0

این‌ روزها «شروینه» مملو از گردشگر است

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

این‌ روزها «شروینه» مملو از گردشگر است

 

منطقه «شروینه» که در شهرستان جوانرود از استان کرمانشاه قرار دارد، به لحاظ داشتن مناظر طبیعی بکر، این روزها مملو از گردشگران طبیعت‌دوست است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، «شروینه» مرکز بخش کلاشی در شهرستان جوانرود یکی از مناطق نمونه گردشگری استان کرمانشاه است که دارای طبیعتی چشم‌نواز و دلپذیر است.

علیرضا مرادی بیستونی معاون گردشگری استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه در خصوص این منطقه گردشگری گفت: فاصله شروینه با شهر جوانرود ۱۷ کیلومتر است. شروینه مرکز بخش کلاشی با بیش از 50 روستا یکی از دو بخش اصلی جوانرود است. بخش کلاشی حدود 25 کیلومتر مرزمشترک با عراق دارد.

وی افزود: کردی سورانی گویش زیبایی است که مردم مهمان‌نواز روستاهای منطقه شروینه به آن تکلم می‌کنند. باغداری، کشاورزی و دامپروری نیز شغلی است که بیشتر مردم این منطقه به آن مشغولند.

مرادی بیستونی با بیان اینکه شروینه از لحاظ گردشگری دارای ظرفیت بالایی است، گفت: وجود باغ‌های متعدد و چشمه‌های پرآب خروشان در این منطقه، دل هر بیننده‌ای را می‌رباید. ارتفاعات زیبا و کوهستانی بودن منطقه به همراه پوشش گیاهی متنوع از دیگر ویژگی‌هایی است که می‌تواند ساعات خوشی رابرای گردشگران رقم بزند.

این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه افزود: قابلیت کوهنوردی، کایت سواری، برگزاری تورهای علمی، تورهای موتورسواری و دوچرخه‌سواری کوهستان، وجود باغ‌های میوه، شکار وطبیعت، وجود چشمه‌های آب و جویبارهای روان در منطقه و تنوع پوشش گیاهی از مزیت‌های گردشگری شروینه است.

وی افزود: وجود حوضچه‌های پرورش ماهی در این منطقه بر دیگر جاذبه های گردشگری شروینه افزوده است به گونه ای که طعم ماهی کباب شروینه در فضای طبیعی و خبال انگیز آن برای گردشگران و طبیعت دوستان فراموش نشدنی خواهد شد.

معاون گردشگری استان کرمانشاه اظهار کرد: از آنجایی که در این فصل سال، شروینه در اوج زیبایی و طراوت به سر می‌برد، هر روز شاهد حضور گسترده گردشگران در این منطقه هستیم.

این‌ روزها «شروینه» مملو از گردشگر است

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 20 اردیبهشت 1394  12:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها