0

شهرهای شناور ناسا، بر فراز سیارهٔ زهره!

 
farshon
farshon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 43956
محل سکونت : خراسان رضوی

شهرهای شناور ناسا، بر فراز سیارهٔ زهره!

درست است که تا کنون بیشتر اخبار و تحقیقات انجام شده بر روی سیارهٔ مریخ صورت گرفته است، اما باید گفت که سیارهٔ زهره (ناهید) در برخی شرایط بسیار مناسب تر از سیارهٔ مریخ برای اسکان انسان‌ها می‌باشد.

 

یکی از این نکات اصلی فاصلهٔ کمتر زهره تا زمین نسبت به فاصلهٔ مریخ تا زمین است. اما مشکل اصلی که باعث شده که تا کنون به سیارهٔ زهره توجه خاصی نشود دمای هوای این سیاره است. دمای میانگین در این سیاره حدود 454 درجهٔ سلسیوس می‌باشد و فشار هوای آن جا نیز تقریباً 90 برابر بیشتر از فشار هوای موجود در زمین است. اما ناسا به راه حلی برای مقابله با این شرایط دست یافته است.
با توجه به نکات ذکر شده، اگر بتوان با دما و فشار هوای زهره کنار آمد، این سیاره بسیار مناسب تر از مریخ برای سکونت انسان‌ها می‌باشد. به همین دلیل ناسا به فکر چاره اندیشی برای این موضوع افتاده است و به راه حل جالبی نیز دست یافته است؛ شهر شناور!
تا کنون بشر نتوانسته است که بیشتر از 127 دقیقه بر روی سطح این سیاره ساکن شود و آن هم مربوط به سال 1982 می‌شود که Venera 13 که توسط روسیه ای‌ها ساخته شده بود به آن جا رفت. اکنون ناسا قصد دارد که در پروژه ای به نام HAVOC شهر شناوری را بسازد که حدود 48 کیلومتر بر فراز سیارهٔ زهره قرار دارد. با این کار، فشار هوا به فشار هوا در سطح دریای آزاد زمین نزدیک می‌شود و دما هم تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد که البته با این شرایط نیز حدود 73 درجه خواهد بود که باز هم زیاد تر از حد قابل تحمل است و باید در تدابیر آینده برطرف شود.
باید صبر کرد و دید که در آینده ناسا چه تدابیری برای این شهر شناور خود خواهد اندیشید و از چه روش‌هایی برای بهبود سطح زندگی انسان در این شهرها استفاده خواهد کرد.

شنبه 19 اردیبهشت 1394  10:10 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها