0

برای دفاع از کشور «رفع حصر» کنید!

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

برای دفاع از کشور «رفع حصر» کنید!

برای دفاع از کشور «رفع حصر» کنید!
يکشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۹
مرجع : خبرگزاری فارس
عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات، اخیراً در بخشی از گفت‌وگوی خود با خبرگزاری ایلنا گفته است:
به گزارش افکارنیوز، «هم اکنون ما در عرصه بین‌المللی دغدغه‌های جدی داریم و باید با وفاق و اجماع جدی این مسائل را پیش ببریم. قاعدتاً بزرگان نظام که می‌خواهند در صحنه‌های بین‌المللی از کشور دفاع کنند. باید در داخل یک فضای همدلی و هماهنگی بوجود بیاورند. یکی از محورهای همدلی و وفاق در عرصه بین‌المللی٬ حل مشکلات داخلی است که یکی از آن‌ها رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی است٬ البته مسائل بیشتری هم وجود دارد»!*از کنایه‌ی موسوی لاری به «بزرگان نظام» که بگذریم؛ ربط دادن مسئله فک حصر از فتنه‌گران به مقولاتی مثل وفاق و همدلی و در ادامه دغدغه‌های بین‌المللی و دفاع از کشور! مصداقی از بدفهمی سیاسی و ضعف استدلال است.

موسوی لاری در حالی به تلویح مدعی نبود همدلی و وفاق در کشور به دلیل در حصر بودن فتنه‌گران! شده است که هم‌اکنون اصلاح‌طلبان نیز پس از فتنه سال ۸۸ و رفتارهایی مثل قهر سیاسی از انتخابات مجلس نهم؛ همه چیز و حتی فتنه‌گران در حصر را فراموش‌شده فرض کرده و در حال آماده‌کردن خود برای انتخابات مجلس دهم هستند و در این راه حتی از ضرورت ائتلاف با اصولگرایان نیز سخن می‌گویند؟!

از طرفی آیا محرز نیست که در حصر شدن فتنه‌گران و طرد لیدر جریان اصلاحات از سپهر سیاست رسمی کشور و ممنوع‌التصویر و ممنوع‌المصاحبه شدن وی، برای هیچکس حتی برای خود اصلاح‌طلبان هم مسئله اصلی نیست؟!

و جالب آنکه کار به آنجا رسیده است که شخص موسوی لاری، اقلاً برای نجات شخص خاتمی از تنها راه پیش رو؛ یعنی «توبه و عذرخواهی از مردم و نظام» مجبور است در اینجا و آنجا از این بگوید که ما اصلاح‌طلبان اهل براندازی نیستیم!

و جالب‌تر آنکه این کلام وی مورد اعتراض مستمعان نیز قرار می‌گیرد...

همچنین است که آقای موسوی لاری دقیقاً مشخص نکرده است کدام دغدغه بین‌المللی ایران اسلامی و کدام عرصه دفاع از کشور است که می‌تواند به مسئله رفع حصر ربط داشته باشد و یا حصر فتنه‌گران در آن تأثیرگذار بوده است؟!

آیا جز این است که ایران اسلامی هم‌اکنون و به رغم تمام چالش‌های سیاسی چند سال اخیر که متأسفانه آتش آن هم در اردوگاه اصلاح‌طلبان گُر گرفت؛ اما در تمام عرصه‌های بین‌المللی پیروز و موفق است و در هر جایی از منطقه؛ آنچه که صرفاً ایران بخواهد، رخ خواهد داد؟

غیر از موسوی لاری، رسول منتجب‌نیا، قائم مقام حزب اعتماد ملی نیز طی صحبت‌هایی که به تازگی در خبرگزاری ایسنا منتشر شد؛ اظهار کرده است: ادامه حصر هزینه بزرگی برای نظام است!

گفتنیست چندی قبل، عبدالله ناصری، از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب طی مصاحبه‌ای با بیان تلویحی اینکه اصلاح‌طلبانی که در سال ۸۸ توبه کردند دارای نقطه‌ضعف‌هایی بودند؛ ابراز امیدواری کرده بود که آنها باز هم به جامعه برگردند و ترمیم شوند!
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394  3:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها