0

غبار روبی مزار مطهر شهید گمنـــــام با حضور دانشجویان +عکس

 
ehsan007060
ehsan007060
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 10952
محل سکونت : خراسان رضوی

غبار روبی مزار مطهر شهید گمنـــــام با حضور دانشجویان +عکس

در دانشگاه بیرجند برگزار شد؛
غبار روبی مزار مطهر شهید گمنـــــام با حضور دانشجویان +عکس

 

سالگرد تدفین شهید گمنام دانشگاه بیرجند با همکاری تشکل های دانشجویی در مسجد امام صادق(ع)  این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار«خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در این مراسم که شب جمعه برگزار شد، پس از برگزاری نماز جماعت و بعد تلاوت قرآن، مراسم غبار روبی قبر شهید گمنام به وسیله اعضای تشکل های دانشجویی دانشگاه بیرجند انجام شد.

گفتنی است که پس از غبارروبی قبر شهید گمنام، کلیپی درباره مادران شهید پخش شد و پس از آن یکی از دانشجویان شعری در وصف شهدا و همچنین شهدای یمن و بحرین سروده بود که آن را قرائت کرد.

در ادامه این برنامه، یکی از راویان دفاع مقدس که حدود ۶ سال اسیر رژیم بعثی بوده است برای دانشجویان از خاطرات دوران اسارت و سختی هایی که رزمندگان متحمل شدند سخن گفت و افزود: در آن دوران رزمندگان چنان اعتقادات راسخی داشتند که با وجود شکنجه های زیاد، تقیه را بر خود حرام کرده و تن به توهین به ولایت و امت و ملت خود ندادند واز دانشجویان خواستند که علم این ملت را بردست گرفته و مانند رزمندگان از کشورشان در برابر هجمه های دشمنان حمایت کنند.

وی در ادامه صحبت های خود صحبت‌هایی در مورد تهاجم فرهنگی بیان کرد و خاطرنشان کرد: شهدا از جان خود گذشتند تا جوانان امروز در امنیت زندگی کنند و به تحصیل علم درآرامش بپردازند، راه شهدا را ادامه داده و با مقابله با انواع تهاجم یاد آن هارا زنده و گرامی بدارند.

لازم به ذکر است مراسم یادواره شهید گمنام را با برگزاری مراسم پر فیض دعای کمیل به پایان رسید.

تصاویری از این مراسم را در ادامه می‌بینید:

 

یک شنبه 20 اردیبهشت 1394  10:13 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها