0

دستگیری جاعلان برگه های خلافی خودرو

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

دستگیری جاعلان برگه های خلافی خودرو

دستگیری جاعلان برگه های خلافی خودرو

 
سرهنگ سید تیمور حسینی رئیس جدید پلیس راهور
شناسهٔ خبر: 2573293 - 
جامعه > انتظامی و حوادث
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از دستگیری جاعلان برگه های خلافی خودرو که تاکنون از ۱۳ نفر ۱۵ میلیون تومان کلاهبرداری کرده بودند، خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، سردار "سیدتیمور حسینی" صبح امروز در جمع خبرنگاران درتشریح این خبر، اظهارداشت: چند روز قبل با شکایت یکی از شهروندان مواجه شدیم.او به بازرسی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ مراجعه کرده و گفته بود  فردی به منظور صفر کردن خلافی خودرو اش، مبلغی از او دریافت کرده اما با گذشت چند روز هنوز مبلغ خلافی به قوت خود پابرجاست.

 وی ادامه داد: فرد شاکی، چند روز پیش به ستاد ترخیص مراجعه کرده بود اما به علت بالا بودن مبلغ خلافی قادر به پرداخت آن و نیز ترخیص خودرو اش نبود؛ که دو نفر در ستاد ترخیص به وی پیشنهاد می دهند در ازای صفر کردن خلافی خودرو باید ۲۰ الی ۲۵ درصد کل مبلغ خلافی را بپردازد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: این افراد با جعل کردن برگه های خلافی خودرو، برگه جعلی به فرد شاکی می دهند و وی نیز با آن برگه خودرو خود را ترخیص می کند اما پس از چند روز و اخذ استعلام، متوجه می شود که مبلغ خلافی همچنان به قوت خود باقی است.

سردار حسینی، جعل برگه های خلافی را شگرد متهمان عنوان و تاکید کرد: پس از شناسایی و دستگیری متهمان مشخص شد که آنها از سادگی صاحبان خودرو و غفلت آنان سوء استفاده و نسبت به جعل صورت وضعیت خودرویی که فاقد خلافی است اقدام می‌کردند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه تاکنون ۱۳ نفر از این دو متهم شکایت کرده اند، از شهروندانی که با این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفتند، خواست به دادسرای ناحیه ۱۰ واقع در خیابان آزادی- خیابان خوش یا به بازرسی تهران بزرگ مراجعه کنند؛ متهمان در مجموع از این تعداد ۱۵ میلیون تومان کلاهبرداری کرده اند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بارانندگانی که به جاعلان بابت جعل پول پرداخت کرده اند، برخورد می شود، گفت: رسیدگی به این موضوع در صلاحیت دادگاه قضائی است اما برخورد با این دو جاعل که از غفلت رانندگان سوء استفاده می کردند در اولویت قرار دارد.

این مقام ارشد پلیس راهور تهران بزرگ از شهروندان خواست دقت لازم را داشته باشند، هر وعده‌ای را نپذیرند.

حسینی تصریح کرد: سیستم پلیس از امن‌ترین سیستم‌های موجود در کشور است، دسترسی و امکان سوء استفاده از آن تقریبا غیرممکن است.

وی با بیان اینکه در سطح شهر هفت واحد رسیدگی داریم، بیان داشت: اگر افراد به جریمه خود اعتراض دارند، از طریق قانونی مراجعه کنند و در صورت قبول اعتراض آنان مبلغ خلافی کاهش می‌یابد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره شیوه شکار طعمه از سوی این متهمان، گفت: آنها مقابل هیئت ترخیص و سایر واحدهای ترخیص می‌ایستادند و با افرادی که برای خلافی خودروی خود مراجعه می‌کردند، سرصحبت را بازمی‌کردند و زمانی که متوجه خلافی بالای آنان می‌شدند به آنها پیشنهاد می‌کردند که مبلغ خلافی آنها را صفر کنند.

این مقام ارشد پلیس راهور تهران بزرگ درباره برخورد با افرادی که مقابل ستاد ترخیص پرسه می‌زنند گفت: مراجعه به این ستاد زیاد است، اما تلاش می‌کنیم افرادی که با نیت سوءاستفاده مقابل این ستاد پرسه می‌زنند را دستگیر کنیم؛ با این وجود به علت حجم زیاد مراجعان افرادی پیدا می‌شوند که دیگران را اغفال می‌کنند.

سردار حسینی با بیان اینکه اغفال رانندگان سابقه داشته است اما مهم این است که افراد متخلف به سرعت شناسایی می‌شوند، گفت: از شروع فعالیت این دو نفر تا دستگیری آنان حدود ۱۰ تا ۱۵ روز سپری شد.

 

شنبه 19 اردیبهشت 1394  4:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها