0

آلمان: کنگره آمریکا ممکن است ایران را بار دیگر تحریم کند، اما کشورهای دیگر این کار را نمی کنند

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

آلمان: کنگره آمریکا ممکن است ایران را بار دیگر تحریم کند، اما کشورهای دیگر این کار را نمی کنند

اخبار,اخبارسیاست خارجی,کنگره آمریکا

یک دیپلمات بلندپایه آلمانی با بیان اینکه راه های جایگزین به جای دستیابی به موافقتنامه درباره برنامه هسته ای ایران از طریق مذاکرات خیلی جالب نیست گفت آلمان و دیگر کشورها آماده اند برغم آنچه کنگره ممکن است انجام دهد ، سوای تحریم ها عمل کنند و مسیر تحریم ها را دنبال نکنند.

آسوشیتدپرس نوشت: یک دیپلمات بلندپایه آلمانی با بیان اینکه راه های جایگزین به جای دستیابی به موافقتنامه درباره برنامه هسته ای ایران از طریق مذاکرات خیلی جالب نیست گفت آلمان و دیگر کشورها آماده اند برغم آنچه کنگره ممکن است انجام دهد ، سوای تحریم ها عمل کنند و مسیر تحریم ها را دنبال نکنند.

به گزارش «انتخاب»، پیتر ویتیگ سفیر آلمان در آمریکا این اظهارات را در نشستی در اوهایو درباره مسائل مختلف ازجمله مذاکرات هسته ای ایران مطرح کرد.

مذاکرات هسته ای ایران قرار است در وین ازسر گرفته خواهد شد. ایران و قدرت های جهان ( آمریکا ، روسیه ، فرانسه ، چین ، انگلیس و آلمان ) 30 ژوئن را به عنوان ضرب الاجل برای دستیابی به یک موافقتنامه هسته ای نهایی تعیین کرده اند.

ویتیگ تصریح کرد :« راه های جایگزین به جای دستیابی به یک موافقتنامه از طریق مذاکره خیلی جالب نیست. اگرچه ممکن است کنگره آمریکا تمایل به اعمال تحریم های جدید علیه ایران داشته باشد اما کشورهای دیگر این روند را دنبال نخواهند کرد.»

وی گفت :« به عقیده من این رژیم تحریم های جهانی از هم پاشیده خواهد شد و باعث به راه افتادن رقابت تسلیحاتی برای دستیابی به سلاح هسته ای در منطقه می شود.»

این اظهارات سفیر آلمان پس از آن مطرح شد که سنای آمریکا با رای اکثریت قاطع ، لایحه ای را که به کنگره اجازه می دهد هرگونه موافقتنامه نهایی با ایران را بررسی یا با آن مخالفت کند ، تصویب کرد.

ویتیگ از تلاش های دیپلماتیک آمریکا در مذاکرات هسته ای ایران قدردانی اما در عین حال تاکید کرد حملات نظامی به هیچ وجه نمی تواند یک جایگزین قوی برای دستیابی به موافقتنامه از طریق مذاکره باشد.

وی گفت حمله نظامی ممکن است بتواند برای چند ماه یا چند سال مانع از فعالیت های ایران شود اما این روند پایدار نخواهد بود و دوام و فایده چندانی ندارد.

ویتیگ بار دیگر تاکید کرد دولت آلمان معتقد است باید به دیپلماسی فرصت داد.

 

 اخبار  سیاست  خارجی  -  انتخاب 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

یک شنبه 20 اردیبهشت 1394  11:51 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها