0

عامل اصلی بی‌رونقی بورس چیست؟

 
hadis162
hadis162
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 658

عامل اصلی بی‌رونقی بورس چیست؟

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: مشکل مهمی که بورس از آن رنج می برد، شرایط رکودی اقتصاد است که تاثیر مستقیم خود را بر سودآوری بنگاهها و نیز معاملات بازار سهام گذاشته است.

 

علی احمدی گفت: روند نزولی بازار سرمایه در حالی این روزها ادامه دارد که ابهاماتی چون مذاکرات هسته‌ای، کمبود نقدینگی صنایع و بنگاهها برای سرمایه‌گذاری دوباره، تصمیمات دولت و مجلس در خصوص مواردی مانند سیاست‌های ارزی، نرخ خوراک پتروشیمی ها و تعیین نرخ سود سپرده بانکی، ادامه ابهامات شرکت‌های پالایشگاهی و نیز نحوه مدیریت صف های خرید در بازار توسط مدیران بورسی به آن دامن زده اند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: البته مشکل مهمی که بازار سرمایه به عنوان نبض اقتصاد کشور از آن رنج می برد شرایط رکودی اقتصاد است که تاثیر مستقیم خود را بر سودآوری بنگاهها و نیز معاملات بازار سهام گذاشته است.
وی در خصوص تاثیر عرضه های اولیه بر معاملات بورس در روزهای منفی نیز گفت: هر چند در روزهای منفی بازار، نقدینگی تمایلی به ورود به بازار سهام ندارد، با این حال تقریبا عرضه های اولیه بازده چند روزه را نصیب سرمایه گذاران می کنند که این اتفاق می تواند به صورت موقت موجب جذب نقدینگی در بورس شود.
 این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که تا زمانی که ابهامات و ریسک های بورس از میان نرود، نمی توان انتظار رونق و ورود نقدینگی را به بازار سهام داشت تصریح کرد: با توجه به این که رفته رفته به فصل مجامع و تقسیم سود شرکت‌ها نزدیک می شویم، شاید این اتفاق به عنوان عاملی مثبت، روند نزولی بازار به صورت موقت و کوتاه مدت قطع کند که البته با توجه به پایین بودن سود تقسیمی برخی از شرکت در مقایسه با سال گذشته نباید انتظار جو مثبت و پایداری در بازار سرمایه را داشت.

منبع : تسنیم

 
جمعه 18 اردیبهشت 1394  8:01 PM
تشکرات از این پست
rezataghavi30
rezataghavi30
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 504
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:عامل اصلی بی‌رونقی بورس چیست؟

فکر کنم پس از توافق بورس رونق بگیره

یک شنبه 21 تیر 1394  2:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها