطه‌نظر درآمدزایی این امر منطقی به نظر می‌رسد. یک آیفون شش 128 گیگابایتی برای مشتری 200 دلار بیشتر از مدل 16 گیگابایتی آب می‌خورد، اما اگر اپل امکان الصاق کارت حافظه جانبی 128 گیگابایتی را در گوشی خود فراهم کند تنها کمتر از 50 دلار بیشتر کسب خواهد کرد.

وی افزود: اگر امکان الصاق کارت اس‌ دی در گوشی فراهم باشد، آنگاه بسیاری از کاربران نسخه‌ ارزانتر را خریداری و با یک کارت میکرو اس‌ دی ارزان‌ قیمت گوشی خود را ارتقا خواهند داد. موافقم که این کارت جانبی به سرعت حافظه داخلی نخواهد بود، اما برای موسیقی، ویدئو یا اپلیکیشن‌هایی که به عملکرد سطح بالا نیاز ندارند، کافی خواهد بود.

نایب رئیس طراحی گوگل اظهارکرد: این موضوع درباره گوشی‌های ارزان ‌قیمت صدق نمی‌کند، زیرا مصرف‌کننده برای حافظه داخلی بیشتر پولی نخواهد پرداخت و به همین دلیل مشاهده می‌شود که قابلیت کارت میکرو اس‌ دی در گوشیهای هوشمند ارزانتر وجود دارد.

بر این اساس اگر به دنبال باتری جدا شدنی یا امکان الصاق کارت میکرو اس‌ دی در گوشی خود هستید، در سال‌های پیش‌ رو پیدا کردن آن سخت خواهد بود.

سه شنبه 22 اردیبهشت 1394  7:47 AM
تشکرات از این پست
ria1365
دسترسی سریع به انجمن ها