0

مشکل وایبر،تلگرام،لاین و واتس‌آپ چیست؟

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مشکل وایبر،تلگرام،لاین و واتس‌آپ چیست؟

مشکل وایبر،تلگرام،لاین و واتس‌آپ چیست؟
کد مطلب : 77514
 
 
گروه فناوری: روز گذشته در برخی از مناطق تهران، اینبار تلگرامی‌ها موفق به اتصال اینترنت نشدند البته چندی پیش هم وایبری‌ها با این مشکل مواجه شده بودند و گویا قرار است این داستان عدم اتصال همچنان ادامه داشته باشد.
 
 
مشکل وایبر،تلگرام،لاین و واتس‌آپ چیست؟
به گزارش ایلنا، مدت زمانی است که هموطنان ما در سطح کشور با استفاده از اپلیکیشن‌هایی همانند وایبر، واتس آپ و تلگرام با یکدیگر تماس برقرار می‌کردند اما به مرور زمان هریک به نحوی با مشکلاتی مواجه شدند جدای از آنکه اپلیکیشن وی چت یکسال پیش به طور کلی فیلتر و مخاطبان دیگر قادر به استفاده از آن نشدند.

برخی از کار‌شناسان می‌گویند که دلیل اصلی می‌تواند کاهش هزینه‌ها باشد چرا که تمامی ارتباطات برای مخاطبان بدون پرداخت هزینه انجام می‌شود. چرا که با به روی کار آمدن این نرم افزار‌ها درصد انتقال پیامک‌ها و همچنین برقراری تماس‌های صوتی کاهش پیدا کرده است. همانطور که پیش‌تر نیز برخی از مسئولان در این خصوص به طور کلی صحبت کرده‌اند.

با این همه اگر قرار است در راستای توسعه و ارتقاء سطح تکنولوژی اقداماتی انجام شود، بی‌شک فیلترینگ و برخی اقداماتی از این دست موانع کلیدی بر سر راه آن‌ها محسوب شود که باید وزارت ارتباطات راهکاری را پیدا و دردستور کار قرار دهد. البته وزیر ارتباطات در خصوص توسعه این بخش مخالفتی نداشته است اما با توجه به حساس شدن بحث های این چنینی این وزارتخانه باید نقش اساسی در تصمیمات نهایی داشته باشد.
گفتنی است هم اکنون نرم افزارهای تلگرام، واتس آپ، وایبر، کاکو، تانگو، لاین و اینستاگرام مورد استفاده ایرانیان قرار گرفته است.
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394  7:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها