0

شعر و رمان زنان در بیست‌وهشتمین نمایشگاه کتاب تهران

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شعر و رمان زنان در بیست‌وهشتمین نمایشگاه کتاب تهران

 

امسال در بیست‌وهشتمین نمایشگاه کتاب تهران، آثار زنان شاعر و نویسنده بسیاری توسط انتشاراتی‌های حاضر، به مخاطبین عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس به نقل از مهرخانه سال‌ها از زمانی که زنان با نام مردانه رمان می‌نوشتند و شعر می‌گفتند گذشته است و حال زنان زیادی در این سرزمین با نام اصلی خودشان می‌نویسند و خوانندگان را از آن‌چه که در ذهن و خیالشان می‌گذرد آگاه می‌کنند. امسال در بیست‌وهشتمین نمایشگاه کتاب تهران، آثار زنان شاعر و نویسنده بسیاری توسط انتشاراتی‌های حاضر، به مخاطبین عرضه می‌شود.


(در همین زمینه: زن در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران)
 
به گزارش مهرخانه، در بیست‌و‌هشتمین نمایشگاه بین‌المللی تهران رمان «خاطرات خصوصی آنا» توسط نسل نواندیش و به نویسندگی مهرنوش صفایی در 344 صفحه منتشر شد. از همین انتشارات رمان «کجای تقدیر منی» به نوشته مژگان بهمنی به‌تازگی منتشرشده است. سیمین جلالی رمان «چون دوست دشمن است» را توسط همین انتشارات منتشر کرده است. 
 
کتایون سلطانی داستان «چمدان دل‌تنگی» را با قیمت 8900 تومان در انتشارات مرکز به چاپ رسانده که شامل چند داستان کوتاه است. 
 
«من و اتاق‌های شیروانی» عنوان رمانی است که طاهره علوی با قیمت 7000 تومان توسط انتشارات ققنوس منتشر کرده است. فرزانه کرم‌پور و لادن نیکنام نیز بار دیگر با یکدیگر رمان نوشته‌اند که این‌بار این «خانه پلاک ندارد»، نام دارد و توسط نشر ققنوس و با قیمت 7000 تومان در نمایشگاه موجود است. همچنین عاطیه علایی رمان «کافورپوش» را نوشته است که نشر ققنوس با قیمت 8500 تومان در نمایشگاه عرضه می‌کند. 
 
«یخ در جهنم» عنوان رمانی است که نسترن هاشمی نوشته و نشر ققنوس با قیمت 15000 تومان به چاپ رسانده است. آنیتا یارمحمدی نیز رمان دوم خود را باز هم به نشر ققنوس سپرده و با نام «بازدم» و به قیمت 7000 تومان در نمایشگاه قابل‌دسترسی است. «روژی‌یار» و «قطار دهلی- بمبئی» عنوان دو رمان فریده خرمی است که با قیمت 6000 و 7000 تومان در غرفه نشر ققنوس موجود است. 
 
داستان‌های کوتاه زیادی نیز توسط زنان در نشر ققنوس به چاپ رسیده است که مانند رمان‌های این انتشارات، قیمت مناسبی دارند. «یه کار تروتمیز» عنوان داستان کوتاه مهناز کریمی است که با قیمت 7500 تومان عرضه می‌شود. «عکس‌های فوری»ِ سهیلا بستکی با قیمت 7000 تومان به فروش می‌رسد و «حالم خوب نیست»  فائزه طباطبایی با قیمت 5500 تومان. مریم فرهادی، «وقتی کلاغ‌ها می‌رقصند» را نوشته است که قیمت آن 5000 تومان است و شهلا شهابیان، «بوی برف» را نوشته و قیمت آن 8000 تومان است. «برای پیراهنت می‌میرند» نوشته ناتاشا محرم‌زاده عنوان داستان کوتاه دیگری است که نشر ققنوس به قیمت 7500 تومان در نمایشگاه ارائه می‌کند. «می‌خواستم نویسنده شوم، آشپز شدم» را فاطمه ستوده نوشته که نشر ققنوس با قیمت 6000 تومان آن را عرضه کرده است. 
 
از سوی دیگر نشر ثالث رمان «پاهای آویزان آن زن» نوشته الهه علی‌خانی را با قیمت 6000 تومان عرضه کرده است. «خط چهار مترو» را لیلی فرهادپور نوشته و نشر ثالث با قیمت 7000 تومان به فروش می‌رساند. 
 
مهشید وطن‌دوست داستان «تابستان‌های ترش» را توسط نشر قطره و با قیمت 4000 تومان عرضه کرده است. «داستان تهمینه» در راه توسط نشر قطره و به نویسندگی ناهید کهنه‌چیان و به قیمت 5000 تومان چاپ شده است. طلا نژادحسن داستان «شهری، گم‌شده زیر رمل‌ها» را نوشته است و نشر قطره با قیمت 13000 تومان در نمایشگاه کتاب عرضه می‌کند. شهلا حائری «فهرست حسرت‌ها» را توسط همین انتشارات با قیمت 7500 تومان به چاپ رسانده است. گیتی صفرزاده نیز «کوچه‌های پاریس» را نوشته که نشر قطره با قیمت 9000 تومان ارائه می‌کند. 
 
نشر چشمه که امسال در نمایشگاه بیست‌وهشتم حضور دارد کتاب داستان «آب، آسمان» و «سوتیکده سعادت» نوشته آذردخت بهرامی را به ترتیب با قیمت 16000 و 22000 تومان منتشر کرده است. «بعد دیگر نمی‌توان خوابید» مجموعه داستان ناتاشا امیری است که نشر چشمه به قیمت 14000 تومان در نمایشگاه ارائه می‌دهد. همچنین نسیم مرعشی رمان «پاییز فصل آخر است» را توسط نشر چشمه و با قیمت 12000 تومان منتشر کرده است. «جامه‌دران» نیز نوشته ناهید طباطبایی با قیمت 6500 تومان توسط همین انتشارات منتشرشده است. از همین انتشارات داستان «قرمز جدی» دنیا مقدم‌راد را با قیمت 6000 تومان بخوانید. «معبد لاک‌پشت» را میترا معینی به نشر چشمه سپرده که با قیمت 6000 تومان در نمایشگاه موجود است. همچنین «من از گورانی‌ها می‌ترسم» نوشته بلقیس سلیمانی را با قیمت 13000 تومان از نشر چشمه می‌توانید تهیه کنید. عطیه راد «وارونگی» را نوشته که 7000 تومان در نشر چشمه به فروش می‌رسد و سارا جمال‌آبادی داستان «یه دقیقه حرف نزن» را نوشته است که قیمت آن 7000 تومان است. 
 
نشر مؤلف داستان «پنجشنبه‌های سالن» را به نویسندگی ملیحه صباغیان و به قیمت 9800 تومان منتشر کرده است. هم‌چنین این انتشارات داستان «خواستم بگویم خون را ببین» را با قیمت 12000 تومان و به نویسندگی رؤیا شکیبایی منتشر کرده است. نشر گیسا «روز حلزون» زهرا عبدی را به قیمت 7500 تومان در نمایشگاه عرضه می‌کند.
 
زنان شاعر در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
علاوه بر داستان، زنان شاعر نیز کتاب‌های خود را در انتشارات مختلف به چاپ رسانده‌اند. از آن جمله می‌توان به کتاب شعر «اسب‌ها در پیشانی‌ات می‌دوند» از مریم منصوری اشاره کرد که نشر باران میشان به قیمت 5000 تومان به چاپ رسانده است. «راه رفتن روی بند» عنوان مجموعه شعری است که روجا چمنکار توسط نشر باران میشان و به قیمت 5500 تومان چاپ کرده است. همچنین این انتشارات کتاب شعر عاطفه چهارمحالیان را با عنوان «کتابی که نمی‌خواستم» و با قیمت 6200 تومان منتشر کرده است.
 
سمیرا کرمی مجموعه شعر خود را تحت عنوان «رفتار با کلمات» به نشر چشمه داده است که با قیمت 6000 تومان در نمایشگاه موجود است. زهرا خوش‌آبی مجموعه شعر خود را تحت عنوان اشک خاموش با قیمت 8500 تومان توسط نشر شالان منتشر کرده است. هم‌چنین انتشارات شالان کتاب شعر « دیروز که آمدی بهار بود و باران» را به قیمت 5000 تومان منشتر کرده که شاعر این مجموعه مریم کرمی است. 
 

انتهای پیام/ غ

 

 
 
شنبه 19 اردیبهشت 1394  4:49 PM
تشکرات از این پست
borkhar
دسترسی سریع به انجمن ها